ZAMILOVANÉ DUŠE

13. května 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Zamilované duše

Autor: Stacey Kade

Nakladatelství: Fragment


Je to už pár měsíců, co královna školy, Alona Dareová, umřela, a seznámila se s Willem Killianem. Stále však chodí po tomto světě jako Willova průvodkyně. Když jdou jednou v noci pomoci jinému duchovi, všechno se najednou pokazí s příchodem Míny, lovkyně duchů z Řádu. Jak se Will dozvídá, do Řádu patřil i jeho otec a Řád teď touží po Willovi.
To se moc nelíbí Aloně, jelikož ztrácí svou oporu, a tak se rozhodne jít do nemocnice za Lily. Jenže se stane hrozná věc - Lilyino tělo v kómatu vtáhne Alonu do sebe, a tak jí nezbývá nic jiného, než se vydávat za nejlepší kamarádku Willa.

Náhlé probuzení dívky z kómatu však vzbudí podezření a jde více než jen o přátelství Alony a Willa…


Skvělé pokračování knihy Setkání s duchem (recenze zde) nás ani tentokráte neošidí o napínavé čtení plné záhad a špetky romantiky.
První díl mě mile překvapil a zamilovala jsem si ho, a tak jsem byla zvědavá na díl druhý, jestli bude také dobrý nebo mě zklame. Vlastně jsem si ani nedokázala představit, o čem by mohl být. Byl vynikající. Ta atmosféra, chování postav, zvrat děje, byla jsem, slušně řečeno, v šoku. Samozřejmě v dobrém slova smyslu.
I tentokrát se příběh vypráví ze dvou pohledů, Willa a Alony, které vedou každý trochu jiným směrem, ale zároveň se proplétají. Dozvídáme se více o myšlení bývalé královny, která jde kvůli své smrti do pozadí svých bývalých přátel a rodičů, o Willově otci a jeho zvláštním koníčku, a také se setkáváme s lidmi, kteří vědí o duchách, které se potulují kolem nás.
Musím uznat, že druhý díl mě bavil o trochu více než díl první, byl také napsán trochu děsivěji a šikovněji než díl první (přesto jej mám ráda), a díky otevřenému konci se třesu na třetí díl. Pro Alonu nemohlo být snadné rozhodnutí, co udělá, ale myslím, že udělala dobře, zajímá mě, jak si v nové úloze poradí.
Jsou kolem nás. Třeba sedí zrovna vedle tebe…


Knihu můžete koupit zde.

Originální název: Queen of the death
Série: Mezi nebem a zemí (2)
Počet stran: 205
Rok vydání: 2013

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama