RC: ZAVRŽENÝ

17. srpna 2013 v 13:44 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Zavržený
Autor: Becca Fitzpatrick
Série: Zavržený (Hush Hush)
Díl: 1


Počet stran: 392
Nakladatelství: Egmont
Do školy nastoupí nový student a Nora ho dostane jako partnera při hodinách biologie. Nový spolužák, Patch je záhadný, ví o ní snad všechno a je téměř vždy tam, kde Nora. A k tomu jí začne usilovat tajemná zakuklená postava o život. A co Patchovo tajemství?
Ke knížce jsem se dostala víceméně náhodou, když jsem různě hledala, co by mě mohlo bavit a narazila jsem na tuto sérii. Začala jsem číst a řeknu vám, že rozhodně nelituji.
Pokud víte, jaké mám knižní (zlo)zvyky, tak prozradím, že jsem je na plné čáře porušila. Kdepak kapitola jedné knihy a pak přejít na jinou, dá se říct, že knihu jsem přečetla téměř bez přerušování (přerušování jinou knihou, samozřejmě). Dokonce jsem ani nešla spát a četla do dvou hodin, než jsem dočetla poslední slova.
Příběh je uchvacující a stáhne čtenáře do děje, nutí ho uvažovat, kdo je ten tajemný spolužák a co skrývá, kdo a proč Noře usiluje o život? Co se stane dál? A po přečtení se chce člověku sáhnout po další knížce.
Hlavní postavy, tudíž Noru Greyovou a Patche, jsem si zamilovala. Nejsou to klasičtí teenageři, kteří řeší starosti s láskou nebo problémy s rodiči, právě naopak luští nadpozemské otázky. A to, že se Patch rozhodl zachránit jí život na úkor své existence, to mě dojalo. Mít kluka jako je Patch... No dobrá, pár věcí by stačilo pozměnit... Ale to odbíhám od tématu.
Obálka. Jednoduchá šedobílá varianta s nevtíravou červenou se mi velice líbí, myslím, že se ke knížce úplně hodí. A obrázek padajícího padlého anděla, zřejmě Patche, taky není k zahození. I když na tom těle mám pár poznatků, které bych změnila (svaly stačí, jen maličkosti, ale o tomhle to vlastně není, že?).

Celkově hodnotím knížku velice pozitivně a nemůžu se dočkat dalších dílů. Rozhodně si ji přečtěte, neprohloupíte.

Sim
Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho, jen jsem se k tomu nemohla přemluvit, až po roce jsem si jí stáhla na počítači a ještě ten den jí komplet celou přelouskala.
Líbí se mi, že autorka nepíše na začátku nějaké dlouhé okecávání na úvod a hned začne pikantním seznámením Nory a Patche. Trochu mě odrazovala Nory schopnost se nad vším moc zamýšlet a bejt taková ta slušňačka, ale Patch to napravoval. Smekám, protože autorka toho kluka píše tak dokonale, že to bere dech. Patch si snad získá srdce každé čtenářky, která tu knihu otevře.
Zamilovala jsem si Vee, která s její tríbarevnou dietou neměla chybu.
I když je příběh obsahově podobný, jako každý jiný, láska, napětí, akce, tak se přece jen místy liší. Je to vlastně o tom, že Nora má klidný život, dokud jí do něj nevleze tajemný a sexy Patch o kterém ví tak málo, ale zdá se, že on toho o ní ví až moc a objeví se vždy, když ho Nora potřebuje.
Vee přesvědčí Noru, že jí Patch určitě pronásleduje, a když Nora jedné bouřlivé noci uvízně s Patchem v motelu, který vypadá spíš jako bordel, konečně se dozví, proč jí Patch vešel do života a co chce. Jenže to by nebyla romantika, aby se to nezvrtlo a Patchovo plány neovlivnila Nory krása a bla,bla,bla.
Ne, nemyslím to zle. Ta knížka je jedna z těch lepších, co jsem kdy četla a musím si snad každému jen s klidným srdcem doporučit. Co bych autorce trochu vytkla, je občasné patlání v detailech, ale na druhou stranu, kdyby to tam nebylo, bůh ví, jaká by ta knížka byla.

A četla jsem, že už je plánovaný i film. Tak jsem opravdu zvědavá na Noru a Patche.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama