ŠÍLENÝ PLÁN

12. září 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Originální název: Chaos um Carlos
Autor: Franziska Gehm
Série: Divoška Lilly
Díl: 3
Počet stran: 139
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: Fragment

Milý deníčku:
Bezva zpráva! Z Ameriky se konečně vrátil brácha Carlos!!! Jediný problém je zase s tou hroznou Evelyn. Myslí si, že Carlos je tu jenom pro ni… Ale to se tedy plete! Nejsem totiž vůbec zvědavá na to, aby mi bráchu ukradla taková čarodějnice. Mám plán, jak její záměry překazit. Možná je trošku šílený, tak mi drž palce, ať zabere…Lilly se nesmírně těší - domů se vrátí její velký bratr Carlos, kterého Lilly doslova zbožňuje. Její nepřítelkyně/kamarádka, Evelyn, jí však zkřiví plány - najednou je všude okolo, Lilly se jí nemůže zbavit. A k tomu se ještě do Carlose zamilovala a nemůže z něj spustit oči. Ještě, že má Lilly opravdovou kamarádku - Sentu - a bratra Lea.
Dostane Evelyn Carlose nebo skončí jinak?

(německá obálka)

Na knížku jsem natrefila v Levných knihách u nás na nádraží a přestože už jen podle obálky vypadá kniha pro mladší čtenáře, nemohla jsem odolat (poslední dobou sbírám knížky, které mě nějak zaujmou). Sice jsem sehnala jen třetí a pátý díl (a na netu první), ale to mi vůbec nevadí, jednou to dokompletuji.
Příběh není nijak náročný ani přehnaný - tohle se může stát komukoliv z nás. Každý má svou nepřítelkyni, která je mu bližší než jiní. A bezmezně zbožňujeme nám blízké lidi.
Jedná se o příběh z běžného života v nevelkém městečku v Německu, kde vystupují naprosto obyčejní i lehce blázniví lidé (no vážně - kdo z vás chodí denně venčit papouška?).
Příběh se čte úplně sám, střídání vyprávěného příběhu a zápisků z Lillyina deníčku se krásně střídají a doplňují.
Pokud vám však nevadí číst příběhy pro mladší čtenáře (nebo jste mladší čtenáři), máte rádi humor a vtipné (i když občas smutné) situace, nebo se jen chcete odreagovat od náročnější četby, sáhněte po této sérii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama