LOUPEŽNÉ VIKINGSKÉ VÝPRAVY

2. října 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Loupežné vikingské výpravy
Originální název: Gory Stories: Raiders and Ruins
Autor: Terry Deary
Počet stran: 2010
Rok vydání: 144
Nakladatelství: Egmont


Na moři u ostrova Lindisfarne zuří bouře a mladého mnicha v malém člunu zachrání - a zotročí - Vikingové. Spolu s mladou anglickou otrokyní pak mnich objeví zrádný plán, podle kterého chtějí Vikingové vyplenit anglický klášter. Dokáží společně zabránit rabování a zabíjení? Dvě mouchy jednou ranou: trochu historie v děsivém moři zábavy!


( - str. 18 - )

Mladý novic - Erik - utíká z kláštera na své loďce. Jenže se přižene bouřka, Erika smete a poté už se nachází na vikingské lodi jako otrok. Tam se seznámí s mladou otrokyní Hildou, která jej však na pevnině sama prodá. A tak Erik musí sloužit Magnusovi a jeho synovi Haraldovi. Jenže Erik je dobrodružná povaha a tak se pokusí o další útěk, tentokrát za pomoci Hildy.
Podaří se jim zachránit životy, a to nejen jejich?

Jen co jsem uviděla tuto knížku na pultech v našich Levných knihách, řekla jsem si, že ji musím mít. Jen jsem postupem času (během cesty domů) pozměnila názor - a dostal ji bráška k narozeninám.
Číst jsem začala hned na nádraží, pokračovala ve vlaku a později večer i doma. Smála jsem se - ano, smála se, i když příběh je místy až děsivý, vždyť jde přece o život!
Ale vtipné dodatky osvětlující některá slova (většinou týkající se severské mytologie) nebo chování jednotlivých postav, nenechají člověka chladného.
A přestože se v knížce neobjevilo zas tak mnoho pojmů z mytologie, příběh to celé vynahradil. Občas se čtenář může setkat s některými příběhy z historie (například tu o obřím hadu Jörgmungandrovi, který omotal svým tělem celý svět a zakousnul se do vlastního ocasu), spíše se však setkáváme se jmény, jak u postav, tak u božstev.

( - str. 19 - )

Doporučuji knížky ze série Děsivé dějiny. Pokud totiž máte rádi historii nebo severskou mytologii, případně obojí dohromady, nenechte si ujít tuto knížku, nebudete se s ní nudit a nenásilnou formou se dozvíte něco více právě o tématu vikingské doby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama