Srpen 2014

S HLAVOU V OBLACÍCH PEJRU

29. srpna 2014 v 10:48 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: Kateřina Petrusová
Počet stran: 119
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment

Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?...

Knihomolova knižní hodinka

12. srpna 2014 v 10:00 | Kit731 |  OSTATNÍ
Kdo mě zná, ví, že strašně ráda fotím knížky - a zvířata. A jelikož se mi už pár takových fotek nasbíralo, rozhodla jsem se, že udělám takový článeček a tím vám představím i naše kočky (už jste někdy viděli želvu nebo myši číst knížky? Proto tu nejsou). No a na závěr pár fotek mě a mých kamarádek, samozřejmě s knížkami v ruce :) (aneb poprvé na blogu osobně na fotce).

Jako prvního představuji našeho prvního druhého kocourka, Fjörg (vysvětlení pořadí je trochu složitější - před ním byla jiná kočička, ale ta byla vrácena majiteli). Vím, že se jmenuje dívčím jménem (to jste nepoznali, co? Někdy je severská mytologie nerozluštitelná, že?), ale dřív byl pojmenován, než jsme zjistili, že je to kluk. Dostala jsem ho k devatenáctým narozeninám, ale je to miláček všech. A zvolena knížka proto, že jsem červencové dítě :)

NEVIDITELNÝ STRÁŽCE

11. srpna 2014 v 18:24 | Kit731 |  Recenze KIT731
Originální název: Guardián invisible
Autor: Dolores Redondo
Série: Baztán
Díl: 1
Počet stran: 404
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Panteon

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky.

Abbi Glines - Because of Low

9. srpna 2014 v 19:51 | Simi |  Recenze KIT731
Autorka: Abbi Glines
Série: Sea Breeze
Díl: 2.
Rok vydání: 2012 (zatím není v čj)
Anotace: V mé první knize, Breathe, se Sadie možná zamilovala do mladé rockové hvězdy Jaxe Stona, ale čtenáři se až po uši zamilovali do Marcuse Hardyho.
Tohle je jeho příběh …
Marcus Hardy doufal, že si užije rok na vysoké mimo domov a hodí za hlavu léto, na které by raději zapomněl. Ale místo toho je kvůli rodinné krizi, vtažen rovnou zpátky do pobřežního města Sea Breeze v Alabamě. Jeho drahý otec si našel přítelkyni, jen o pár let starší než Marcus. Takže od něj teď sestra potřebuje pomoc s jejich matkou, která se psychicky
hroutí. Ale návrat má i jeden světlý bod, úchvatnou zrzku, která u něj v bytě několikrát týdně přespává. Problém je, že spí v posteli s jeho novým spolubydlícím Cagem Yorkem. Willow "Low" Foster potřebuje bydlení. Nemůže utíkat ke Cagovi domů pokaždé, když jí sestra vykopne . Žonglovat mezi kurzy na místní vysoké a prací na částečný úvazek zrovna nevynáší. Ale Cage má nového spolubydlícího a přespávání u nejlepšího kamaráda najednou není tak špatný. Ne když vidí sexy, zelené oči Marcuse Hardyho jiskřit, zatímco se na ní usmívá jakoby jí tam chtěl. Přestože se Cage zdá ohledne Low trochu teritoriální, Marcus si nachází čas, který tráví s Low, aniž by to jeho spolubydlícího naštvalo. Cage možná využívá svojí vysokoškolskou baseballovou image, aby se vyspal s každou sexy holkou co mu zkříží cestu, ale pořád žije v iluzi, že až jednou jeho divoká léta skončí, ožení se s Low. Marcus má v plánu tenhle předpoklad změnit pro oba, jak pro Cage tak i pro Low. Tedy až do té doby než jeho pečlivě spřádané plány nepřeválcuje odhalení jaké by nikdy nečekal. Bude si muset vybrat mezi Low a svojí rodinou. Protože jakmile vyjde pravda najevo … jinou možnost mít nebude.

HG 3 – SÍLA VZDORU

7. srpna 2014 v 10:18 | Kit731 |  Recenze KIT731
Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.

Název: Síla vzdoru
Originální název: The Hunger Games Mockingjay
Autor: S. Collins

HG 2 – Vražedná pomsta

6. srpna 2014 v 10:44 | Kit731 |  Recenze KIT731
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Originální název: The Hunger Games Catching Fires
Autor: S. Collins

ZOMBIE APOCALYPSE BOOKS TAG

5. srpna 2014 v 8:00 | Kit731 |  OSTATNÍ
Čirou náhodou jsem narazila na tento tag (už ani nevím, u koho, ale celkem se to šíří) a řekla jsem si, proč se taky nezapojit? Tak uvidíme, kdo bude kdo... a máme-li vůbec šanci přežít (já upřímně doufám, že přežijeme, ještě mám tolik knížek před sebou... a to doslova).


HG 1 – Aréna smrti

4. srpna 2014 v 10:55 | Kit731 |  Recenze KIT731
Vítězství znamená slávu a bohatství.
Prohra znamená jistou smrt.
Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit?

Název: Aréna smrti
Originální název: The Hunger Games
Autor: Suzanne Collins

Novinky o filmech z knižního světa

2. srpna 2014 v 22:42 | Simi |  OSTATNÍ
Nevím, jestli to už někdo stihl zaregistrovat, ale po internetu se začali šířit různé spekulace o tom, že by se možná mohl natočit film podle knížky od Johna Greena nebo třeba Ransoma Riggse. A tady je pár novinek ohledně těchto spekulací.

Knihy mířící na plátna kin

1. srpna 2014 v 15:20 | Simi |  OSTATNÍ
1. The Maze Runner (Labyrint: Útěk) - Podle knihy od Jamese Dashnera
Thomas se jednoho dne probudí uvězněný v obřím bludišti společně se skupinou dalších chlapců. Na svět venku nemá žádné vzpomínky, jen podivné sny o záhadné organizaci známé jako W.C.K.D. Když se mu podaří poskládat dohromady jednotlivé fragmenty ze své minulosti podle vodítek v bludišti, může doufat, že odhalí svůj skutečný cíl a způsob, jak z bludiště uniknout.
Na tenhle film se obvzlášť těším, potože naprosto zbožňuju Dylana O'Briena ^^ Tak doufám, že to bude stát za to.

2. Fifty Shades of Grey (Padesát odstínů šedi) - Podle knihy E.L.Jamesové
Mám taková dojem, že tady snad ani neni nutno představovat o co jde. Ale tak pro jistotu, kdyby náhodou se našel někdo, kdo o tom nemá ani páru. Anastasie Steelová jde místo své nemocné kamarádky udělat rozhovor s velmi úspěšným podnikatelem Christianem Greyem. Hned na první pohled jí okouzlí jeho tajemnost a podivnost a i on na ní musí neustále myslet. Dál to opravdu rozebírat nebudu, protože co si budeme povídat, tohle bude prostě porno.
Dle mého názoru mohli najít i hezčího Christiana a Anastasie vypadá chudinka tak na třicet.

3. If I Stay (Jestli zůstanu) - Podle knihy od Gayle Formanové
Šestnáctiletá Mia je velmi talentovaná cellistka, má přítele hrajícího v kapele a skvělou rodinu, zdá se, že tenhle život namůže nic pokazit, ale může. Když Mia jednou jede s rodiči na výlet, stane se obrovská nehoda a Mia se "probouzí" a sleduje, jak na silnici a v jejich autě leží její rodina a naprosto na nic nereagují. Mia zjisťuje, že i ona má vážná zranení a že sleduje dění kolem pouze jako duch a nikdo jí tím pádem nemůže vidět, ani slyšet. Je jen na ní, jestli se rozhodne zůstat a bojovat, i když prozření zpět do života by mohlo být bez rodiny opravdu kruté, nebo jestli to vzdá a odejde za svou rodinou pryč. Během knihy i filmy (aspoň doufám, že to tak bude i ve filmu) se podíváme, jak se Mia dostala k cellu, jak poznala Adama a jak bude dojovat a rozhodovat se, co je pro ní nejlepší.
Na tohle se taky hodně těším ^^ .

4. Hobbit: The battle of the five armies (Hobbit: Bitva pěti armád) - Podle knihy J.R.R.Tolkiena
Hobita jsem sice četla, ale ještě jsem neviděla ani jeden z filmů, co zatím jsou.
Někde je chyba.

5. The Hunger Games: Mockingjay (Hunger games: Síla vzdoru) - Podle knihy Suzanne Collins
Hunger Games jsem také neviděla a ni jako knížka mě to nějak nezaujalo, takže se na to asi ani nepodívám.