KOUZELNÁ KNIHA

14. června 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Kouzelná kniha

Autor: Carola von Kessel

Nakladatelství: Fragment


Škola začíná, a na Koňský hrádek se sjíždějí děti, aby studovaly na jezdecké škole. Mezi nimi jsou i Jana, Franziska, Jula a Michelle, které si hned první den padnou do oka, a řízením osudu se z nich stávají i spolubydlící. Naneštěstí však s přáteli se objeví i nepřátelé. Jenže děvčata objeví záhadnou knihu a staré kolo, které jim pomáhají překazit nepřátelské plány. Kniha i kolo jsou totiž kouzelné...

Kdo čaruje, vyhrává!Minule se mi do ruky dostala kniha Kouzelné prázdniny (recenze zde), což je vlastně šestý díl této série, který mě bavil, i když mi už pár let není -náct, takže jsem si řekla, že bych si mohla přečíst i předchozí díly. A jak jinak by se mělo začít číst série, než od začátku?
Kouzelná kniha je sice kniha pro děti, podle pohledu jde poznat, co že to vlastně je zač, přesto však neurazí. Psána je jednoduše, má spád a dobře se čte, a zároveň zavede čtenáře do dějství. Knížka je totiž vybavena červenou hvězdou, která pomáhá luštit odpovědi na záhadné otázky Kouzelné knihy.
Samotný vzhled knihy je velice milý, písmo je o trochu větší než v klasických knihách pro starší, přesto se čte dobře. Ani děj není nijak složitý, právě naopak je přizpůsoben čtenářům, protože číst něco, čemu se nedá rozumět, je naprosto bezvýsledné. A také bych zdůraznila nádherné kresby Susanne Wendlandové, které oživují příběh.
Kouzelnou knihu a vůbec celou sérii Čarodějky z jezdecké školy doporučuji mladým čtenářkám, které mají rády kouzla, koně a hádanky. A pokud si už myslíte, že jste na podobné příběhy moc staří, klidně ji pořiďte také - pro naše malé kamarády. Nejen, že je tím zabavíte, hlavně je potěšíte.

Knihu si můžete koupit zde.

Originální název: Wer hext, gewinnt!
Série: Čarodějky z jezdecké školy (1.)
Rok vydání: 2007
Počet stran: 120
Určeno: pro dívky od 9 do 12 let

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion | Web | 21. června 2015 v 18:29 | Reagovat

Kniha vyzerá dobre, skôr pre mladších čitateľov, takže neviem, či by ma až tak bavila :-) Každopádne pekná recenzia :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama