HLAD JAKO ŽÁDNÝ JINÝ

23. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hlad jako žádný jiný

Autor: Kresley Cole

Nakladatelství: Baronet


Anotace: Vlkodlak Lachlain MacRieve je už víc než sto let týraným vězněm upírů. Jednoho dne vycítí, že se objevila žena, která byla stvořena pouze pro něj. Využije chvilkové nepozornosti trýznitelů, vysvobodí se z okovů a vydává se na cestu do Paříže. Tam sice stopu ztrácí, ale nenechá se odradit a hledá svou vyvolenou ženu dál. S hrůzou zjišťuje, že je jí upírka Emmaline Troyová. Lachlain ovšem netuší, že Emma je napůl upírka, napůl valkýra. Unese ji k sobě domů, do Skotska. Při společném životě pak poznávají nejen jeden druhého, ale i každý sám sebe. Plachá a bázlivá Emma se proměňuje v silnou ženu, která ví, co chce. Lachlain je původně odhodlaný, že ji prostě přiměje k tomu, aby žila po jeho boku, ale ve hře zdaleka nejsou pouze jeho přání.

Upíři navíc zjistí, kdo Emmaline je, a chtějí ji získat pro sebe…Už ani nevím, kdy a proč jsem si vůbec knížku pořídila (ale bylo to v Levných knihách, to vím stoprocentně). Dlouho mi však doma ležela (i s jejím volným pokračováním, Zabít, nebo milovat), než jsem se k ní dostala.
Už od první stránky mě vtáhl příběh do děje natolik, že jsem se od knížky nechtěla odtrhnout a četla ji (s menšími přestávkami) vlastně pořád. Miluji vlkodlaky (více než upíry, už od dob Stmívání), takže jsem byla nadšena tím, že Lachlain je hlavní postavou. A valkýry jsou také nesmírně zajímavá stvoření (už jsem se někdy zmiňovala, že mám ráda severskou mytologii? Že by?)
Nesmírně se mi líbí, že svět je plný paranormálních stvoření - Lorů, a i když společně žijí dlouhou dobu (na zemi, ne ve svazcích), stále je co nového objevovat. Velký plus dávám i za připojený slovníček pojmů jednotlivých žijících druhů a jejich nejzákladnějších popisů.
Zajímavá je i schopnost najít toho pravého/tu pravou. Občas by taková schopnost poznat svou Nevěstu hodila i ve skutečném životě, všechno by bylo jednodušší. Aspoň občas.
Kniha se netýká jen toho jednoho - užívání si spojení těl v jedno -, ale je zároveň i plný napětí, intrik a objevování sama sebe a těch druhých. Pokud si užíváte společnost nadpřirozených tvorů v novém, neokoukaném prostředí, sáhněte po této sérii, jistě nebudete litovat.

Kterým z druhu Lorů byste byli nejradši?

Originální název: A Hunger Like No Other
Série: V říši Lorů (1.)
Rok vydání: 2012
Počet stran: 484
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama