Únor 2015

UČTE SE ANGLICKY S VTIPEM I.

28. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Učte se anglicky s vtipem I.

Autor: Jindřich Vobořil

Nakladatelství: Viking


Knížka, která vás donutí se učit anglicky, třebaže to pořádně nevnímáte a ještě se k tomu zasmějete.
Učte se anglicky s vtipem je první z několika knížek, ve které si procvičíte angličtinu nenásilnou formou. Kniha je rozdělena na tři části - česko-anglickou, anglickou a přehled nepravidelných sloves použitých ve druhé části. Jednotlivé vtipy jsou řazeny postupně podle témat, najdeme tam všechno - od zvířátek přes právníky až do kosmu.

CHAOS

26. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Chaos
Autor: Rachel Wardová
Nakladatelství: Egmont


Adam zdědil svou zvláštní schopnost - schopnost vidět data úmrtí lidí - po své matce Jem. Kvůli povodni se musí přestěhovat se svou babčou Valerií do Londýna. Už od prvního okamžiku má Adam špatný pocit - až moc lidí kolem něj má stejné číslo. 01012027. Ve škole se setkává se Sárou, která z něj má strach - ale Adama fascinuje.
Mladá těhotná Sára ve svých snech vídá znetvořeného Adama ještě dřív, než se s ním poprvé potká. Zároveň s pekelnou scenérií snu jí Adam bere dítě a odchází do ohně. Nad tím vším visí obří datum. 1. 1. 2027.

NÁMOŘNÍKŮV POKLAD

24. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Námořníkův poklad

Autor: Jill Murphyová

Nakladatelství: XYZ


Milded Virválová, nejhorší čarodějnice z Akademie slečny Krákavé, díky svému odvážnému záchrannému činu dostala pozvání na týden u moře. Pozvánka platí i pro její spolužačky a učitelky, všichni jsou nadšeni. Až na Milli - jelikož její kocourek Mourek je šikovný po Mildred a dokonce má strach z létání, na zájezd jej má nahradit jiná kočka.

OSM TÝDNŮ S HARRYM

22. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE
Možná je to už klišé, možná ne, ale jistě všichni víte, o co se jedná. Na Harrym jsem vyrůstala (dá-li se to tak říct) a přestože když jsem stále ještě nedostala svůj dopis do Bradavic (v reálu, nemluvím o hře), nezanevřela jsem na něj.
Miluji knížky od JKR, vždycky je budu milovat. I filmy zbožňuji, jen nad knížky prostě není. Proto mě velice potěšilo, že se Markíza rozhodla vysílat všech osm dílů. Každý pátek, od půl deváté, jsem netrpělivě čekala, až začne HP, připravena s knížkou a foťákem (možná trochu úchylný zvyk, ale když se jedná o knížky, kdo z nás je normální?). V tomto článku bych ráda shrnula uplynulých osm týdnů.
(Omlouvám se za horší kvalitu fotek, večer se trochu špatně fotí, zvláště, když se chystáte vyfotit knihu i logo filmu najednou).

ZAČÍNÁME SE...

20. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Začínáme se španělštinou, Začínáme s italštinou
Autor: A. Wilkes a J. Shackell
Nakladatelství: Fraus


Jestli patříte mezi milovníky cizích jazyků či se jen chcete naučit základní slovíčka a fráze, jisté si nenechte ujít edici Začínáme s..., ve které najdete angličtinu, němčinu, italštinu, francouzštinu a španělštinu.
Měla jsem to štěstí, že jsem sehnala dvě z nich - italštinu díky mamčiné známé a španělštinu z antikvariátu. O jejich pořízení jsem neváhala ani okamžik, vyplatí se to děj se co děj. A knížky využiji nejen já, ale i mé kamarádky, se kterými se společně učíme.

PĚTKA NA STOPĚ

18. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pětka na stopě
Autor: Enid blytonová
Nakladatelství: Egmont


Georginin pes, Tim, se poranil o ostnatý drát. Kvůli tomu mu doktor nasadí límec proti rozdrápání rány, jenže takhle je Tim všem pro smích. George se rozhodne, že než se Timovi rána zahojí, bude se svým chlupáčem stanovat kus za domem na samotě.
Naštěstí brzo přijíždějí i Georginini bratranci a sestřenice - Julián, Dick a Anička. Bylo by to prosté stanování, kdyby se však jednou v noci neobjevilo v ruinách nedaleko stojícího domu světlo a tajemná lidská postava... A k tomu se jim kolem jejich tábořiště ochomýtá podivný kluk s podivným chováním...

DRUHÁK

16. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Druhák
Autor: Douglas Ress
Nakladatelství: BaronetCody Elliot právě dokončil jeden ročník na zvláštní škole Vlada Drákuly, kde studují lidi svorně s upíry (pardon - gadgeové a jentiové. a z větší míry). V jeho životě však nastane změna, když se k nim do domu nastěhuje vášnivá umělkyně a zároveň Codyho sestřenice, Turk. Najednou se všechno změní - vztahy mezi studenty navzájem, i překlenování vzájemných antipatií a sympatií.

NA ÚTĚKU

14. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Na útěku
Autor: Rachel Ward
Nakladatelství: Egmont


Jem je jiná než ostatní děti kolem. Není to jen kvůli tomu, že žije v pěstounské péči a dost často si dělá, co chce, ale má i zvláštní nadání - komu se podívá do očí, spatří datum jeho smrti. Jejím věrným přítelem je hyperaktivní nohatý kluk Terry, kterému však všichni říkají Pavouk.
jednoho dne při procházce Londýnem Jem zjistí, že hrozí jakási hromadná havárie. A když opravdu dojde k pádu London eye, Jem se s pavoukem vyděsí a utečou. Jelikož je na ně nasazena policie, hledají bezpečí mimo Londýn, skrývají se a zažívají hrůzu i první lásku.

PĚTKA V PASTI

12. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pětka v akci
Autor: Enid Blytonová
Nakladatelství: Egmont


Anotace: Bezstarostné lyžování a sáňkování ve Walesu se změní v napínavé sledování podezřelého domu, o němž kolují nejrůznější pověstí. Pětka začne pátrat na vlastní pěst, ale tentokrát jde opravdu o život...


KxF ČARODĚJNICE ŠKOLOU POVINNÉ

10. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE
Když Jill Murphyová sedla ke stolu s blokem a perem, jistě netušila, že z jejich krátkých pohádkových knih se jednou stane trhák ve filmové i seriálové podobě.
Nejprve něco k ději: Mladá čarodějnice Mildred Virválová nastupuje do Akademie slečny Krákavé pro mladé čarodějnice. Ale hned od nástupu do školy se jí vůbec nedaří - pokazí, na co sáhne, a dokonce jí i hrozí vyloučení! Ale navzdory nepříznivým podmínkám se Mildred daří přesvědčovat učitelský sbor, že má potenciál čarodějnice.

TAJEMSTVÍ ZABÍJÍ

8. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tajemství zabíjí
Autor: Carolyn Keeneová
Nakladatelství: Kredit


Nancy Drew je povolána k vyřešení dalšího případu - tentokráte se vydává za studentku střední školy inkognito. Na této škole totiž řádí zloděj, který jde přes mrtvoly. Nancyin přidělený pomocník je sympatický student Daryl Gray, který Nancy bere dech.
Pátrání nabírá na otáčkách - zvláště, když se je někdo pokusí zabít při výbuchu jejího auta, které s Darylem použila. Jenže podezřelý je najednou nalezen mrtev.

KUMIHIMO

6. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kumihimo

Autor: Beth Kempová
Nakladatelství: Metafora


ANOTACE: 50 předloh pro japonskou techniku splétaných a vázaných šperků, bižuterie ze splétané šňůrky pro začátečníky i pokročilé tvůrce

ČTVRTEČNÍ DÍTĚ

4. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Čtvrteční dítě
Autor: Kat Adamsová
Nakladatelství: Harlequin


ANOTACE: Marlie s hrůzou zjistila, že adoptivní dítě, o které se tři roky starala, bylo kdysi ukradeno rodičům. Miluje malého Ryana víc než sebe a je ochotná obětovat pro něj cokoliv. Ale bude pro ni v Ryanově životě ještě místo, až ho přivede zpátky jeho otci?

Zaostřila však pouze na svůj vlastní odraz, který se zrcadlil v jeho tmavých brýlích. Řekla sladce: "Zdá se mi, že takhle to k ničemu nepovede, a tak navrhuji výměnu. Nastartujte mi auto, a já za vás zatím budu troubit."

VÍC NEŽ TOUHA

2. února 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Víc než touha

Autor: Thea Devine

Nakladatelství: OldagDvě sestry - Alexandra a Allegra, zůstaly bez otce, který po sobě zanechal podivné náramky s ještě podivnějšími vzory. Allegra je často viděna ve společnosti svého souseda, Dzmury, na což jednou i dojede - Dzmura ji unese. Alexandra se však svou sestru rozhodne zachránit za pomoci Culhaneho, který má své vlastní požadavky - Alexandra jako žena plnící jeho erotické představy.
Podaří se Alexandře a jejímu pomocníkovi zachránit Allegru včas?