NEPOKOŘENÁ

20. října 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Nepokořená
Originální název: Unconquered
Autor: Bertrice Small
Počet stran: 440
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: BaronetAnotace: Román se odehrává v době napoleonských válek. Po otcově nenadálé smrti se Miranda má provdat za svého bratrance Jareda Dunhama. Sňatku se zpočátku vzpírá, ale nakonec se podvolí, aby zachránila štěstí své sestry-dvojčete. Miranda je pravým opakem své něžné a pasivní sestry Amandy: je výbušná, prchlivá, tvrdohlavá a má pocit, že o ni nikdo nestojí, protože není hezká. Ačkoli Jared s Mirandou uzavřeli manželství z nutnosti, oba se do sebe vášnivě zamilují. Jejich manželské štěstí však naruší politická situace. Píše se totiž rok 1812 a Napoleon plundruje pevniny i moře. Jared musí splnit tajné poslání, anglická vláda ho posílá do St. Petersburgu - a Miranda mezitím porodí chlapečka Thomase. V touze dozvědět se, co je s manželem, který o sobě nedává vědět, sama podnikne odvážnou cestu, aby ho vyhledala.

Můžou vám přikázat, koho si musíte vzít, stejně jako Mirandě a Jaredovi v knížce Nepokořená. a ideální je, když v sobě naleznete zalíbení natolik, že už bez toho druhého nechcete být. Horší však, když vás rozdělí boje. Co byste udělali pro to, abyste znovu mohli být se svou pravou láskou?

Při výběru knížky jsem byla nesmírně nadšená - obálka mě plně zaujala a také anotace nezůstávala pozadu. Jen když jsem se začetla, trochu jsem se zarazila.
Ne, že by se knížka špatně četla, právě naopak, jen na můj vkus měla příliš dlouhé kapitoly (většinou přes dvacet stran) a to mě od čtení trochu odrazovalo. Ale nedala jsem se.
Autorka popisuje ve svých dílech cesty za láskou, mnohdy spletité, které však potěší ženskou duši, jež se velice dobře čtou, takže mé lehké zklamání bylo nasnadě. Nepokořená je trochu těžší čtení, ale má hlubší význam a poselství, takže celkově je na tom lépe než by se mohlo zpočátku zdát.
Poselství "jdi za hlasem svého srdce" nám ukazuje, že se nemáme vzdávat a jen sedět doma a čekat na zprávy. Opravdovou lásku člověk potká jen jednou za život. A pak už by ji neměl nechat odejít. A i když myslíte, že je nefér, koho vám lidé vnucují, možná mají tak trochu pravdu. Co když se do nich zamilujete?


Za recenzní výtisk děkuji KNIHCENTRU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama