O nás

28. července 2013 v 18:07 | Kit731 |  OSTATNÍ
Tento článek má informativní nádech. Zkusíme se vám v něm přestavit.Jsme dvě kamarádky, které se seznámily díky jedné RPG hře. Obě milujeme knížky.

Kit731
Ahoj, jsem 22letá dívka. Bydlím v Karviné a jsem děsný knihomol. Knížky čtu nejčastěji buď elektronické (nemám čtečku, takže jsem nucena číst v mobilu. naštěstí mám takový typ, že mi na něm knížky jedou, bohužel však jen ve formátu .jar), ale také si ráda přečtu papírové (pokud se k nim dostanu). Do knihovny nechodím, ovšem doma mám přes tisíc knížek, z nichž ještě dost nemám přečteno. Nejčastěji čtu červenou knihovnu a fantazy, záleží však na tématu, občas si přečtu i něco z jiných žánrů. Nejvíce knížek jsem zřejmě četla z nakladatelství Levné knihy a Egmont.
Kromě knížek mám ráda zpěv, chodím do pěveckého sboru v našem městě a jezdíme všude po světě. Také zbožňuji hru na instrumentální nástroje (umím na klavír a učím se na kytaru, panovu flétnu a zobcovou flétnu), hudbu, děti, přírodu, kamarády, dobrou zábavu, RPG, zvířata a rodinu. Občas zkouším něco napsat, ale spíš to jsou pohádky než pořádný příběh. Dalším koníčkem jsou jazyky. Zvládnu angličtinu, němčinu, měla jsem i latinu a spoustu jazyků bych se ráda naučila - jmenujme především norštinu a italštinu (ale je jich mnohem více).
A oblíbené jídlo? Muffiny, kakao, kuře, sýr a ovoce obecně. Hlavně mandarinky.


Sim
Co bych o sobě napsala? Tak především, ahoj. Jsem 16 letá, skoro 17 letá dívka žijící kousek od Plzně. Knížky jsou pro mě něco, bez čeho si svůj život snad už nedokážu ani představit, vozím si je všude sebou, ať už jedu kamkoliv. Jsou takovým tichým společníkem, takovým místem, kam můžu utéct, když mi není nejlíp, takže i takový balzám na nervy.
Ze všeho nejvíc mám ráda fantasy a sci-fi (mezi oblíbené patří Hex Hall, Andělé, Hush Hush, série Too Far, Hostitel), ale zamilovala jsem si i Shakespearovi tragédie, hlavně Romea a Julii a Othella. Když už je opravdu nejhůř, sáhnu i po starších autorech jako je Jane Austin nebo Charlotte Brontë.
Kromě čtení je mou další vášní hudba, ať už její poslech nebo hraní. Hraju na klavír a kytaru, umím trochu na klarinet a taky zobcovou flétnu, nejvíc mi ale jde hrát rodičům na nervy, na to jsem přebornice.
Co se týče poslechu hudby, mám ráda rock a metal a někdy, když se mi íbí text, tak i trochu modernější hudbu.
Ve volném čase také píšu povídky a hodně básničky, za které mě někdo jednou zavře do blázince.
A co bych o sobě napsala ještě dál? Nesnáším školu, miluju angličtinu a vše, co se Anglie týká. Mým snem je se podívat do Londýna a jednou si to snad splním. Jako další jazyk ovládám trochu němčinu, ale tu jen čistě z donucení, protože jí máme povinnou ve škole.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Susan Thomas | E-mail | Web | 7. srpna 2014 v 12:47 | Reagovat

Ahoj, právě startuje soutěž o knihu Nenávidím a miluji na stránkách: http://www.stmivani.eu/34-souteze/soutez-o-knihu-nenavidim-a-miluji-od-susan-thomas/. Třeba budeš mít chuť se zapojit 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama