Ukázka 1

20. září 2013 v 8:09 | Kit731 |  Ukázky
Tak jo, dneska zkusím změnu (a taky i proto, že teď moc času nemám, takže ani moc nečtu a nerecenzuju), tak jsem se rozhodla, že sem zkusím hodit jednu ukázku, co jsem kdysi napsala. Tak snad se to bude líbit :)Opravdové kouzlo 6 - Striptýz


Po celé Galškole se objevily barevné plakátky.
Každý byl zvědavý, kdo je autorem těchto vývěsek a také, co se bude dít. Původcem toho všeho byl Antonio.
Když se jakž takž vzpamatoval z toho šoku, jenž zavinil Klub, naplánoval šílenou akci.
Ve třičtvrtě na šest se celá Galškola nacpala do Jídelny.
"Brave, na slovíčko." Tonymu hrál na rtech úsměv.
Monica se na něj zmateně dívala. "Co chceš?"
Tony z ní byl trochu mimo. "Od tebe? Nic."
"Tak proč jsi mě volal?" ptala se Monica. Těžko říct, kdo z nich byl více zmatenější.
"Hele, Casanovo, k Ještěrce se nepřibližuj, jasné?" vynořil se z davu vysoký urostlý Lucas Brave. Vlasy měl ještě trochu mokré po večerné sprše.
Tony si vzpomněl, co chtěl. "Vlastně… po tobě, kočko, nic nechci, u když... Sejdeme se po té šou, ano? A ty, Brave… pojď se mnou." Tony Lukovi něco řekl.
Luk vytřeštil oči a zalapal po dechu. "Cože?"
Tony se ušklíbl. "Sázka je sázka," uchechtl se. "Připrav se, za chvíli jsi na řadě. A nepokoušej se z toho nijak vyklouznout," varoval ho a pak vystoupil na oči všech. "Vážení a milí, sličné dámy, bouchači, dnes večer uvidíte něco, co jste ještě nikdy předtím neviděli. Odhoďte stud stranou a dobře se bavte. Na závěr ještě malé upozornění: Nevhodné pro osoby mladší 15 let." Tony dohovořil a zmizel ze scény.
Světla se ztlumila a... nic. Ozvalo se zklamané zamručení.
"Hej, Brave, co si myslíš, že děláš?" zasyčel na Luka Tony. "Měli jsme jasnou dohodu, tak ji teď splň. A pohni sebou!" křikl na něj a vystrčil jej před diváky.
Začala hrát tichá, mírně pomalá hudba.
Luk zíral na stovky párů očí před sebou a lehce se pohupoval do rytmu hudby. Pomalu uvolňoval knoflíčky u košile.
Monica nevěřícně koukala na svého bratra. Ne, že by koukala na jeho hruď, to ne, i když Lukovo ploché pevné břicho zvalo k podívání, ale šokem z něj nemohla spustit oči. A to ještě netušila, jaký otřes bude následovat. Kdy se vlastně Luk svlékl do trenek?
Athena bez zájmu prošla od dveří ke stolu, aby si nalila Dýňový čaj. Napila se, a neboť slyšela Školníkovo povzbuzování: "Dolů s tím v mžiku!" pohlédla vzhůru. Když to vzrušuje celou Školu, zřejmě to musí být něco opravdu vynikajícího. Pití neskončilo Atheně v břiše, ale na zátylku nějakého mladíka. ,Já asi špatně vidím…' protřela si Ath oči. Z téhle vzdálenosti viděla jen černé trenýrky s hvězdami a vepředu byl měsíc, ale přesto nemusela hádat dvakrát. Lokty si začala probíjet cestu vpřed.
"Lucasi, válíš!" ječel nadšeně Školník a povzbuzoval jej k další akci.
Luk si klekl na zem s rukama za hlavou.
"Jako profík," svíjel se Tony smíchy.
Na podium vystoupila Monica.
Dav zašuměl - co se bude dít teď? Nějaký opovážlivec z davu hvízdl.
"Shoď šaty, děvucho!" samozřejmě, že to řekl Juan Kasanova.
Mon jej zpražila pohledem a přešla k Lukovi.
Kluk si celou tu šou pořádně užíval a v opojení pořádně ani Mon nepoznával. Přitáhl si ji k sobě a v dost těsném objetí s ní začal tančit.
Mon se mu vyškubla. "Co to děláš?!?" plácla svého bratra přes ruku, když se ji pokoušel stáhnout ramínko. "Chováš se nemožně a celou naši rodinu jen ztrapňuješ. To mám být hrdá na jméno Brave, když jsi jej tak pošpinil? Ty se chováš jako malý!" Mon svou řeč prokládala fackami, ke konci se jejich intenzita zvýšila. "A to si říkáš můj velký brácha? Styď se!" Mon se neovládla a takovou mu vrazila, až se Lukovi zatmělo před očima.
Tony se musel chytit židle, aby se neválel smíchy po podlaze.
Mon se v ráži rozhodla, že tomu smíškovi vyspraví fasádu. "Bavíš se dobře?" zeptala se jej s rukama založenýma v bok.
Tony, neschopen ničeho jiného, kývl. Nepostřehl varovné signály a tak jednu schytal.
"Tak tady máš, aby ses mohl zasmát i ty. Jo a ještě jsem zapomněla… Toto he, aby ti to nebylo líto." Mon Tonymu vyťala vší silou políček. "Jste oba stejní… stejně nechutní." A pak, aniž by se na jednoho z nich podívala, uraženě odkráčela z Jídelny.
Do kroku jí zněl obrovský aplaus - Školníkovo pískání na protest nešlo slyšet.
"Jaks jen mohl," sykla k Lukovi Athena. "Myslela jsem… doufala, že by ses mohl změnit, ale tys pohřbil všechny naděje. Už nikdy mi nechoď na oči, jasné?"
Tony se před Atheninou rukou přikrčil, facek už toho večera dostal až moc, ale Ath měla v plánu něco jiného než jej udeřit. Pootočila rukou a se škodolibým zadostiučiněním sledovala, jak Lukův perfektní vzhled ničí jejich Dýňový čaj.
"Žij si sladce," zacukrovala a rychlým krokem, aby nikdo neviděl slzy v očích, odešla.
"Když ti dala košem, jsem volná!" křikla z davu Alza Darková.
Luk se oslnivě usmál. Korunu celému večeru dodal Školník.

"Dokončit! Dokončit! Milujem tě, Lucasi!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama