TYGROVO PROKLETÍ

4. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tygrovo prokletí

Autor: Colleen Houcková

Nakladatelství: CooBoo


Práce u zvířat v cirkuse může být velice zajímavá, zvláště když vás okouzlí nádherný bílý tygr s modrýma očima. Třeba k vám jednoho dne přijde člověk, který vám nabídne neodmítnutelnou nabídku.
Přesně tohle se stalo Kelsey - od pana Kadama dostala návrh na cestu do Indie, aby se postarala o tygra Rena, kterého si oblíbila hned první den v cirkuse. Po menším zaváhání však nabídku přijímá a ve třech vyrážejí do Indie, do tygří rezervace.
Jenže všechno není takové, jak to vypadá. Pan Kadam totiž náhle mizí, a Kels i Ren spolu sami vyrážejí do džungle. A aby toho nebylo málo, dozvídá se Kelsey o proroctví, které byla předurčena prolomit, a objevují se i dva záhadní a nesmírně přitažliví princové - Dhiren a Kišan.


Kelsey začíná mít popletenou hlavu, ale nevzdává se, i když některé okamžiky ji trochu zarážejí. Zvládne však prolomit prokletí a pomoci sličným princům?


Tygrovo prokletí je první díl úspěšné ságy, na kterou se velice těším. Před několika lety jsem se k ní dostala a s chutí ji přečetla od začátku do konce. Jenže naše mozky velice často (a zřejmě i rády) zapomínají, takže když jsem si pořádně nevybavila, o čem knížka je (při prvním čtení jsem ještě neměla blog a čtenářský deník? To bylo pro mě utrpení - číst ano, ale psát?), rozhodla jsem se, že je čas to napravit.
Naštěstí existují velice hodní lidé, díky nimž se ke knížce dostane i takový člověk jako já, a po menším zmatku jsem si mohla hrdě říkat majitelka.
Do čtení jsem se pustila hned ten den, co mi knížka došla (ostatní šly stranou, za což se trochu stydím), ale jelikož jsem byla dost nemocná (ani psát se mi o tom nechce), čtení šlo pomalu a mnohdy jsem ani neměla na něj náladu. Naštěstí jsem další týden jela se sborem do Řecka, a tak když jsem uvažovala, kterou knížku si s sebou vezmu, nemusela jsem váhat, a Tygr putoval do tašky.

Jsem totální idiot! Proběhlo mi v tu ránu hlavou. Zrovna jsem tomuhle nádhernýmu, milýmu, modrookýmu kusu prince řekla, že je staromódní suchar.
( - str. 190 - )

Knížka se mi i tentokrát četla velice dobře (i když pomalu, přece jen samé památky a pár koncertů zvládne člověka dost vyšťavit), je nesmírně čtivá a lehce sepsána, takže 400 stránek uteče jako voda. Dokonce i básničky, které jsou v textu proloženy, se mi líbily, byť patřím mezi ty analfabety, kteří poezii moc nerozumí.
A co mě dále zaujalo, je vůbec celá indická kultura a historky. Jak jsem si uvědomila již před několika roky na výstavě Šangrí-la, je to jiná země, ale s působivou minulostí, která stojí za to, aby ji člověk poznal trochu blíže (a já našla v knihovničce Indické pohádky - myslím, že hádáte správně, přečtu si je).
Velice obdivuji Kelsey, která se výzvě postavila čelem a neutekla, i když se dozvídala samé překvapivé věci. Já na jejím místě bych už seděla doma u horkého čaje (a s knížkou v ruce). Také to, co všechno vydržela, tolik tisíc kilometrů chůze, časté spaní v džungli na zemi (mi úplně stačí jedna noc), no děvče má můj obdiv.
Z princů se mi nejvíce zamlouvá Dhiren, i když ani Kišan není zas tak špatný, ale zatím ho skoro neznám. A přestože se občas oba chovali… no, prostě jako chlapi, kteří kolem sebe mají nějakou ženu, kterou chtějí okouzlit, i tak si získali místo v mém srdci. I když konec mě dostal, ten se, doufám, ve druhém díle změní (nebo omdlím). A i když mě Ali varuje před dalšími díly, stejně jsem nedočkavá, jak vůbec série bude pokračovat.

Také vám učarovali prokletí tygrové? A který z nich je princ vašeho srdce?

Originální název: Tiger´s Curse
Série: Tygří sága (1.)
Rok vydání: 2012
Počet stran: 405

Knížku si můžete koupit zde.

Za recenzní výtisk děkuji internetovému knihkupectví Megaknihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama