ODPLATA TĚ NEMINE

29. prosince 2014 v 13:13 | Kit731 |  Recenze KIT731
Autor: J. D. Robb
Nakladatelství: Alpress

Reinhold, neperspektivní líný mladík, už má dost všech řečí, zvláště o tom, že si má konečně sehnat práci a vydržet u ní. Dokonce i jeho přítelkyně jej kvůli tomu nechala, a teď mu dokonce hrozí i vyhazov z domu rodičů. Na co by se však staral, když se peníze dají obstarat i jinak? Stačí jen jejich původní majitele připravit o život...
Naštěstí je tu však i New Yorská policie a poručík Eva Dallasová, která je se svým týmem lstivému vrahovi v patách.

Bude Eva a její oddaný tým rychlejší než nepoctivý vrah? Nebo přijdou pozdě, když už nebude co zachraňovat? Již třicátý sedmý případ Evy Dallasové.


Už po první přečtené knize Nory Roberts o úspěšné policajtce z blízké budoucnosti jsem si její knihy zamilovala. A čím více se dostávám do počtu přečtených dílů, tím více je hltám. Ani tento díl, který tentokrát nenese v názvu slovo Smrtící, je dechberoucí.
Celý příběh sledujeme dvě dějové linie - řádění vraha, jeho myšlení a úvahy. Na druhé straně je tu policie a její neúnavné párání.
Hned od prvního okamžiku víme, kdo je vrah, jak vraždí, co všechno dělá, i proč. Tato myšlenka není úplně nezvyklá, přesto se však příliš v detektivkách neobjevuje. Myslím, že k této knížce se tato strukturalizace hodí, neboť podněcuje čtenáře k poznávání psychologické stránky vraha z první ruky.
Další věc, která jistě čtenáře potěší, je práce Evy. Nejedná se jen o rutinu vyšetřování, kdy se zjišťuje, kdo, kdy, proč, jak a kde, ale hlavně spolupráce a druhý život. Překážky v práci i v rodinném životě. A dokonce i pomalu odkrýváme dosud nám zahalená fakta předchozího života Evy a Roarka.
Co se jedná obálky, ani zde nejsem příliš nadšená, sice pohled na ni je působivý a mírný, přece jen mi moc k příběhu nesedl. Na druhou stanu - příběh. Brilantní jako doposud, čím vyšší případ, tím propracovanější a zdařilejší. Vtáhne čtenáře do děje snadno a rychle. Dokonce i já měla pocit, jako bych patřila do týmu vedle Peabodyové, MacNaaba, Feeneye, Mirové, Evy a Roarka.
Jediné, co mě však trochu rozčiluje, je neustálé oslovování příjmením. Přesto se nemůžu dočkat dalších dílů.


Patříte mezi Eviny lidi? Nebo vás detektivní příběhy Nory Roberts/J. D. Robb nechávají naprosto v klidu a lhostejné?

Originální název: Thankless in death
Počet stran: 366
Rok vydání: 2014

Za recenzní výtisk děkuji KNIHCENTRU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama