Kouzelná knihovnička 2013 - Kit731

30. července 2013 v 13:56 | Kit731 |  KOUZELNÁ KNIHOVNIČKA
V tomto článku se vám pokusím ukázat svou knihovničku. Jelikož máme doma spoustu knížek, po delším uvažování, jak to udělat, jsem se rozhodla, že bude stačit, když vyfotím své knížky ve své části pokoje. Ale kdyby někoho zajímal kompletní výpis všech našich knížek, můžete se podívat sem.


V pokoji mám knížky ve vitrínce, v krabicích a na hromádce, které čekají, až (jestli) někdo bude tak ochotný a zařídí novou knihovnu. Zatím to tak moc nevypadá.

Tohle je jedna část, ta levá. Můžete vidět knížky od Enid Blytonové a Jaroslava Foglara, které miluju a všechny mám několikrát přečtené. V přední řadě pak je první hromádka knih z edice Harlequin, také nečíselně přečtené. A ta hromádka ve předu jsou prostě jen sešity a sešity a sešity na psaní a tak.
Tohle je zase ta část vlevo. Opět tady mám dvě řady Harleqiunek, za nimi jsou další dvě. Vpravo jsou kouzelnické a detektivní knížky, ráda bych si však sehnala i další.
A tohle je hned za těmi kozelnickými, moje hromádka Harry Pottera, kterého jsem velká fanynka. Zpřeházené to je kvůli tomu, že je znovu čtu. Chybí mi však Famfrpál a Kouzelní tvorové a Bajky, ty nemůžu sehnat :-( Ale mám aspoň diář.
Dále mám pod stolkem Tři krabice, ve kterých jsoiu cizojazyčné knížky, přiznávám, tyhle jsem ještě nečetla. Najdeme tu knížky v ruštině, němčině, slovenštině, francouzštině a italštině.
Ještě jedna krabice, tentokrát Levné knihy. Kromě posledních dvou dílů od Raven Hartové mám všechno přečtené, ale i na to se dostane. A samozřejmě i moje malá milá učebnice Autoškoly.
A tady mám zbytek knížek, v dalších fotkách budou přehlednější.
Pár knížek (rozhodně ne všechny, tolik peněz jsem v minulosti neměla) z edice W.I.T.C.H. o pětici mladých čarodějek. Jako mladší jsem je milovala, nyní se občas kouknu nebo si přečtu...
A když jsme u těch kouzel, další tři, co se magie týkají. A má úžasná LARPová hůlka na HoCz, kterou mi už nikdo nezlomí (ani to nezkoušejte!).
mám jen dvě pořádné anglické knížky, Tři mušketýry a Ságu rodu Forsythů. Obě jsem koupila roku 2008 v Oxfordu, ale jaksi jsem se sekla z počátku Ságy. Někdy to budu muset napravit...
A moje oblíbená série, Tři pátrači. Jak jste mohli vidět výše, vlastním i dva slovenské díly a elektronické jich mám více. SAmozřejmě čtu a miluju ♥
Znovu Levné knihy (a antikvariát), tentokrát romantické. Chystám se číst Poslední interview a Svatba se koná. A znovu si přečíst i ostatní.
Nad vitrínkou mám ještě skříňku, kde mám hromádku učebnic a různé slovníky, průvodce... No, prostě co školáci potřebují (takže mi je teď většina věcí jen na obtíž. Chtělo by to poprodávat, ať je více místa na knížky).
A ještě jedna hromádečka ze skříňky, která by na předchozí fotce nebyla zřetelná. Převažují slovníky a nejrůznější konverzace, samozřejmě je ještě neovládám, ale nejméně desetkrát jsem už do nich koukala. No a ty tři sešity, to je opsaná Norština pro samouky. Jsem ve čtvrté lekci :)


Tohle je, vážení čtenáři a další knihomolové, moje vlastní část knihovny. Vím, že nemám zrovna nejvíce knížek, ale to, co mám, je moje a prozatím mi stačí. No a třeba vás nadchla. A co vyše knihovničky?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Silken | E-mail | 30. července 2013 v 23:31 | Reagovat

Tak jak tak koukám máme dost podobný vkus na knížky, já jich jen mám víc :D asi se budu muset dostavit na nějaký sraz, abych si mohla pokecat se stejným cvokem

2 Kit731 | 31. července 2013 v 15:04 | Reagovat

[1]: Tak kdyby byly peníze a místo, nájezd na prodejny by byl bankrotující - pro mě i pro ně :-D Takhle se musím smířit hlavně jen s elektronickýma...
A srza je dobrý nápad, taky bych se někdy mohla dokopat. Teda kdyby byl nějaký blízko... :-D

3 Silken | E-mail | 31. července 2013 v 15:14 | Reagovat

[2]:njn kdybych měla nevyčerpatelné(nebo skoro nevyčerpatelné) zdroje a dost místa a dost času na čtení asi by se naše seznamy shodovaly více :) a knihkupectví by byly vybrány - nebo by mě tam už znaly a dávaly mi výtisky na stranu rovnou a bez ptaní... :D jooo to by se mi líbilo.
co z toho co jsi letos četla se ti líbilo nejvíc?
já letos čtu (více méně stále dokola páč se nemůžu nabažit) Patricii Briggs, děvčata Castovy, Hex Hall a Annu od Kendare Blake, mám zálusk na Železného krále a dceru a knihy od Noelové, ale co se zbytkem prázdnin? :D

4 kit731 | 31. července 2013 v 16:06 | Reagovat

[3]: Tak když má člověk správné vybavení, tak může číst vlastně téměř všude :-D
A knížky zdarma by se mi líbily taky, jen by se musel najít někdo, kdo by byl tak ochotný a laskav.
Co se mi líbilo nejvíce... To je těžká otázka, téměř každá knížka mě něčím zaujala :) Takže nemůžu říct, která byla nejlepší... Ale mezi nejoblíbenější jistě patří od S. Kinselly série Shopaholic, ale jak říkám, je jich mnohem víc.
Dobrých knih je spousta, možná si můžeš vypracvat rozpis, co kdy přečteš, ale já ho i dost přeskakuju, takže... No, záleží na tom, co máš ráda :)

5 Cathy | E-mail | Web | 5. srpna 2014 v 23:05 | Reagovat

vetsinu knih neznám, ale deníky sukuby rozhodně schvaluju..jsou uzasne..skoda ze u nas nevyjdou pulte dily..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama