NESTOUDNÁ HRABĚNKA

7. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nestoudná hraběnka

Autor: Jo Beverley

Nakladatelství: Baronet


Georgia byla v šestnácti letech dotlačena k domluvenému sňatku za hraběte Dickona Mayburyho. Nežilo se jí zas tak špatně, ale v pouhých devatenácti se z ní stala vdova, kvůli souboji mezi Dickonem a Vancem. Zároveň s obdobím smutku na Georgii padají pomluvy o jejím nestoudném životě.
Dracy, bývalý námořní hrdina se zjizvenou tváří, díky svému šikovnému koni má právo na nejoblíbenějšího koně Georgie, ale její otec Dracymu nabídne něco mnohem cennějšího - svou dceru.
Georgie je Dracym okouzlena. Nevadí jí jeho jizva ani divočejší vzezření, právě naopak, je k němu přitahována neznámou silou. Ale kvůli svému postavení, reputaci a hledání nového manžela si nechává Dracyho pouze na místě přítele. Jenže se při jednom plese objeví důkazy o Georgině vině na smrti Dickona…

Ale je opravdu Georgie taková, jakou ji líčí pomluvy londýnské smetánky, nebo v tom hraje roli někdo další?


Knížka mě zaujala svou anotací i samotnou obálkou, nezaskočil mě ani počet stran, protože příběh může mít klidně i pět set stran a není to na škodu (pokud není jen snůškou blábolů).
Do knížky jsem se pustila hned, ale zase jsem ji odložila. Nevím, proč, ale úvodní scéna mě prostě nebavila a nemohla jsem se do ní začíst. A tak knížka ležela na hromádce knih k přečtení, zatímco jsem četla jiné knihy. Ale jakmile jsem se vrátila z Řecka, řekla jsem si, že to chce změnu. A každý má právo na druhou šanci, proto jsem se k Nestoudné hraběnce vrátila.
Opět se vyskytl ten problém s novou vdovou Georgií a následně i v závodu koní, ale pak, jakoby se něco změnilo, a když se Dracy setkal s Georgií, najednou jsem se od knížky nemohla odpoutat.
Ty jiskry, které mezi nimi létaly, ty vtipné konverzace a působivá atmosféra osmnáctého století mě doslova pohltila a já měla občas pocit, jako bych se sama přenesla o tři století nazpátek.
Musím uznat, že kniha je napsána opravdu dobře a věrohodně. Nechybí zde, jak lze podle názvu tušit, romantika, čtenář nahlédne do společnosti londýnské smetánky, a nepřijdeme ani o záhadu souboje na život a na smrt, která vede k překvapivému odhalení.
Dracy mě okouzlil hned prvním slovem, i když občas jsem měla chuť mu vrazit, ale čím víc jsem ho poznávala, tím víc dobýval mé srdce. Georgie je mladá vdova, která mi byla celkem sympatická, i když v otázce fackování předběhla i Dracyho. Celkem jsem se s ní ztotožnila (i když bych nechtěla zažít to, co ona - ani kdybych mohla. I když být hraběnkou by se mi občas líbilo) a byla jsem velice smutná, když příběh těchto dvou sympatických lidí skončil.

Knihu si můžete koupit zde.

Originální název: A Scandalous Countess
Série: Mallorenovi (12.)
Počet stran: 432
Rok vydání: 2015

Za recenzní výtisk děkuji KNIHCENTRU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama