Zamilovaná Lilly

14. září 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Originální název: Lilly in Love
Autor: Franziska Gehm
Série: Divoška Lilly
Díl: 5
Počet stran: 133
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Fragment

Milý deníčku!
Mám starosti! Od té doby, co se babi stala modelkou, je stále pryč a já se nemám s kým poradit. Chci být totiž taky modelkou, ale pořád vypadám spíš jako dítě než dospívající slečna. Ach jo!

Brácha Carlos k nám na Vánoce pozval svoji přítelkyni Emily a přijede i se svým přidrzlým bratrem Justinem. To bude průšvih!
A nemýlila jsem se! K Vánocům jsem navíc "jako dárek" dostala pojídání koláče s tou strašnou Evelyn. A hádejte, co dostala ona? Získala celý jeden den s Moritzem, s mým Moritzem!
Co když mi ho přebere? To se nesmí stát!


Lilly má rozporuplné pocity - na Vánoce přijede do Německa přítelkyně jejího nejmilovanějšího bratra Carlose - Emily - a bere s sebou i svého bratra Justina. Do toho ji stále otravuje její nepřítelkyně/asi kamarádka Evelyn, její nejlepší kamarádka Senta chodí s Lillyiným bratrem Leem a přitom její srdce tajně touží po spolužákovi Moritzovi.
Ve škole si rozdělují dárky, které sami měli vymyslet. No a ač toužila po procházce pod hvězdami nebo procházce po vánočním trhu, s Moritzem, nakonec skončí u Evelyn doma u dortu. A i když se trochu více seznamují, stále se nemají rádi.
Jenže Justin stále pokukuje po Lilly...

Lilly rozevřela obálku, otočila ji dnem nahoru, zvedla ji nad hlavu a zatřásla s ní. Náhle ji zasypalo bílo, jako by právě vypukla sněhová bouře. Pocukrovaly ji desítky malinkých bílých konfet, uvízly jí v kudrnatých vlasech, rozprostřely se jí na klíně i na posteli.
...
Senta si sedla vedle Lilly a nahlas přečetla vzkaz. "Aha, už to chápu, proto tolik konfet. Konečně máš bílé Vánoce."
( - str. 86 - 88 - )

Prostá dívka se svou partou je zase zpátky. A ani já si nemohla nechat ujít její další pokračování, i když určené mladším čtenářům.
Tentokráte jsem už věděla, jaká Lilly je přesněji a už mi ani tolik nevadily její průpovídky (i když na toho nejlepšího bratra si nezvyknu asi nikdy - podle mě je nejlepší ten můj!). a taky to její věčné povídání si (a přání, co má splnit) s rybou jménem Bubble, nad tím stále zůstávám stát. kdyby to byla zlatá rybička, tak to (snad) pochodím, ale takhle?
A přelétavá Evelyn. Jo, kdyby se trochu zmírnila a zůstalo jí to, nenosila nos nahoru a byla trochu příjemnější, byla by to fajn kamarádka. Takhle jsem jí měla občas chuť vrazit (snad mě chápete).
Justin je pako sám o sobě. Egoistické pako. Vždyť jen on si musí z toho, co se děje, vyvodit, že je do něj Lilly blázen. Možná že párkrát vedly události k tomu, že to tak vypadalo, ale i když mu někdo jasně řekne, jak to je - proč to prostě nemůže pochopit?

Každopádně knížka je milá a vtipná, dobře se čte a čtenář se u ní uvolní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama