SLET ČARODĚJNIC

8. července 2015 v 11:02 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Slet čarodějnic

Autor: Carola von Kessel

Nakladatelství: Fragment


Čtyři mladé čarodějky - Jula, Franciska, Jana a Miki - dostanou jednoho dne sovu s dopisem o chystaném srazu čarodějnic, na který se musí dostavit děj se co děj na Valpužinou noc. Samozřejmě, že se jim do cesty staví překážky, jedna horší než druhá, a jejich budoucí kouzlení je ohroženo. Ale nebyla by to čarodějná děvčata, kdyby si nepomohla. A jak jinak než pomocí kouzelné knihy?

Zapojte mozky a připravte knihu kouzel, spletitá cesta začíná…Již třetí díl ze série Čarodějky z jezdecké školy, jsem stejně, jako předchozí díl, četla s nemocným kocourem (pro více informací rozklikněte předchozí recenzi - zde).
Ani tento díl, byť určen mladším čtenářům, mě nenudil a já se při jeho čtení dobře bavila. Zákon schválnosti se nevyhýbá ani čarodějnicím, zřejmě jim přes cestu přešla černá kočka. I ve Sletu čarodějnic mě potěšilo, že zde i nadále zanechávají úkoly pro čtenáře, nad kterými je nutno se zamyslet. Zdály se mi však tentokráte docela snadné, i když chápu, že mladším čtenářkám dají zabrat.
Velice se mi líbí spolupráce děvčat, vědí, že když dají hlavy dohromady, poradí si lépe než kdyby každá luštila sama. A také mě i zde nadchly ilustrace od Susanne Wendlandové, které mě vždycky potěší a rozesmějí. A také chválím námět, už bylo napsáno tolik kouzelných knih pro děti, přesto si však autorka poradila a neopakuje se, vymyslela zas něco jiného.
Slet čarodějnic a vůbec celou sérii doporučuji mladším čtenářkám, které začínají s četbou nebo neudrží delší dobu pozornost, budou nadšené.

Knihu si můžete koupit zde.

Originální název: Ritt in die Walpurginsnacht
Série: Čarodějky z jezdecké školy (3.)
Rok vydání: 2007
Počet stran: 124

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Whirpy | E-mail | Web | 8. července 2015 v 11:15 | Reagovat

Z téhle série jsem kdysi četla Zamilovanou čarodějku, ale teď už by mě takové knížky asi nebavily. Kdysi jsem to fakt hltala :D
Možná jsem četla i tohle, ale to si teď nejsem jistá.
Celkem pěkné knížky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama