ŠLECHTIČNA Z POMEZÍ

28. září 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Originální název: Border moonlight
Autor: Amanda Scott
Počet stran: 285
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Oldag


Anotace: Půvabná a nebojácná lady Sibylla Caversová odmítla před oltářem tři muže, mezi nimiž byl i respekt vzbuzující Simon Murray, zeman z Elishawu. Poté, co jí Simon pomůže zachránit dítě topící se v ledové řece, Sibylla zjistí, že pohledný lord je jiný, než si myslela, a změní na něho názor. Přestože Simona Sibyllino odmítnutí

stále bolí a je rozhodnut ji přehlížet, tvrdohlavá dívka ho zároveň fascinuje a probouzí v něm vášeň. Zatímco se napětí na anglicko-skotském pomezí zvyšuje a křehké příměří s Anglií je ohroženo, Simon a Sibylla se snaží chránit vlast, kterou milují, a zároveň tím riskují své životy a společnou budoucnost.

Muž letmo, popudlivě pohlédl na kněze, který řekl: "Mylady, měla byste se dívat na mě a mlčet, dokud nezačnete opakovat manželský slib.!
Sibylla ho ignorovala a usmála se na svého nastávajícího. "Otec se zmínil, že jste celý nedočkavý, pane. Přesto jste mě ani jednou nenavštívil a neopětujete můj úsměv. Začínám o jeho slovech pochybovat," pravila.
"Tato rozmluva je nevhodná, Otče," řekl ženich. "Prosím pokračujte."
"Ne, Otče," vyhrkla náhle Sibylla. "Neprovdám se za něho."
( - str. 9 - )

Řekla NE už třem nápadníkům a pak si žila život podle sebe. Jednoho dne však zaslechne volání o pomoc a v řece najde mladou holčičku. Tu Sibylla zachrání spolu s jedním mužem, který jí přijde až příliš povědomý...

"Ti ostatní nám chtěli ublížit," hleslo dítě a jektalo zuby. "Říkali, že topí štěňata. A mysleli si, že my jsme taky štěňata."
"Jeho lordstvo nám chce pomoct," podotkla žena stále stejně vyrovnaně. "Jistě ti je velká zima stejně jako mně. Musíme se zahřát."
"Tak pojď, hochu," řekl Simon co možná nejklidnějším hlasem.
"Jmenuji se Kit. A nejsem kluk," opáčilo dítě.
( - str. 17 - )

Z neznámého muže se vyklube její bývalý snoubenec číslo dvě - Simon Murray, který Sibyllu neustále rozčiluje, ale zároveň nesmírně přitahuje. Spolu se zachráněnou holčičkou a jejím bratrem jsou hosty v Simonově domě - Elishawu, i když Sibylla si přijde spíše než člověk. Že by Simon plnil svou výhružku od oltáře, že si jeho odmítnutí odpyká?

Do Simona by se zamilovala každá, i já jím byla okouzlena a jsem si jistá, že každá čtenářka bude. To, jak byl popsán, jak se choval, jak vypadal - urostlý přitažlivý gentleman k sežrání. I Sibylla byla dokonale popsaná, prostě dvojka k pohledání. K tomu dvě děti, spousta nápadníků a pravidla.
Styl psaní byl nesmírně čtivý, jak jsem se jednou začetla, nic mě už od knížky neodtrhlo (ano, přečetla jsem ji za jediný den - a ani mi nevadilo, že jsem seděla u počítače - knížka měla přednost). Psána lehkým tónem, s humorným nádechem a s přesností.
Čtenář (nebo aspoň já) spolu s hlavními hrdiny cestuje z hradu na hrad a cítí se, jakoby tam sám byl. Intriky, proradnosti a láska u Dvoru jen zvyšovala napětí a nutila čtenáře tajit dech.
Řeknu vám, moci se na jeden den stát nějakou postavou z knížky, beru si Šlechtičnu z pomezí (a další hromady knížek, ale momentálně je nej tato).

A vy už jste se se Šlechtičnou v pomezí už setkali?


Za recenzní výtisk děkuji KNIHCENTRU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama