Prosinec 2014

ODPLATA TĚ NEMINE

29. prosince 2014 v 13:13 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: J. D. Robb
Nakladatelství: Alpress

Reinhold, neperspektivní líný mladík, už má dost všech řečí, zvláště o tom, že si má konečně sehnat práci a vydržet u ní. Dokonce i jeho přítelkyně jej kvůli tomu nechala, a teď mu dokonce hrozí i vyhazov z domu rodičů. Na co by se však staral, když se peníze dají obstarat i jinak? Stačí jen jejich původní majitele připravit o život...
Naštěstí je tu však i New Yorská policie a poručík Eva Dallasová, která je se svým týmem lstivému vrahovi v patách.

NEJLEPŠÍ VE TŘÍDĚ ZA 4 TÝDNY

24. prosince 2014 v 13:47 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Nejlepší ve třídě za 4 týdny
Autor: Karin Kampwerthová
Nakladatelství: BB/Art

ANOTACE: Matikářka tě nemá ráda? Propadáš před písemkami panice? Dějepis tě nezajímá ani za mák? Jsou pro tebe všechny cizí jazyky čínštinou? Dostává tvůj soused v lavici jednu jedničku za druhou? A kromě toho má ještě spoustu času na kamarády a koníčky? Tak to už asi zná testy, tipy a strategie z téhle knihy, které radí, jak se chytře učit, jak správně jednat s učiteli a jak mít dobré známky s minimem námahy!

ČARODĚJNICE

22. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: čarodějnice - Příručka
Autor: Terry Deary
Nakladatelství: Egmont

Příručka, která vám prozradí, jak poznat pravou čarodějnici, jak čarodějnice žijí a které čarodějnice můžeme znát, mě zaujala hned na první pohled. Koupila jsem si ji v Levných knihvách na nádraží, když jsem jela na sraz z čarodějnické hry (celkem vhodné téma, co?). Začala jsem ji číst prakticky hned a skončila jsem večer ve spacáku.

DESIGNOVÉ ŠPERKY Z KORÁLKŮ A DRÁTKU

20. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Designové šperky z korálků a drátku
Autor: Renata Graham
Nakladatelství: Metafora

ANOTACE: Každý, kdo propadl kouzlu navlékaných šperků, ví, jaké potěšení skýtá návštěva obchodu s korálky. Jenže pak přinesete své poklady domů a vynoří se množství otázek: Co dál?
Na všechny tyto otázky - a na mnoho a mnoho dalších - vám tahle kniha dokáže odpovědět. Najdete v ní všechno, co musí správný šperkař umět a znát, aby jeho dílo sloužilo pro potěchu oka a pro radost nositelům. A nakonec vás čeká zkouška: na dvaceti půvabných modelech si vše, čemu jste se naučili, můžete vyzkoušet v praxi.

HÁČKOVANÉ BOTIČKY

18. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Háčkované botičky
Autor: Cendrine Armani
Nakladatelství: Metafora

Již podruhé se vám hlásím s knížkou o háčkovaných botičkách pro naše nejmenší. I knížka Háčkované botičky z edice Šikovné ruce je od nakladatelství Metafora.

VOLÁNÍ KRVE

16. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: Nancy Gideon
Nakladatelství: Fragment

ANOTACE: Vztah s Maxem nepřestává policistce Charlotte Caissieové komplikovat život. Zpočátku to vypadá, že jí jeho nadpřirozené schopnosti pomohou v pátrání po pachateli tajemných únosů. Ale jen do chvíle, kdy se jednou z obětí stane dcera jeho úhlavního nepřítele. Dokáže Max překonat dávné křivdy a pomoci ženě, kterou miluje nebo dá přednost své rodině a klanu vlkodlaků? Touží být spolu, ale jeho rozhodnutí je může navždy rozdělit.

BOTY, BOTKY, BOTIČKY

14. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Boty, botky, botičky
Autor: Vita Apala
Nakladatelství: Metafora

Další knížka ze série Šikovné ruce přichází s návody pro užitek i potěchu. Tentokráte nás seznamuje s několika různými druhy botiček pro děti, ať již na zimu, na doma či na letní ťapkání venku, a přináší podrobné návody na jejich zhotovení pomocí háčku a pletací příze. Nechybí ani průvodce háčkováním základních ok a zkratek užitých v této knížce, stejně jako vydařené fotografie doplňující každý druh botek.

CASA GRANDE

12. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Casa Grande
Autor: Jude Deveraux
Nakladatelství: Baronet

Laura Taylorová se vrací o prázdninách na konci semestru domů, do městečka Montera do Nového Mexika za sestrou Clarry a otcem. Na koncertě jedné kapely se potká s jejich zpěvákem, Garrickem Eastmanem, jež serozhodne v Monteru zůstat a ucházet se o Lauru. Jenže ta má jiné starosti - její otec umírá a ona se dozvídá, že poslední dva roky jejího studia na umělecké škole byly zaplaceny ze sbírky obyvatel Montera.

PLETENÉ ČEPIČKY PRO MALÉ ČLOVÍČKY

10. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Pletené čepičky pro malé človíčky
Autor: Nuriya Khegay
Nakladatelství: Metafora

Knížka z edice Šikovné ruce pro lidi, kteří rádi pletou. Tentokráte se tato knížka zaměřuje na pletení pro naše malé caparty, ať již děti, vnoučata, sourozence, příbuzné či jen známé.
Nechybí zde ani zopakování základních pletacích vzorů, ať již nahazování, nastavování či jednotlivé pletení ok, vše přehledně sepsáno a doplněno krásnými obrázky.

DVA PROTI LÁSCE

8. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Dva proti lásce
Autor: Ellen Jamesová
Nakladatelství: Harlequin

Mary Christie Danielsová se po rozepři s otcem rozhodne vymanit z jeho vlivu a odstěhuje se. Kromě jeho požadavků jí nejvíce vadí dohazovačství otce. Založí si vlastní penzion a docela se jí daří.
Jednoho dne však do penzionu vejde šarmantní muž, Matt, který je však poslem Christiina otce. I když je jí Matt nesmírně sympatický, zařekla se přece, že s žádných chlapem už nechce mít nic společného. Zvláště s těmi, co mají něco i s jejím otcem...

KRVAVÝ MĚSÍC

4. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Název: Krvavý měsíc
Autor: Nancy Gideon
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment

Charlotte Caissieová je naprosto normální žena, která pracuje u policie. Jejím velkým tajemstvím je původ jejího přítele - Maxe Savoie.

SLEPÁ ZÁVIST

2. prosince 2014 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: Jana Javorská
Počet stran: 120

Dvě kamarádky, Olga A Magda, mají manžele a Olga i děti, navzájem se přátelí, přesto nejsou šťastné a dokonce mají i milence. Jedním z nich je i Olžin milenec. Jenže Magda je tak trochu potvora - rozhodne se, že své nejlepší kamarádce jejího milence, po společných hrátkách, přebere.