Prosinec 2015

ZÁHADA ZELENÉ RUKAVICE

31. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Záhada zelené rukavice

Autor: Enid Blytonová

Nakladatelství: Albatros


Anotace: Začínají velikonoční prázdniny a děti se těší, jak siužijí. Když se u nich ubytuje nudný podivínský strýc Robert, zdá se, že prázdniny budou zkažené. To ale děti netuší, že se od strýčka dozvědí o podivné loupeži vzácných listin!

KDYŽ DUBEN PŘICHÁZÍ

29. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Když Duben přichází

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: Olympia


Jedna z mála foglarovek, kterou autor situoval nikoli do skautského, ale do školního prostředí. Lubor a jeho spolužáci z "Bedny" prožívají v průběhu jednoho školního roku bolestný přerod vzájemných vztahů, který přináší dospívání.


HLAD JAKO ŽÁDNÝ JINÝ

23. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hlad jako žádný jiný

Autor: Kresley Cole

Nakladatelství: Baronet


Anotace: Vlkodlak Lachlain MacRieve je už víc než sto let týraným vězněm upírů. Jednoho dne vycítí, že se objevila žena, která byla stvořena pouze pro něj. Využije chvilkové nepozornosti trýznitelů, vysvobodí se z okovů a vydává se na cestu do Paříže. Tam sice stopu ztrácí, ale nenechá se odradit a hledá svou vyvolenou ženu dál. S hrůzou zjišťuje, že je jí upírka Emmaline Troyová. Lachlain ovšem netuší, že Emma je napůl upírka, napůl valkýra. Unese ji k sobě domů, do Skotska. Při společném životě pak poznávají nejen jeden druhého, ale i každý sám sebe. Plachá a bázlivá Emma se proměňuje v silnou ženu, která ví, co chce. Lachlain je původně odhodlaný, že ji prostě přiměje k tomu, aby žila po jeho boku, ale ve hře zdaleka nejsou pouze jeho přání.

ZBOŽŇUJU NEW YORK

20. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Zbožňuju New York

Autor: Lindsey Kelková

Nakladatelství: BB/artAnotace: Když na svatbě své nejlepší přítelkyně přistihne Angela Clarková svého dlouholetého partnera in flagranti, udělá to, co by v její situaci provedla každá soudná žena: sebere se a odjede… ovšem nejen ze svatební hostiny, ale i z Anglie, neboť usoudí, že nejlepším místem pro zhrzené mladé ženy je New York. Z letadla vystoupí jen s cestovním pasem a kreditní kartou a ubytuje se v prvním hotelu na Manhattanu, kam ji odveze taxikář. Vzápětí se jí ujme recepční Jenny; ta Angele pomůže s nákupem oblečení a uvede ji do života velkoměsta, které nikdy nespí - a Angelu okamžitě okouzlí.

DEXTERŮV POSLEDNÍ ZÁBĚR

17. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Dexterův poslední záběr

Autor: Jeff Lindsay

Nakladatelství: BB/art


Anotace: V Miami se natáčí nový detektivní seriál a analytik krevních stop Dexter Morgan se stává objektem pozorování Roberta Chase, televizního herce a idolu žen, který má zazářit jako… miamský analytik krevních stop. Dextera netěší, že mu Bob stále stojí za zády a napodobuje ho - a navíc se teď nemůže v klidu věnovat svému temnému koníčku.

2. kapitola

14. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Ukázky
Zamyšleně se koukala na Thomasův široký hrudník. Na první pohled bylo znát, že posiluje, a jak Isabella věděla, bylo to dílem dvou hodin denně v domácí posilovně a dvakrát týdně ve veřejné. Žádné tučné jídlo, všechno zdravé. A pohyb, spousta pohybu. Isabella si představila, jak ji jeho pevné ruce přivinou na mužnou hruď a...

ze mě nikdy nebude básnířka...

11. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Ukázky
Dneska pro vás nemám připravenou recenzi (trochu jsem ji zazdila), ale chtěla bych vám ukázat, že nejen recenzemi je člověk živ.
Jak jste si možná všimli v dřívějším článku o naší povídce Splašené srdce, taqk jednou z věcí, které se tam řeší, je i láska. No a nebyly bysme to my, kdybychom k tomu nenapsaly žádný příklad. Takže v jedné části jsme uvedly i pár básní (vím, nic extra, ale myslím, že z nich jde vycítit to hlavní. Zde na ukázku moje "slátanina:

ŽENA V ČERNÉM

8. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Žena v černém

Autor: Susan Hill

Nakladatelství: Metafora


Anotace: Pyšný a osamělý dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s názvem Devět životů. Mladý právník Arthus Kipps je vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu, aniž tuší, jaká tragická tajemství se skrývají za zavřenými okenicemi domu. Teprve když zahlédne vyzáblou mladou ženu, celou oděnou v černém, začne se ho zmocňovat plíživý pocit nejistoty, který ještě posiluje neochota místních hovořit o dámě v černém - a jejím strašném záměru.

MLADŠÍ

5. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Mladší

Autor: Lissa Price

Nakladatelství: Fortuna Libri


Anotace: Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti - a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.
Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost - a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky… Callie najednou neví, komu může důvěřovat - a do toho ji zasáhne láska…

CIZINKA

2. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Cizinka

Autor: Diana Gabaldon

Nakladatelství: Omega


Anotace: Příběh začíná roku 1945 ve Skotsku, kde bývalá vojenská sestřička Claire Randall tráví dovolenou nebo spíš druhé líbánky. Náhodou se dotkne zvláštního kamene a to ji přenese do osmnáctého století. Není to ale klidné období, v zemi zuří občanská válka, lidské mysli jsou plné pověr i nenávisti. Jak si v takové situaci poradí žena navyklá na racionalitu dvacátého století? A jak její život ovlivní nečekaná láska?