NOVÉ ZAČÁTKY

23. března 2014 v 11:00 | Kit731 |  Série
Autor: Sherryl Woods
Série: Sladké magnolie
Díl: 1
Počet stran:447
Nakladatelství: Metafora


Víte, kdo jsou to Sladké magnolie? Tři kamarádky z malého města Serenity, kolem nichž to pořádně jiskří. Dana Sue provozuje vyhlášenou restauraci, Helen je žádaná právnička a Maddie se právě rozvádí se svým mužem, který neměl lepší nápad, než si najít milenku a odkráčet od rodiny.
Místní trenér baseballu, bývalá ligová hvězda Cal Maddox, se snaží Maddie pomoci s jejím pubertálním synem, ale situaci jim trochu zkomplikuje láska. Maloměsto přetřásá skandál "nemorální ženy" a Calovi hrozí dokonce vyhazov.

Rozvodem všechno končí, nebo začíná?
První příběh Sladkých magnolií.


Maddie, jedna ze Sladkých magnolií, se právě rozvádí se svým záletným manželem, Billem. Najednou se na ni hrne úplně všechno, správa domu, samota a hlavně tři děti, z nichž ten nejstarší - Tyler - se právě dostal do puberty. Naštěstí má Maddie své věrné kamarádky, které jí se vším pomůžou.
Dokonce se rozhodnou, že spolu založí ženské wellnes studio Na růžku. Najednou je Maddie v jednom kole. Studio, restaurace Dany Sue, ale přesto jí ještě zbývá čas na starost o nesmírně rozdivočeného syna.
V posledním případě jí pomáhá i Tylerův baseballový trenér, Cal. Mezi ním a Maddie pomalu klíčí láska, ač se Maddie snaží o pravý opak. Je totiž trenérem Tylera a navíc - ona je o mnoho starší.
Bude Maddie znovu šťastná? A zklidní se Tyler, přijme jednání svého otce? A co prapodivná sázka Sladkých magnolií? Kdo vyhraje?
V Serenity kvete láska

Další úžasná série, ke které jsem se dostala. Nejen, že autorka má úžasný styl psaní, ale její příběhy jsou nesmírně čtivé, od knížky jsem se nemohla odtrhnout (a co vím, tak mamka se do toho taky nějak začetla) a ty nádherné obálky. K tomu připočtěte nesmírně sympatické hlavní hrdiny (ten Cal je úplně k nakousnutí) a lásku. Co dostanete?
Dokonalou knížku jménem Nové začátky.


Jak jsem se již zmínila, do příběhu se člověk snadno začte, i já jsem po pár minutách zjistila, že stránky jen ubíhají a blížím se konci. Prožívala jsem radost hlavních hrdinů, smutek, slzy i nadšení, zamilovala se do hlavních i vedlejších postav (téměř všech, Bill a jeho nová přítelkyně mi prostě sympatičtí nikdy nebudou!) a úplně si představovala, jak kdo vypadá a v hlavě si tvořila mapku městečka.
Přiznám se, že být v roli Maddie, asi jsem celkem dost na dně, ale mít nejlepší kamarádky, které ve všem pomůžou (hlavně po finanční a racionální stránce) a báječného chlapa, z knížky bych nikdy nevylezla a nutila autorku, ať píše příběh dál a dál. Ano, já vím, že se Maddie a její rodina vyskytují i v dalších dílech, jenže... Maddie je Maddie.


Pokud milujete romantiku a dobré příběhy se šťastným koncem aspoň tak jako já, nenechte si ujít Nové začátky ze série Sladké magnolie. Nebudete litovat.
A těšte se i na další díly - Kousek nebe a Jako rodina.


Za recenzní výtisk velice moc děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj obrázků: google.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama