Červen 2015

KOUZELNÁ KNIHA

14. června 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kouzelná kniha

Autor: Carola von Kessel

Nakladatelství: Fragment


Škola začíná, a na Koňský hrádek se sjíždějí děti, aby studovaly na jezdecké škole. Mezi nimi jsou i Jana, Franziska, Jula a Michelle, které si hned první den padnou do oka, a řízením osudu se z nich stávají i spolubydlící. Naneštěstí však s přáteli se objeví i nepřátelé. Jenže děvčata objeví záhadnou knihu a staré kolo, které jim pomáhají překazit nepřátelské plány. Kniha i kolo jsou totiž kouzelné...

NEPŘÍTEL V MÉ MYSLI

13. června 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nepřítel v mé mysli

Autor: Jill Hathawayová

Nakladatelství: Fragment


Vee se smiřuje s tím, že její přítel zemřel a ona to viděla jeho očima. Stále se tím trápí, ale to není všechno. Jednou se pobere ze snu za volantem jedoucího auta a havaruje. Naštěstí však nehodu přežije, ale stále netuší, kdo se jí naboural do mysli. Do toho přijíždí teta Lydie, která se pro Vee stává podezřelou číslo jedna.

SÉGRA, PROBER SE!

12. června 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Ségra, prober se!

Autor: Thomas C. Brezina

Nakladatelství: Fragment
Blíží se narozeniny Grit a celá spojená rodina Schnabel-Meierbeerových uvažuje, jak ji překvapit. A i když má každý originální nápad na dárek, Grit je rozzuřená. Cítí se totiž v domě jako služka. Ale ani při pomoci jejich potomků se necítí šťastně, právě naopak.
Zodpovědnost na svých bedrech pociťují i dvě čarodějky - nevlastní sestry Tinka a Lissi - které mají na práci více než jen starosti v rodině. Hlavu jim také dělá návrat bývalé majitelky jejich kouzelného domu, a také jiné čarodějnice, Eulálie. Mezi nimi jde o spor kvůli lásce, a vypadá to, že mezi sestrami také k takovému dojde. Tinka má totiž nápadníka, kterého před Lissi tají...

ČEKÁNÍ NA ZÁZRAK

11. června 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Čekání na zázrak

Autor: Stacey Kadeová

Nakladatelství: Fragment


Ally to nemá vůbec snadné. Bývala úspěšná roztleskávačka - dokud neumřela. Naštěstí se seznámila s Willem, který umí komunikovat s duchy - a slíbil Ally pomoc.
Spolu se snaží najít někoho, kdo jim pomůže osvětlit nastálou situaci - až natrefí na Malachiáše a jeho duším dvojčetem Erin. Erin je pro oba překážkou a dokonce téměř i zabije Ally. Nebyli by to však Will a Alona, aby se nechali zastrašit nějakým duchem...

MASKA

6. června 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Maska

Autor: R. L. Stine

Nakladatelství: Fragment


Dvanáctiletá bojácná Betty se rozhodne udělat něco strašidelného - na Halloween se chystá vystrojit tak, aby všechny kolem sebe vyděsila. Ale jak to udělat, kdyžžádná maska jí není dost děsivá?
V jednom obchodě však zabloudí do tajné místnosti s hrůznými tvářemi. Jedna ji okouzlí natolik, že si ji i přes zjevný nesouhlas prodávajícího koupí. S maskou slaví úspěch - ale ne a ne si ji sundat...

TYGROVA STEZKA

4. června 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tygrova stezka

Autor: Colleen Houcková

Nakladatelství: CooBoo

Poté, co Kelsey odjela po splnění první části proroctví z Indie, začíná studovat na univerzitě. A přestože její srdce bloudí na druhé straně světa, se studiem wushu znovu randí.
Relativně poklidný život však naruší příjezd jejího milovaného tygřího prince Renaprince a jeho bratra Kišana. S bratry však přichází i nebezpečí zvané Lokeš, který Rena zajme, a Kels nezbývá nic jiného, než se pustit do Renovy záchrany. A zároveň s ní i do vyřešení další části proroctví.