RC: DIAMANTOVÝ SNÍH

16. listopadu 2013 v 9:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: S. Wiggs
Série: Vrbové jezero
Díl: 2

Počet stran: 408
Nakladatelství: Metafora

Anotace: Jenny Majeská dospěla a po babiččině smrti vede rodinnou pekárnu. Ničivý požár, ji však v jediné chvíli připraví o všechno. Naštěstí je tu šéf policie Rourke, což není nikdo jiný než nejlepší přítel z dávných let. Opravdu ale jen přítel? Z minulých let jim oběma zbyl jenom žal a pocit viny...
Jenny se stýská také po matce, která ji opustila už v dětství. Nečekaně se sice objeví její otec, ale události se řítí dál. Jaké tajemství skrývá mrtvé tělo nalezené ve skalách a proč sníh na jezeře jiskří jako diamanty? Bude jeden takový kamínek zdobit i zásnubní prsten a povede se Jenny vydat knížku, kterou píše na památku své babičky?

Rozhodování o knížce: Četli jste Léto na vrbovém jezeře? Ne? Tak to byste měli napravit. Já ano a byla jsem tak nadšená, ještě více proto, že existují i další díly, které na sebe navzájem postupně navazují. Dozvídáme se další osudy lidí, se kterými se setkáváme v předchozím díle. Takže samozřejmě ani tento díl mi nesměl ujít.

První reakce: Knížka mi přišla spolu s dalšími díly přesně na maminčiny narozeniny (7. října), takže to byl zároveň i takový dárek pro ni. To víte, hned, co dočetla první díl, pustila se i do tohoto. A co vím, tak je z toho nadšená (měli jste vidět mě, jak jsem pištěla radostí).

Obálka: Obálka, co k ní říct? Stejně jako předchozí a následující díly, je prostě boží. Navíc je vyvedena v mé milované barvě, takže se nad ní rozplývám. A ty vločky, ach, prostě to nedokážu vyjádřit slovy. No jen se přesvědčte sami.


Děj knihy: V tomto díle je ústřední postavou Jenny Majeská. Možná si na ni pamatujete z předchozího dílu - to je to děvče (nebo spíš žena), která vede pekárnu. A zároveň je to Oliviina nevlastní sestra. Už je to jasné?
Na začátku byl požár. Naštěstí byla Jenny mimo dům, takže její život zůstal ušetřen. Jenomže se stalo obrovské neštěstí - všechny poznámky a recepty, které její babička celý život sepisovala a které se Jenny pokoušela sepsat v knížku, jsou tytam. A když vám shoří dům a nemáte poblíž žádné příbuzné ani přátele, kteří by měli dost místa na to vás ubytovat, než si najdete něco jiného, co uděláte? Samozřejmě půjdete bydlet k šéfovi místní policie. Toho s Jenny váže zapeklitá minulost, smutek a vzpomínky. A přesto to ani jeden nevzdává. Mezi nimi se totiž začíná rodit vztah, který mohl být naplněn už před dávnými časy.
Vedlejší, ale nemalou roli, mají také Daisy, Sonet a Zach. Také jejich zajímavý nález v jeskyni v horách přinese rozuzlení, jak to vlastně bylo tenkrát s Jennyinou maminkou...

"Kašlu na tebe, Rourkeu."
"To jsme už vyzkoušeli," vyjel na ni. "A nešlo ti to."
"Jo, je to tak," zahučela a cítila se málem poražená. "Už běž. Radši odejdi, nebo - "
Strhl si rukavice, jedním škubnutím, obě naráz. "Nebo co? Zavoláš policii?"

Pocity při čtení knihy: Druhý díl Vrbového jezera mám spojený s hudbou, jelikož občas si pustím nějaké písničky ke čtení jako zvukovou kulisu. A musím se přiznat, že tentokrát mi vycházely písničky úplně úžasně přímo k nejrůznějším částem a událostem. No posuďte sami.

Požár - While your lips are still red (Nightwish)
Odjezd - A tale that wasn't right (Helloween)
Setkání s rodiči Olivie - Introduction (Gamma Ray)
Sonet padá - Welcome to hell (Lordi)
Jenny vzpomíná na minulost - The misery (Sonata Arctica)
Zakuklenec v táboře Kioga - Fantom opery (Nightwish)
Epilog - Nothing else matters (Metallica)


Na závěr bych chtěla ještě jednou poděkovat nakladatelství Metafora za recenzní výtisk a rozhodně doporučuji ke čtení, obzvláště romantickým duším a těm, kteří si rádi přečtou šťastné příběhy o lásce. Stojí to za to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama