Březen 2015

VIDÍM TO, CO VRAH

30. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Vidím to, co vrah
Autor: Jill Hathawayová
Nakladatelství: Fragment


Sylvie má takovou nepříjemnou schopnost, o které téměř nikdo neví - když se dotkne předmětu nabytými emocemi, do daného člověka se na okamžik vcítí. To by nebylo zas tak hrozné (ale velice nepříjemné), když jednou v noci vnikne do mysli člověka, který právě podřezal jednu studentku.
Sophie je kamarádka Sylviiny mladší sestřičky, ale nikdo nevěří, že byla zabita. O to je to horší, když zemře i další její kamarádka. A k tomu s ní byl poslední chvilky před její smrtí Sylviin nejlepší kamarád.
Sylvie se bojí o život své maličké sestřičky a neví, komu věřit... Jde o více než jeden život...

SETKÁNÍ S DUCHEM

28. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Setkání s duchem
Autor: Stacey Kade
Nakladatelství: Fragment


Alona Dareová je úspěšná a oblíbená dívka střední školy patřící mezi ty nej. Má však jednu malou vadu - přejel ji autobus a teď po světě chodí jako duch. Je jen jeden člověk, který ji vidí.
Will Killian má ne příliš šťastnou vlastnost - umí mluvit s duchy mrtvých, kteří nepřešli na druhou stranu. To je mu velice nepříjemné, jelikož se pořádně nemůže na nic soustředit a se všemi je na kordy, zvláště nepříjemným ředitelem Brewsterem. To se však změní, když se setká s Alonou po smrti.
I když je Alona i po své smrti stále stejná, potřebuje Willa a on zase ji. Tato nesourodá a naprosto odlišná dvojka může pomoci s problémem toho druhého, s tajemstvími a obtížemi, jako matka alkoholička nebo vyvolávačka mrtvých duší.

ČEKÁNÍ NA LÁSKU

26. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Čekání na lásku
Autor: Katie Price
Nakladatelství: BB/art


Slavná modelka Angel Summersová má po svatbě s fotbalistou Calem a už mají i malou holčičku. Bylo by to ideální manželství, kdyby každý nežil v jiné zemi. A aby toho nebylo málo, Angel se po porodu cítí úplně unavená a bez chuti k životu. Toho si však Cal nevšímá, čeká ho totiž nominace do sestavy na mistrovství.
Když je Angela v Itálii u Cala, ani tam se necítí dobře, velký podíl na tom mají i další fotbalové manželky, se kterými si nerozumí. Od Cala jednoduše uteče zpátky domů a čím dál víc se odcizují. Angel však potkává svůdného Ethana...

VELKÁ ZÁCHRANNÁ AKCE

26. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Velká záchranná akce

Autor: Thomas Brezina
Nakladatelství: Fragment


Tři kamarádky, Pim, Cosima a Emily, mají přístup k zahradě pana Lisandera, jeho mluvícím zvířátkům a maringotce s kouzelnou sprchou. Jakmile ji použijí, získají na jeden den dvě a půl kouzla. To se jim hodí, když zmizí jejich králík Houdini a je v držení nepříjemných sousedů Beckových. Ti jej odmítají děvčatům vydat a jen na ně volají policii.
Cosima objeví další pravidlo kouzlení - nedá se vyčarovat žádný dárek. Ale co má dělat, když se se svým bratrem vsadila o své plyšáky a panenky, že svéímu tatínkovi dá dort lepší než z obchodu.

NEKONEČNOST

24. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nekonečnost
Autor: Rachel Ward
Nakladatelství: Egmont


Jsou to již dva roky, co nastal Chaos a spousta lidí přišla nejen o domovy, ale hlavně o život. Jedním z těch osob byla i Val, jejíž číslo nese malá Mia, dcera Sáry a adoptivního otce Adama.
Adam má zvláštní dar - vidí datum a způsob úmrtí lidí. Nejen to láká přeživšího Saula, který je ještě horší, než vypadá. Aby získal Adama a nesmrtelnost, neváhá unést malou Miu a zabít svého parťáka. Ale Sára a Adam se nedají a jdou zachránit svou dceru, byť jim to trochu znesnadňuje Sářino pokročilé těhotenství.

AKADEMIE EVERNIGHT

22. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Akademie Evernight
Autor: Claudia Grayová
Nakladatelství: Egmont


Bianka se se svými rodiči přestěhovali z rodného městečka na Akademii Evernight, starobylou a zajímavou školu. Jenže se jí moc nelíbí, že musela opustit své přátele a tak v den začátku školy se časně ráno rozhodne z Akademie utéci. Na svém bezhlavém a naprosto nepromyšleném útěku potká Lucase, mladého a sympatického studenta, do kterého se hned zamiluje, a na jeho radu se vrátí do školy.
Biančini spolužáci jsou zkrátka divní - skupina motající se kolem její spolubydlící Patrice, je snobská a s nosem nahoru, zatímco pár těch normálnějších je naopak ulítlá až moc. Až na Raquel a Vica. A bohatého Balthazara. Jen kdyby se jí Lucas tolik nevyhýbal.

PODŘIĎ SE

20. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Podřiď se

Autor: Maya Banks

Nakladatelství: Baronet

Je to už pět let, co si Chessy a Tate řekli své ano a žili vášnivý manželský život. Poslední sva roky ale, jakoby vášeň a hrátky z jejich života vyprchali. Tate totiž před svou ženou upřednostňuje klienty. To se stane i osudným a jejich sňatku hrozí konec.
Tate totiž nejen že nedorazil na oslavu jejich výročí, ale po dvou týdnech usmiřování nechá Chessy v Sídle nechráněnou. To Chessy ublíží natolik, že se rozhodne od Tatea odejít. On se však nevzdává…

NAVĚKY

18. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Navěky
Autor: Jude Deveraux
Nakladatelství: Baronet


Svatba Alix a Jareda seznámí dva lidi - Toby a lanconského prince Graydona. Ten je již od první chvíle zahleděn do Toby, že se rozhodne vzít si volno od korunování a místo toho strávit celý týden na Nantucketu. Jeho místo má zatím zastávat jeho dvojče Rory, který je tajně zamilován do Graydonovy nastávající snoubenky.
Díky zvýšenému množství lidí na Nantucketu je Toby nucena Graydona ubytovat ve svém domě, kde by musela zůstat sama, jelikož její spolubydlící Lexie musí odjet pracovně do Států.

ROZPOLCENÍ

16. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Rozpolcení
Autor: Amanda Hockingová
Nakladatekství: TEEN Fortuna


Dějství začíná tam, kde skončil předchozí díl - v domě Wendy, tryllské princezny, která je na útěku.
Wendy seznamuje Rhyse s jeho (ne)vlastním bratrem Mattem. Než se však pořádně stihnou seznámit, jsou přepadeni a uneseni tryllskou skupinou Vittrou, jež je uvězní ve vězení v Ondarike. Vittře vládne král Oren, který je ve skutečnosti otec Wendy. Díky jakési záhadné události se podaří Wendy a jejím bratrům-nebratrům uprchnout z pevnosti, aniž by jim šarmantní Loki zabránil uprchnout.

RUDÁ JAKO KREV

14. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Rudá jako krev
Autor: Salla Simukka
Nakladatelství: Egmont


Lumikki Anderssonová se poslední roky chová obezřetně, do ničeho se nevnímá, prostě žije si svůj život tak, že o ní téměř nikdo z okolí nic neví. To se však jednoho dne změní, když ve školní fotolaboratoři objeví třicet tisíc sušících se euro. Ty následující den odnese syn ředitele Tuukka a rozdělí je mezi sebe, policajtkou dceru Elisu a Kaspera.
Elisa však Lumikki požádá o pomoc, jelikož s těmito krvavými penězi nechce mít nic společného. První stopa vede k Elisinu otci a Lumikki se vydává na výzvědy. Jenže jsou tady lidé, kteří jí jdou po krku a Lumikki nejednou usiluje o život...

SILMARILLION

12. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Silmarillion - Mýty a legendy Středozemě
Autor: J. R. R. Tolkien
Nakladatelství: Argo


Jste fanoušky Pána prstenů a Hobita? Zajímaly vás reálie ohledně Středozemě, jak vůbec vznikla, kdo všechno se na ní kdy vyskytoval a jaké historky se k ní vážou? Pokud je odpověď na tyto otázky ano, neměli byste si nechat ujít knížku Silmarillion, která vám jistě odpoví vaše nezodpovězené otázky...

READY PLAYER ONE

10. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Ready player one - Hra začíná
Autor: Ernest Cline
Nakladatelství: Jota


Svět budoucnosti, kde většina lidí žije ve virtuálním světě a jde jim o jedno.
Když zemřel James Halliday, zakladatel virtuální sítě a zcela nového světa, svět upadl v hon. Jelikož v jeho závěti stálo, že jeho veškerý majetek získá ten, který objeví v OASIS ukryté velikonoční vejce. Miliony lidí zkoušeli hledat, ale nikomu se nedařilo. Až po pěti letech...
...se to podařilo mladému Wadeovi/Parzivalovi, a svět opět zachvátila hledačská mánie. Ale i když existují hromady společenství, které se nerozpakují udělat cokoliv pro vlastní úspěch, Parzival pracuje vždycky sám.

SPOUTANÁ TOUHA

8. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Spoutaná touha
Autor: Jasmin Eden
Nakladatelství: Moba

Helena Feldkampová je mladá novinářka, která hledá místo. To nachází v časopisu B-Touch, který vlastní šarmantní Marcus Dramstein. Od prvního okamžiku však Helenino srdce patří jejímu šéfovi - Jonahovi Winterovi. Jenže přichází varování Marcuse před Jonahem...
Podvod, tajemství a láska bojují o vůdčí roli v Helenině mysli. Kdo nakonec zvítězí? A který je ten pravý - Marcus nebo Jonah?

NAUČTE SE UVOLNIT A RELAXOVAT

6. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Uvolnění stresu, dosažení vnitřního klidu / Meditace
Autor: Brian L. Weiss
Nakladatelství: Metafora


V dnešním světě plném zmatků, stresů a shonů si člověk málokdy najde chvilku na to, aby se zastavil a udělal něco pro sebe. A tak chodí unavení, všechno je bolí, svaly jsou napjaté a hlava třeští. A přitom stačí tak málo, aby se tělo uvolnilo a zmeditovalo.
Nač si dále ničit život nedostatkem klidu? A jak na to? K tomu vám pomůžou knížky od Briana Weisse.

ČARODĚJNICE ŠKOLOU POVINNÉ

4. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: čarodějnice školou povinné
Autor: Jill Murphyová
Nakladatelství: Nakladatelství XYZ


Mildred Virválová je mladá čarodějnice, která se právě dostává na Akademii slečny Krákavé. Už od první chvíle se jí nedaří všechno, na co sáhne, důkazem je i nepovedený přílet na koštěti, které se jí podaří zlomit.
Na akademii se seznamuje se spolužačkami, ať již s příjemnou Maud Měsíčkovou, nebo otravnou Ethel Svatouškovou. Podobné typy jsou i profesorek, ať již chlácholivá slečna Krákavá, ředitelka, či naopak přísná nekompromisní slečna Metlová.