RC: TAJOMSTVO PODZEMNÝCH SARKOFÁGOV

20. srpna 2013 v 10:10 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Tajomstvo podzemných sarkofágov
Autor: B.-J.Henkel-Waidhofer
Série: Traja pátrači
Díl: 24


Počet stran: 93
Nakladatelství: Mladé letá
Další ze série Tří pátračů/Traja pátračů/T3I/Dei Drei ???. Tentokrát jedou Jupiter Jones, Peter (Cren)shaw a Bob Andrews do Německa, kde i přes mírné obtíže s jazykem rozluští další ze záhad. Proč se hostinský chová tak divně? A klíč, který dostali, nepasuje ke dveřím od jeskyně? A co tam dělají sarkofágy? Co v nich je? A kdo jsou ti lidé, co unesou Boba? To a ještě mnohem více se dozvíte na pouhých 93 stranách a přesto to stojí za to.
Jak jsem již nejednou řekla, Pátrače zbožňuji, škoda, že se nevydávají i u nás. A opět jsem se pobavila při jejich dobrodružství. Poznala je hlouběji a oblíbila si ještě víc.
Víte, co je na detektivkách tohoto rázu nejlepší? Že vás to nutí přemýšlet také. Co bude následovat, kdo je viník, kam vedou stopy... Prostě to není jen takový halabala příběh, co člověka ani nezvedne ze židle.

A co obálka? Jeskyně, sarkofág s tajemným obsahem a tři lidé. Naprosto vypovídají, o čem je příběh a zároveň neřeknou téměř nic, takže jen můžete hádat, o čem to vůbec je. A protože je člověk od narození zvědavý tvor, kdo by aspoň nenakoukl, o čem kniha vůbec je?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama