Leden 2015

NEZVLADATELNÁ LÁSKA

30. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nezvladatelná láska

Autor: Julia Jamesová
Nakladatelství: Oldag


Když ji přijde o pomoc poprosit FBI, Brooke netuší, že se její život změní. Přesněji že v tom má prsty přitažlivý zástupce státního návladního a bývalý fotbalista Cade Morgan. Jedná se o malou štěnici kvůli důkazům o podplácení. Ale i když je po akci, Cade a Brooke se znovu a znovu setkávají. Zprvu kvůli případům, poté kvůli osobní přitažlivosti, která je k sobě táhne blíž a blíž.

ŽIVOTY, KTERÉ JSME ZTRATILI

28. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Životy, které jsme ztratili

Autor: Megan Crewe
Nakladatelství: EgmontJe to už pár dní,kdy se na ostrově objevil Leo a prozradil, že tzv. Družná nemoc zabíjí i na pevnině. Všichni jsou znepokojeni, ale Kaelyn se podaří v otcově laboratoři najít vakcínu. Rozhodne se, že ji odveze do Ottavy, aby ji rozmnožili a zastavili šíření viru mezi stále ještě zdravé jedince.

POZOR, TEN PES ČARUJE!

26. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pozor, ten pes čaruje!
Autor: Thomas Brezina
Nakladatelství: Fragment


Pim, Emily a Cosima se již přes dva týdny starají o mluvící zvířata pana Lisandera a čarodějnou maringotku, která jim propůjčuje moc na dvě a půl kouzla na den.
Jednoho dne se u maringotky objeví pes, který je, jak děvčata zjistí, čarodějný. Jmenuje se Rotterdam a je to ten nejsladší pes na světě. Emily si jej vezme k sobě domů a začnou se dít věci. To však není nic oproti Dni zvířat na škole...

TRABLE S KOŠTĚTEM

24. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Trable s koštětem
Autor: Thomas Brezina
Nakladatelství: FragmentJsou to již celé dva týdny, kdy záhadný pan Lisander přenechal svá mluvící zvířata a čarodějnou maringotku třem kamarádkám - Emily, Cosimě a Pip. Mladé čarodějnice se mají stále k světu a jsou v kouzlení lepší a lepší. Jenže pak dostane Pim chuť vlastnit létající koště. Jenže co s ní, když ji pronásleduje jako pejsek až do třídy a ohrožuje všechny kolem? Na to musí přijít Klub čarodějek.

MALÝ PRINC

22. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Malý princ
Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Nakladatelství: FragmentKOUZLA ZAČÍNAJÍ

20. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kouzla začínají

Autor: Thomas Brezina

Nakladatelství: Fragment


Jsou to tři nejlepší kamarádky, které mají klub - Emily, Cosima a Pim. Jenže jim přesto něco chybí - nějaká akce. Díky Emiliině mamince se dozvědí, že jeden soused, pan Lisander, potřebuje pohlídat maringotku a svá zvířátka.
Dívky se chopí příležitosti a o zábavu mají postaráno. Nejen, že mají co dělat s nepříjemným sousedem, panem, Beckem, ale také zjistí, že zvířata (králík, kozel, kohout a tři slepice) umějí mluvit! A jaký je jejich šok, když Emily zjistí, že umí čarovat díky sprše v maringotce!

MAZLENKY

18. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Mazlenky
Autor: Claude Schmill-Van der Berghe
Nakladatelství: MetaforaKaždý z nás jistě měl/má svou oblíbenou hračku, ať již panenku nebo autíčko. Ale jistě se shodneme na tom, že mezi nejoblíbenější bezpochyby patří plyšáčci. Vždyť kdo z nás nikdy neusínal s plyšovým kamarádem?

KRUH OHNĚ

16. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kruh ohně
Autor: Michelle Zinková
Nakladatelství: Knižní klub


Dvojčata Amelia a Alice stojí každá na jiné straně proroctví, které říká, že jen jedna z nich přežije. A jelikož je Alice již od začátku na té "špatné" straně, musí se Amelia vydat hledat řešení sama. Není však úplně sama, společnost jí dělají Edmund, Gareth, Dimitri a Klíče - Sonia, Luisa, Helena a Brigid. Cestují na místo konečného zúčtování - do Avebury, kde se rozhodne, kdo z koho.
Cesta za dokončením proroctví mezi Strážkyní a Bránou míří ke svému cíli. Pojí je znamení hada požírajícího vlastní ocas a proroctví. Ovšem jen jedna může přežít...

PRVNÍCH 100

12. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Prvních 100

Autor: Kass Morgan
Nakladatelství: CooBoo


Život na zemi byl po nepěkné a kruté válce naprosto v ohrožení, a tak se lidé přesunuli na vesmírnou loď. Přísná pravidla, která platí pro každého, jsou trestána - mladiství vězením, dospělí smrtí. Kancléř však jednoho dne rozhodne, že na Zemi k výzkumu života pošle stovku mladých trestanců. S největší pravděpodobností zemřou, pokud podmínky k životu nebudou přijatelné - ale smrt ohrožuje úplně všechny obyvatele ve vesmíru. Sto mladičkých lidí nasadí vlastní život kvůli populaci vesmírné lodi.

HÁČKOVANÉ KRAJKOVÉ LUČNÍ KVÍTÍ

10. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Háčované krajkové luční kvítí

Autor: Caitlin Sainio
Nakladatelství: Metafora


ANOTACE: 100 nádherných vzorů květin a lístků pro háčkování tenkou přízí
Rádi byste měli celý rok doma kouzelnou zahrádku? Uháčkujte si ji.
Nabízíme vám nepřeberné množství vzorů, takže vám pod rukama vyrostou lístky, kytičky a všelijaké rostlinky všech ročních období. Najdete tady všechno možné - od krajkových květů po něžné kapradiny, ve všech odstínech a barvách, v nejrůznějších stylech i provedeních.

PLAVBA SMRTI

8. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Plavba smrti
Autor: Yrsa Sigurdardóttir
Nakladatelství: Metafora


Do přístavu přijela loď s temnou pověstí. Jmenuje se Lady K a právě byla zabavena původním majitelům. Jenže to má jeden háček - loď nikdo neřídí, celá posádka, mezi nimiž byla i dvě malá děvčátka - zmizela.
Případu se ujímá právnička Tóra na žádost příbuzných děvčátek. Nikdo nedává nálezu sedmi lodí z lodi moc velkou naději, dokonce i malá sestřička zmizelých dvojčat ví, že se stalo něco hrozného. To se začne potvrzovat, když Tóra a policie postupně objevují těla pohřešovaných.
Kdo je vrah a proč udělal to, co udělal? Jaký osud čeká Tóřina syna Gylfiho? Čtěte a dozvíte se v již šestém díle islandské právničky s názvem Plavba smrti.

TAK PADNE NÁŠ SVĚT

6. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tak padne náš svět
Autor: Megan Crewe
Nakladatelství: Egmont


Kašel, neustálé škrábání, velká přítulnost a nakonec nesnesitelný křik, to jsou příznaky nově se objevivší nemoci, která postihne malý ostrůvek, jež je hned izolován od pevniny. Nikdo neví, jak se nemoc přenáší ani jak se léčí, nikdo neví, kdo bude další postižený nemocí. Čísla nebožtíků se zvyšují a nevyhýbají se nikomu. Jedním z nich je i Kaelinina matka, její nejlepší kamarádka a vůbec všichni, na kom Kaelyn záleží. Nemoc se nevyhne ani samotné hlavní hrdince, která prožívá více než by měl prostý člověk v sedmnácti prožívat...

SELEKCE

4. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Selekce
Autor: Kierra Cassová
Nakladatelství: CooBoo

Kdo by stál o svatbu s princem, když má svého přítele? I když jejich svatba je proti pravidlům? To však Americe moc starostí nedělá. Ovšem i když cítí, co cítí, nechá se přemluvit k přihlášení do Selekce, což je veliká událost sledovaná médii. Přestože si moc velkých nadějí nedělá, stává se jednou z vybraných kandidátek na budoucí královnu. Už od začátku je spojenkyní prince a zároveň jeho kamarádkou, což se ovšem nijak zvlášť nelíbí ostatním kandidátkám.

TANEČNÍK

2. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tanečník
Autor: Jeffery Deaver
Nakladatelství: Domino

Výbuch letadla proběhl přesně podle plánu. I s oběťmi. Jenže zůstali svědkové. A ty on za sebou nikdy nenechává. Jenže jak to udělat, když jsou v ochraně svědků policie? Stephenovi šlape na paty bývalý kriminalista Lincoln Rhyme, policistka Amelie Sachsová a jejich tým.

VELKÁ ČTECÍ VÝZVA NA ROK 2015

1. ledna 2015 v 10:00 | Kit731 |  OSTATNÍ
Již podruhé se hlásím do Velké knižní výzvy, s jejíž plněním jsem byla loni spokojena. Vymyslela jej Nikki Finn.
Úkolem je splnit výzvu, každou z lehce jiného odvětví a přesto se týkající knih. Snad ji splním, nebo aspoň z větší míry.