Květen 2015

HVĚZDOPRAVEC

28. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hvězdopravec

Autor: Claudia Grayová

Nakladatelství: Egmont


Bianca se po prázdninách vrací do lidsko-upírské internátní školy. Jediné, co jí chybí, je její přítel, který je zároveň i její nepřítel. Lucas, lovec upírů a člen Černého řádu. Naštěstí jsou tady ale i její přatelé, kteří by pro ni udělali cokoliv. Jdním z nich je i Balthazar, díky kterému se Bianca může setkávat se svým milým, zatímco Balthazar hledá svou mladší sestru Charity.
Avšak ani na škole pro abiancu není bezpečno - zničehonic se začnou objevovat přízraky, které požadují Biancu jako jednu z nich. Přitom ohrožují všechny kolem nich, ale Bianca a její přátelé se nevzdávají.

SEZNAM TAJNÝCH PŘÁNÍ

23. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Seznam tajných přání

Autor: Lori Nelson Spielmanová

Nakladatelství: Ikar


Brett Bohlingerová je zdrcena - nejen, že jí zemřela mamka, ale zároveň s tím dostala výpověď z práce, přišla o přítele a své dědictví dostane, až splní body ze svého teenagerovského seznamu. Body jsou šílené a Brett v nich nevidí žádný smysl. Ještěže má pomocníky, kteří jí drží nad vodou…
Každý má právo splnit si svůj sen…

CHLAPCI A CHLAPI

20. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Chlapci a chlapi

Autor: Jiří Bednář a Karel Štorkán

Nakladatelství: Naše vojsko Praha


Když přijde povolávací rozkaz, nikdo se mu nevyhne, ať je ženatý nebo má pár kilo navíc. O tom ví dost povolanci motostřeleckého útvaru v kasárnách v Hrádku. Mezi nováčky jsou i Tomáš Soukup, Honza Guláš Bradáč, Vlado Otecko Rutkay, Ctibor Kyslík Voříšek a Michal Hlaváček.
Na vojně to není žádný med, a i když mladí muži nosí zelenou uniformu, stále prožívají svá trápení a úskalí, nejen z domova, ale i přímo v kasárnách. Jsou tu totiž lidi, kteří znepříjemňují život dennodenně, jako například svobodník Hasman. Ale nejen vojáci a branci mají těžký život, své o tom ví i příbuzní vojáků a také jejich nadřízení, jako například nadporučík Jiří Ráž nebo poručík Milan Bílek.

POLIBEK Z TEMNOT

18. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Polibek z temnot

Autor: Jaime Reed

Nakladatelství: Fragment


Samara je zmatená - nejen, že se zamilovala do Kambiona a dokonce se jedním i stala, ale k tomu si není jistá, co se stalo s Tobiasem. A aby toho nebylo málo, často mívá ztrátu paměti a probouzí se na podivných místech - třeba na stropě. Nastávají sice Vánoce, ale ani to nebrání záhadným vraždám v Samiině blízkosti, ani neustále se kolem ochomýtajícímu detektivovi Ruizovi. A také tady ještě zbývá jedna otázka - bude Sam až do konce života patřit ke Calebovi?

Nákupní horečka

15. května 2015 v 10:10 | Kit731 |  OSTATNÍ
Dneska neuvidíte žádnou recenzi na knihu, pro změnu vám ukáži, jaké nádherné kousky jsem si pořídila za poslední dva dny, kdy jsem se trochu rozjela. Takže to vypadá, že už ani spát nebudu, abych to všechno přečetla.

Středa

Vůbec, ale vůbec se mi nechtělo z domu, měla jsem celkem dost zařizování. Ale to naštěstí netrvalo celý den a já se odměnila nakupováním. Nejdříve jsem se stavila v Prioru v něco-jako-Levné-knihy, kde jsem zakoupila tyto krásky (ale ani jedna pro mě!). Jedná se o knihy Hot Boys od M. T. Majar a Stín šibenice od T. Dearyho z edice Děsivá věda.

KOUZELNÉ PRÁZDNINY

15. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kouzelné prázdniny

Autor: Carola von Kessel

Nakladatelství: Fragment


Čtveřice kamarádek - čarodějek, které chodí do soukromé školy na Jezdeckém hrádku je těsně před prázdninami šokována - rodiče Franzisky kvůli náhlé ztrátě peněz nemohou platit další semestry na škole. Nebyly by to však kamarádky, kdyby se nesnažily najít nějaké vhodné řešení. Naskýtá se možnost stipendia pro nejtalentovanější jezdkyně - a čtyři mladé čarodějky se rozjíždějí na celé prázdniny s cirkusem na štaci jako výpomoc a zároveň trénovat na zkoušky. Není to úplně snadné, zvláště když jsou děvčata obviněna ze způsobení ztráty majetku cirkusu.

ZAMILOVANÉ DUŠE

13. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Zamilované duše

Autor: Stacey Kade

Nakladatelství: Fragment


Je to už pár měsíců, co královna školy, Alona Dareová, umřela, a seznámila se s Willem Killianem. Stále však chodí po tomto světě jako Willova průvodkyně. Když jdou jednou v noci pomoci jinému duchovi, všechno se najednou pokazí s příchodem Míny, lovkyně duchů z Řádu. Jak se Will dozvídá, do Řádu patřil i jeho otec a Řád teď touží po Willovi.
To se moc nelíbí Aloně, jelikož ztrácí svou oporu, a tak se rozhodne jít do nemocnice za Lily. Jenže se stane hrozná věc - Lilyino tělo v kómatu vtáhne Alonu do sebe, a tak jí nezbývá nic jiného, než se vydávat za nejlepší kamarádku Willa.

SÉGRA, TY JSI HVĚZDA

11. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Ségra, ty jsi hvězda

Autor: Thomas Brezina

Nakladatelství: FragmentTinka vyhraje v pěvecké soutěži, i když je z ní celá vyklepaná. A to úplně bez použití kouzel. Všichni jsou z jejího vítězství nadšeni - až na její nevlastní sestru-čarodějku Lissi. Jednou by v něčem také chtěla být nejlepší, ale to ve stínu její dokonalé sestry nejde. Proto se rozhodne, že ke svým narozeninám bude chtít lekce jízdy na koni.

PAST

9. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Past

Autor: Andrew Fukuda

Nakladatelství: Fragment


Vlak, ve kterém utíkají Gen, Sisy, David, Epap a pár dalších lidí z Misie, konečně doráží do Hlavního města, které není zas tak bezpečné, jak si mysleli, a hned po vystoupení z vlaku nastává další boj o život. O pár hodin později se Gen a Sisy dozvědí o léku, který všechny Soumračníky dovede proměnit v lidi. Aby to nebylo tak jednoduché, ti dva se vydávají zpátky, aby zachránili Epapa. Setkávají se se Září a hrozí jim nebezpečí, kterému zabrání tak, že se sami přemění v Soumračníky. Naštěstí mají lék, ale také podivné dokumenty…

NESTOUDNÁ HRABĚNKA

7. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nestoudná hraběnka

Autor: Jo Beverley

Nakladatelství: Baronet


Georgia byla v šestnácti letech dotlačena k domluvenému sňatku za hraběte Dickona Mayburyho. Nežilo se jí zas tak špatně, ale v pouhých devatenácti se z ní stala vdova, kvůli souboji mezi Dickonem a Vancem. Zároveň s obdobím smutku na Georgii padají pomluvy o jejím nestoudném životě.
Dracy, bývalý námořní hrdina se zjizvenou tváří, díky svému šikovnému koni má právo na nejoblíbenějšího koně Georgie, ale její otec Dracymu nabídne něco mnohem cennějšího - svou dceru.
Georgie je Dracym okouzlena. Nevadí jí jeho jizva ani divočejší vzezření, právě naopak, je k němu přitahována neznámou silou. Ale kvůli svému postavení, reputaci a hledání nového manžela si nechává Dracyho pouze na místě přítele. Jenže se při jednom plese objeví důkazy o Georgině vině na smrti Dickona…

TYGROVO PROKLETÍ

4. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tygrovo prokletí

Autor: Colleen Houcková

Nakladatelství: CooBoo


Práce u zvířat v cirkuse může být velice zajímavá, zvláště když vás okouzlí nádherný bílý tygr s modrýma očima. Třeba k vám jednoho dne přijde člověk, který vám nabídne neodmítnutelnou nabídku.
Přesně tohle se stalo Kelsey - od pana Kadama dostala návrh na cestu do Indie, aby se postarala o tygra Rena, kterého si oblíbila hned první den v cirkuse. Po menším zaváhání však nabídku přijímá a ve třech vyrážejí do Indie, do tygří rezervace.
Jenže všechno není takové, jak to vypadá. Pan Kadam totiž náhle mizí, a Kels i Ren spolu sami vyrážejí do džungle. A aby toho nebylo málo, dozvídá se Kelsey o proroctví, které byla předurčena prolomit, a objevují se i dva záhadní a nesmírně přitažliví princové - Dhiren a Kišan.