Listopad 2014

POSLEDNÍ RITUÁL

30. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: Yrsa Sigurdardóttir
Nakladatelství: Metafora

Anotace: Na místě vraždy zůstalo tělo bez očí... Co skrývá třetí znamení?
V budově univerzitní katedry historie v Reykjavíku je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthiase a islandskou právničku Tóru.
Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi.

Kouzelná knihovnička 2014 - Kit731

28. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  KOUZELNÁ KNIHOVNIČKA

Ahoj, milí knihomolové :)
Už podruhé se vám hlásím s Kouzelnou knihovničkou. Tentokráte je to hlavně proto, že jsem se konečně dostala - taťka a bráška mi udělali novou knihovnu (ty knížky už se pod stolek nevlezly, no...). Takže v tomto článku možná najdete některé knížky, které jste v předchozím díle (článek zde) již viděli. Je nádherná, doufám, že mi v noci kočky nebudou vyhazovat knížky na hlavu :D

Ladislav Fuks - Spalovač mrtvol

26. listopadu 2014 v 13:51 | Simi |  Recenze KIT731
"Největší lstí ďábla je, když sám o sobě prohlašuje, že není."

Autor: Ladislav Fuks
Rok vydání: 1967
Počet stran: 137
Anotace: Psychologický hororový román o pracovníku krematoria Karlu Kopfrkinglovi, z něhož se částečně vlivem nacistické ideologie, částečně tím, že byl ovlivněn orientální filosofií, stává maniak, vrah celé své rodiny, manželky, syna (dcera mu však uteče), přičemž věří, že je smrt očistí. Jde vidět jak postupem děje se stává z člověka, který nadevše miluje svoji rodinu bezcitný vrah, který propadl určité ideologii.

STÁLE JEN SNOUBENKOU

26. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Stále jen snoubenkou
Autor: Sheryl Dansonová
Nakladatelství: Harlequin


Není to vůbec příjemné, když muž, který vás miluje a chce si vás vzít, najednou změní názor a opustí vás. A ještě horší

SAECULUM

24. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Saeculum
Podtitul: Uprostřed lesů začíná boj o život...
Autor: Ursula Poznanski
Počet stran: 478
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Fragment

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře.
Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…

LOOM BAND GUMIČKY

22. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: Kat Robertsová a Tessa Sillars-Powellová
Nakladatelství: Metafora


DÍTĚ OSTROVA

20. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Dítě ostrova
Autor: Anne Marie Winston
Nakladatelství: Harlequin

Co udělat, když vaše dítě potřebuje nákladnou operaci pro své dítě? Nevíte? Zuzana to vyřeší takto - uzavře smlouvu s Robertem Whittierem Montgomerym Pátým. Pravidla jsou jednoduchá - Zuzana Whitovi porodí dítě a za to dostane peníze. Whit si po menších neshodách Zuzanu odveze k sobě na Želví ostrov. Zuzana začíná cítit lásku k dítěti, které čeká, a také ke svému hostiteli...

STRACH NAD BOBŘÍ ŘEKOU

18. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název:Strach nad Bobří řekou
Autor: Jaroslav Foglar
Nakladatelství: Olympia

Sdružení Hochů od Bobří řeky pod vedením mladého Rikitana. A i když jsou bobříci uloveni, hoši se nevzdávají a začínají lovit druhou třináctku. Jejich radost a nadšení však kalí nebezpečí - Nepřítel stahující se nad celou zemí. Vše je ohroženo - jak činnost sdružení a jeho existence, tak i životy všech.

TEMNÁ VÁŠEŇ

16. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: Inka Loreen Minden
Nakladatelství: Moba

Anotace: Sedmadvacetiletá Mia Ferrisová, americká designérka, dostává vynikající pracovní nabídku. Z Kalifornie se vydává do daleké Anglie, aniž by tušila, že ji čeká speciální úkol.

PODEZŘELÝ

14. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Podezřelý
Autor: Kjell Ola Dahl
Originální název: Den fjerde raneren
Počet stran: 293
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Moba

Frank Frölich při jednom zátahu zachrání ženu, která mu úplně změní život. Stačí její jediné slůvko a Frankovo myšlení už je v jiném vesmíru. Jmenuje se Elisabeth a Frank pro ní má velikou slabost. Ačkoliv se spolu hodně sblíží, spousta tajemství zůstává skryta. Jednoho dne se však objeví případ, kde jedním z hlavních podezřelých je i Elisabetin bratr. Jenže Elisabeth pro ně má alibi...


Knížka Podezřelý mě zaujala na první pohled, jak obálkou, tak anotací. Když jsem k tomu zjistila, že autorem je Nor, věděla jsem, že ji musím mít.
Do knížky jsem se pustila s velkým nadšením. Jenže ouha - celé dějství pro mě bylo psáno zvláštním způsobem, strohými a občas až příliš jednoduchými větami, takže se mi knížka četla trochu obtížněji.
Na druhou stranu však hodnocení zachránil vymyšlený příběh, který byl zajímavý a originální. Bavil mě, i když jsem měla občas potíže se do něj začíst.
Trochu mě i zarazil překlad jména hlavního hrdiny. V příběhu se střídalo jméno Frank a Franken, takže jsem občas přemýšlela, myslí-li autor stejného hrdinu.
Postavy na mě působily reálně, byly přiměřené svému vystupování, i když Elisabeth jsem zrovna moc nemusela, radši jsem se soustředila na práci vyšetřovatele, která mě fascinuje.

Knížku Podezřelý doporučuji spíše náročnějším čtenářům.


Za recenzní výtisk děkuji KNIHCENTRU.

Hoši od Bobří řeky

12. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Hoši od Bobří řeky
Autor: Jaroslav Foglar
Nakladatelství: Olympia

Dvojice kamarádů - Vilík a Jiřík - se jednou po bitvě mezi chlapci z Nové čtvrti a jimi, setkávají s mladým lehce záhadným mužem - Rikitanem. S počáteční lehkostí a výsměchem nad jejich nicneděláním užitečného, se spolu vydávají na pochůzky kolem města a baví se nepoznanými hrami a zábavou.
Jednoho dne však Rikitan hochy vyzve, aby přivedli v neděli ráno další chlapce. Nakonec jich je dvanáct mladých urostlých chlapců, kteří nacházejí opuštěnou rokli a shodnou se na vytvoření chlapeckého uskupení. Podle jedné staré legendy o Royovi, jeho otci a stařičkém indiánovi si začnou říkat Hoši od Bobří řeky.

MRTVÁ

10. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Mrtvá
Autor: James Grippando
Série: Jack Swyteck
Nakladatelství: Fragment

Uběhlo již pět let od oné události s Estebanem. Ale ani jeho zmizení nedovoluje lidem v klidu spát. Své o tom ví i Cindy, jejíž sny o otci se vážou k minulosti, stejně jako strach z vyřešeného případu Estebana.
Jack Swyteck na tom není o moc lépe - dávná přítelkyně, Jessie Merillová, si jej najme kvůli viatickým smlouvám, jež neměly proběhnout kvůli nenastálé nemoci ALS. Po vynesení rozsudku se Jack dozvídá přímo od Jessie o nachystaném podvodu. Ale dříve, než se stačí něco pořádně vysvětlit, Cindy nachází u sebe ve vaně.

MLŽNÉ KAMENY

4. listopadu 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Originální název: Malfuria - Die Hüterin der Nebelsteine
Autor: Christoph Marzi
Série: Poslední čarodějka / Malfuria
Díl: 2
Rok vydání: 2014
Počet stran: 248
Nakladatelství: Fragment

Anotace: Catalina Soleado má nebezpečné nadání. Dokáže měnit svět jedním tahem pera. Její schopnosti by rády zneužily stíny, které začínají ovládat svět. Pronásledována tajemnými kreaturami z písmen, šelestícími mozaikovými hady a létajícími galeonami utíká Catalina do Malfurie. Magického útočiště pro čarodějky, které