TAJEMSTVÍ ANNY Z LAMPERSDORFU

28. března 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: Naďa Horáková
Počet stran: 224
Nakladatelství: Host


Romanticko-dobrodružný příběh začíná v dávném středověku, kdy za tragických okolností umírá Anna z Lampersdorfu. Děj se pak přenáší do současnosti. Hlavní hrdinka Anežka prožívá několik milostných vztahů a stejně jako hledá svého životního partnera, snaží se odhalit i prastarou záhadu hrobu Anny z Lampersdorfu.
Kniha je rozdělena na čtyři části, které spolu zdánlivě nesouvisí a přitom mají společné vlastně téměř všechno.
V první části se nacházíme na pomezí pohanského a křesťanského věku, kdy jeden starý kněz obětuje sám sebe, místo dvou malých chlapců.
Následně se ocitáme o zhruba tři sta let později na tom stejném místě, kde se kněz obětoval, kdy hlavní roli hraje Anna z Lampersdorfu. Ta se provdá za majitele panství Jana. Jenže jej nemiluje a má i problémy s početím (přesněji ji Jan nezkouší provést dítě). Jenže se najde někdo, kdo se o to úspěšně pokusí. A zanedlouho Anna za podivných okolností umírá po pádu ze schodů a vzniká Legenda o Anně z Lampersdorfu.
Třetí část už probíhá v naší době, před koncem totality, kdy se setkáváme s mladou Anežkou, studentkou filozofické fakulty v Brně. Anežka touží po lásce a usilovně ji hledá.
Když se s ní setkáváme ve čtvrté části, Anežka již je vdaná a má malého synka. Spolu s přáteli a manželem narazí na legendu o Anně z Lampersdorfu a pouští se, po počátečním váhání, do pátrání po její hrobce s pokladem...


Musím uznat, že příběh byl nesmírně zajímavý, nejvíce se mi líbil začátek, kdy jsem soucítila s chlapci, kteří museli na smrt. A nad chytrostí a moudrostí kněze, který provedl obřad po svém.
Na můj vkus tam však bylo příliš mnoho jmen, zvláště chlapeckých. Já vím, že hledání lásky se ne vždy povede hned, ale i tak jsem trochu tápala.
Ale úplně ze všeho mi učarovala obálka. Nedokážu přesně říct, proč, snad motivem, snad zpracováním, ale kdykoliv na ni pohlédnu, zatají se mi dech.
Celkově knížku hodnotím chvalitebně, nechyběla historie, láska ani hledání pravdy, všechno se vzájemně nenásilně prolínalo.
Proto, máte-li rádi tajemství a špetku historie, nenechte si ujít Tajemství Anny z Lampersdorfu.
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Host.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama