RC: HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA

14. srpna 2013 v 12:39 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Harry Potter a tajemná komnata
Autor: J. K. Rowling
Série: Harry Potter
Díl: 2


Počet stran: 289
Nakladatelství: Albatros
Harry Potter, ten, který přežil, tento rok znovu odjíždí, i když s mírnými komplikacemi, do prestižní Školy čar a kouzel v Bradavicích, kde se znovu setkává se svými kamarády Ronem a Hermionou, spolužáky a starými známými profesory. A ani letos ho nemine boj se zlem. To a ještě mnohem více na pouhých necelých 300 stránkách.
Jsem obrovský milovník HP, takže jej samozřejmě nebudu hanět, ale vychvalovat. Ani nevíte, jak Harrymu závidím, že chodí do tak skvělé školy... Já vím, tohle má být recenze, tak něco zkusím.
Styl psaní je ve třetí osobě, což mi vůbec nebaví, aspoň si člověk oddychne od ich-formy, které se poslední dobou celkem rozrostla. Příběh také není příliš složitý, i když občas je tak zamotaný a záhadný, že člověk je nucen přemýšlet a zkoušet se dohadovat, kdo za co může a kdo asi je viník.
Knihu jsem nečetla poprvé, ale Merlinžel nevím, po kolikáté, přestala jsem to počítat. Ale rozhodně mě nikdy neomrzí a klidně si ji přečtu zas a znovu (teda až už nebudu mít tolik knížek na čekačce).
Ti, kdo mají rádi fantazy a ještě nečetli tuto sérii, rozhodně to napravte, nebudete litovat. Celá byla i zfilmována, rozhodně vás neochudím ani o filmovou kritiku.

Magii zdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama