ROZPOLCENÍ

16. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Rozpolcení
Autor: Amanda Hockingová
Nakladatekství: TEEN Fortuna


Dějství začíná tam, kde skončil předchozí díl - v domě Wendy, tryllské princezny, která je na útěku.
Wendy seznamuje Rhyse s jeho (ne)vlastním bratrem Mattem. Než se však pořádně stihnou seznámit, jsou přepadeni a uneseni tryllskou skupinou Vittrou, jež je uvězní ve vězení v Ondarike. Vittře vládne král Oren, který je ve skutečnosti otec Wendy. Díky jakési záhadné události se podaří Wendy a jejím bratrům-nebratrům uprchnout z pevnosti, aniž by jim šarmantní Loki zabránil uprchnout.

Trojice uprchlých spolu se stopaři Finnem a Duncanem, se vrací zpátky do tryllské vesnice Foreningu, kde Wendy pokračuje v načatém studiu princeznování. Jenže Loki se odváží až do paláce a učiní jí fascinující nabídku. Jenže aby mohla zachránit své lidi a posílit trylly, stojí Wendy před velkým rozhodnutím. Musí se vdát.
Koho si Wendy vybere? Finna, Lokiho nebo Toveho?


Rozpolcení jsem sehnala v Levných knihách (jako většinu posledních přírůstků). Ke čtení jsem se dostala v březnu, přesně podle plánu. Čtení mi netrvalo dlouho, příběh je psán čtivě a má rychlý spád.
Ani v tomto díle mi Wendy nepřirostla k srdci, i když na tom byla lépe než v díle předchozím. Podle mě je stále roztěkaná a pořádně neví, co (a koho) chce. I když v sebeobětování má můj obdiv. Stejně tak nemám ráda Finna. Strašně mi připomíná Wendy a to není úplně nejlepší.
Naopak od první chvíle jsem zbožňovala Lokiho, sympaťák na potkání, i když stále nechápu, proč udělal to, co udělal. Tove mi je taky sympatický, toho bych chtěla za kamaráda, i když jeho učení, jak ovládat moc, je na zabití.
Jak už jsem psala, příběh je psán lehce a snadno se čte, i když čtenář může mít občas trochu problémy s pochycením některých tryllských slov. K tomu ale slouží přiložený slovníček pojmů, což je dobrý nápad. Dále se mi líbí i menší povídka jednoho svatebního dopoledne sepsaného ze tří pohledů, které se krásně prolínají.
Úplně mě zaujala obálka, která je naprosto boží. Přestože netuším, jaké rostliny jsou vyobrazeny, působí n mě uklidňujícím dojmem, je naprosto povedená.

Setkali už jste se s Trylly? Jaký na ně máte názor?

Originální název: Torn
Počet stran: 335
Rok vydání: 2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča | Web | 20. března 2015 v 6:51 | Reagovat

Doma mám jen první díl, který již stihla přečíst moje sestřička a jí se to moc nelíbilo, takže jsem s dalšími díly nijak nepočítala. Doufám, že toho později nebudu litovat :D

2 kit731 | 20. března 2015 v 8:48 | Reagovat

[1]: Série není špatná, zdá se mi čím dál lepší, jen kdyby Wendy vlastně věděla, co chce... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama