RUDÁ JAKO KREV

14. března 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Rudá jako krev
Autor: Salla Simukka
Nakladatelství: Egmont


Lumikki Anderssonová se poslední roky chová obezřetně, do ničeho se nevnímá, prostě žije si svůj život tak, že o ní téměř nikdo z okolí nic neví. To se však jednoho dne změní, když ve školní fotolaboratoři objeví třicet tisíc sušících se euro. Ty následující den odnese syn ředitele Tuukka a rozdělí je mezi sebe, policajtkou dceru Elisu a Kaspera.
Elisa však Lumikki požádá o pomoc, jelikož s těmito krvavými penězi nechce mít nic společného. První stopa vede k Elisinu otci a Lumikki se vydává na výzvědy. Jenže jsou tady lidé, kteří jí jdou po krku a Lumikki nejednou usiluje o život...
O knížce jsem četla dost pochvalných recenzí, až jsem si nakonec řekla, že ji taky přečtu. Už od začátku, kdy jsme sledovali konec Natalie, mě příběh vtáhl do sebe, i když jsem stále skulinkou viděla mimo.
Je pěkné vidět příběh pro změnu někoho v našem věku z prostého (nejen)školního prostředí. Přestože na obálce stálo napsáno, že vám bude běhat mráz po zádech, jediný chlad, co jsem cítila, byl vítr z okna, trochu jsem čekala něco jiného. Tím však nechci říct, že by byla knížka zklamáním nebo tak něco, kdepak, jen jsem ji trochu přecenila.
Samotný příběh byl originální, s tímto tématem jsem se snad ještě nikdy nesetkala, četl se téměř sám a barvitě líčil průběh pátrání.
Co mě trošičku ale vadilo, byla přímá řeč, jež byla uvedena pouze pomlčkou, nikoliv uvozovkami, to mě trochu zarazilo.
Co se jedná celkového hodnocení knihy, dala bych 65% za originalitu, popisy, věrnost postav a obálku, podle mého názoru by se však našlo pár věcí, které by se daly ještě trochu vylepšit.

Originální název: Punainen kuin veri
Série: Lumikki Andersson (1)
Počet stran: 280
Rok vydání: 2013

Knihu můžete koupit zde.

Za e-knihu děkuji KNIHCENTRU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama