Hvězdy nám nepřály

13. října 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Hvězdy nám nepřály
Autor: John Green
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Knižní klub

Hazel je těžce nemocná, trpí rakovinou, která znamená jedno - ať udělá, co udělá, umře a to celkem brzo. Hazel chodí do podpůrné skupiny, kde jsou podobně nemocní lidé, dokonce i Izák, který má před operací oka, což pro něj značí následnou slepotu.

Ve skupině se pozná se sympatickým, i když trochu bláznivým, Augustem "Gusem", se kterým se začnou trochu více poznávat. Gus vyhrál nad rakovinou, ale přišel přitom o nohu, a stává se Hazel oporou a pravou láskou. Dokonce i zařídí, aby se společně dostali do Holandska, aby se zde Hazel setkala se svým idolem spisovatelem, Van Houtenem, a zjistila další osudy hrdinů knížky. Jenže ne všechno je takové, jak to vypadá...Řeknu to rovnou - na knížku jsem moc nebyla zvědavá a vlastně mě ani moc nezajímá. Nebylo to tématem, rakovina je zlá nemoc a soucítím s lidmi, kteří ji mají. Ale ty samé řeči na okolo, jak je knížka skvělá, mě trošičku odrazovaly. Ale jelikož jsem sehnala film, který mamka stále připomíná, tak jsem si hodila knížku do tabletu... (ano, snažím se držet pravidla - nejdřív knížka, pak film)
...a začetla jsem se. Teda, popsaná je hezky, četla se dobře, i když občasné praštěné chování Guse jsem fakt nemohla překousnout. A jeho metaforu s cigaretami jsem taky pořádně nepochytila. Ano, bojovat se zabijákem tak, že si vezmete cigaretu a nezapálíte ji je zajímavá myšlenka. Ale nešlo by to udělat nějak jinak?
Na to, jak lidi líčí, jaká je to úžasná knížka (omlouvám se všem, komu se Hvězdy zamlouvají), jsem od ní čekala více. Bála jsem se, že mě kniha rozbrečí (kvůli toho jsem na to ani nešla do kina - radši brečet doma, než na veřejnosti), ale čekala jsem... a maximálně se mi při cvičném pohřbu lehce zamlžily brýle - víc nic.
Co mě ale šokovalo (ano, slyšíte správně, já byla šokována), že... Naer, jak to popsat, abych vám nespamovala? Prostě jsem čekala trochu jiný zvrat a konec.
Hvězdy nám nepřály byla celkem slušná knížka, ale moc mě neoslovila.Byly tam chvilky, kdy jsem se zamyslela... ale přiznám se, nemám chuť si ji přečíst znovu nebo se koukat na film. Přesto hodnotím knížku celkem pozitivně - 65%.

Jaký názor máte na Hvězdy vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama