Prázdninový knižní TAG

1. srpna 2013 v 8:26
Tento tag pořádá MONA.1. Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?
Ali: Tipla bych si, že čtu víc, ale nejsem si jistá.
Kit731: Čtu pořád, kdy a kde to jen jde, takže to vyjde tak zhruba nastejno.

2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Ali: První, co mě napadne jsou šíleně divocí andílci, protože ten děj se odehrává téměř pořád v létě. Já jsem to četla někdy v zimě a pamatuju si, jak jsem jim to léto záviděla. Pak si taky vzpomenu na poslední píseň.
Kit731: Jako první, po několika názvech filmu, mi v hlavě vyskočí Dva roky prázdnin od Julese Verna. Tuto knihu jsem četla jen jednou a vlastně už si ji pořádně nepamatuju. JInak vlastně nemám žádnou s prázdninami spojenou, budu to muset napravit :) Nejlépe nějakou s vodou, romantikou a dostatečným počtem stran.

3. Kolik si schopná si vzít knih na dovolenou?
Ali: Většinou si beru jen jednu, ale letos jsem si vzala i tablet, kde mám čtečku a cosi jsem tam taky četla. Moc si jich neberu, protože na dovolené na čtení nemám moc čas.
Kit731: Vždycky jsem si s sebou brala takové dvě knížky (nebo pět Harlequinek), teď již skoro nikam nejezdím, ale když přece jen, tak aspoň jednu pořádnou knihu. A samozřejmě i mobil, kde pár desítek knih čeká na přečtení.

4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Ali: Naštěstí povinnou četbu ještě nemám, takže ne.
Kit731: Mám už dávno povinnou četbu za sebou, ale občas si něco přečtu, pokud mě to zaujme. Jak podle názvu, tak podle děje.

5. Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické knihy)?
Ali: Jasně, že papírové. Občas ale čtu i ty elektronické.
Kit731: Radši mám samozřejmě papírové, ale z finančních důvodů u mě převažují knihy elektronické.

6. Jakou knihu by jsi ráda viděla zfilmovanou?
Ali: Napadá mě jen Hex Hall. Myslím, že by z toho mohl být skvělý film.
Kit731: Zfilmovanou knihu? Samozřejmě tu moji :-D Tak ne, poslední dobou mě, kromě jiných, celkem zaujaly knížky od Meg Cabot, takže rozhodně její dílo.

7. Kdyby jsi měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?
Ali: No, kdybyh měla vybrat někoho s kým bych si dobře pokecala a zasmála se, tak bych volila Gwendolyn Shepherdovou (Drahokamy) nebo Sophie Mercerovou (Hex Hall). Obě jsou vtipné, takže nevím. Jinak bych se taky chtěla seznámit s Archerem (Hex Hall) a Gideonem (zase Drahokamy), možná i Raphaelem, Gideonovým bratrem. Je jich hodně, takže nevím, no.
Kit731: Den s knižní postavou, nemám ráda, když se musí vybrat jen jedna, to prostě nevím. Ale díky posledních dní s knížkou Letopisy Narnie - Princ Kaspian vede Petr. Proč? Protože... je milý, silný, urostlý, sympatický, Nejvyšší král Narnie... A jistě víte, kdo ho hraje, že? ♥

8. Které místo z knih bys ráda navštívila?
Ali: Asi jako většina bych se chtěla podívat do Bradavic. A pak taky na Thorne Abbey z Hex Hall, to místo mě zaujalo. Taky bych chtěla projít nějkakou tou výpustí a dostat se do Zaklínačského světa, kde se vydal Ethan s Linkem a Liv v nádherné temnotě.
Kit731: Tak samozřejmě pro mě jasně vedou Bradavice nebo Akademie slečny Krákavé, miluji kouzla. Potom to je Narnie za vlády čtyř. A v neposlední řadě Bílý dům (M. Cabot - Hrdinkou snadno a rychle) a Londýn (S. Kinsella - Shopaholic). Ale to ovšem nejsou jediná místa...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama