HG 1 – Aréna smrti

4. srpna 2014 v 10:55 | Kit731 |  Recenze KIT731
Vítězství znamená slávu a bohatství.
Prohra znamená jistou smrt.
Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit?

Název: Aréna smrti
Originální název: The Hunger Games
Autor: Suzanne Collins

Série: Hunger Games
Díl: 1
Počet stran: 328
Nakladatelství: Fragment


K ději Arény smrti se tentokráte nemusím moc rozepisovat, každý z nás jistě ví, o čem kniha je.
Předchozí recenze zde.

Konečně jsem se i já stala majitelkou knih ze série Hunger games, a to díky nakladatelství Fragment, kterému velice děkuji.
Knížku jsem poprvé četla před více než rokem a mezi prvním a druhým čtením jsem i shlédla film, takže jsem byla zvědavá, jestli se můj názor na HG nějak změní.
Do knížky jsem se pustila hned, jak mi přišla, ostatní rozečtené knížky šly prostě stranou (ale to snad chápete, ne?)
Tentokráte jsem byla do děje vtažena hned prvními stránkami, nemusela jsem se "nutit" do čtení, jestli se mi vůbec kniha bude líbit, věděla jsem, do čeho jdu.
Jistě to znáte taky - vidíte nějaký film, a když pak čtete stejnojmennou knížku, příběh se vám přímo odehrává před očima s vybranými herci (já vím, někdy je to děsivé, jelikož občas se herecké obsazení prostě nepovede). I já to tak měla - obličeje Katniss, Hurikána, Haymitche, Peety… všichni ve správném místě reagovali na nastalé situace, takže jsem měla pocit, jako bych se koukala na filmoknížku (snad mi rozumíte).


A i u druhého čtení jsem se ujistila v jedné věci - Aréna smrti je můj nejoblíbenější díl ze všech. Nedokážu přesně říci, proč, ale prostě tomu tak je. Ne film, ne jiné díly, prostě první díl knížky.
I když by někdo mohl říct, že jiné než první čtení už není ono, není to pravda, člověk si více všímá podrobností, které mu utekly a i když ví, co se stane (pokud už to ovšem nezapomněl, že?), stále tají dech při napínavých situacích (Sklizeň, Roh hojnosti, výstřely, když Peeta sbírá bobule...) a možná i ukápne nějaká ta slzička (to se mi tu vždycky stane u dvou situací - uhodnete, jakých?)
Pokud jste ještě nečetli HG a máte rádi fantazy, nenechte si ji ujít. Na chvíli se ponořit do jiných světů je osvěžující - a získáte i jiný pohled na svět.


Za recenzní výtisk děkuji Fragmentu.
Zdroj obrázků: Google.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kane | Web | 11. srpna 2014 v 22:25 | Reagovat

Já mám první díl asi také nejraději. :) Četla jsem ho dvakrát a pokaždé jsem se u toho cítila stejně. Je to jednoduše úžasná série a snad si ji zase někdy přečtu. :) Budu se na to ale muset připravit. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama