MLADŠÍ

5. prosince 2015 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Mladší

Autor: Lissa Price

Nakladatelství: Fortuna Libri


Anotace: Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti - a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.
Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost - a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky… Callie najednou neví, komu může důvěřovat - a do toho ji zasáhne láska…
Je to už dávno, co jsem se s Bankou těl setkala poprvé. Uchvátila mě svou prostou, avšak všeříkající obálkou. A pak jsem v Levných knihách sehnala i papírovou formu a pustila se do čtení znovu.
Byla jsem naprosto nadšená (a kamarádka taky), nápad s pronájmem těl mě uchvátil, vlastně jsem se s takovým tématem ještě nesetkala, což je v dnešní době celkem už vzácné.
Několikrát jsem uvažovala o tom, jestli bych do takové Banky vůbec někdy šla sama. Pár dní v umělém spánku a za to dost peněz? Zvláště, když je potřebujete jako sůl? Dodnes netuším. Možná kdybych se stejně jako Callie musela starat o nemocného bratříčka (ne, že bych tohle bráškovi nebo vůbec někomu přála) a žila v utajení na ulici, možná ano.
Zajímavé na knížce bylo sledování chování jednotlivých postav, jejich rozvoj a myšlení, uvažování nad tím, jestli je daný Mladší na straně dobra nebo zla, na rozvíjení vztahů a pomoci navzájem.
Jedním z nejhorších okamžiků pro mě byl pobyt Callie v Instituci, kde se seznámila s mladou Sárou, která chtěla být krásná Mladší. Takový intenzivní okamžik by snad srazil na kolena všechny.
Knížka byla fakt čtivá, přečtenou jsem ji měla hned a rozhodně se k ní ještě někdy vrátím. Strašně mě však mrzí, že se neplánuje vydat i další díl, myslím, že za těch pár let, co knížka existuje, se našlo spousta dalších fanoušků, kteří by vydání uvítali.

Jaký názor máte na Banku těl? Využili byste její služby?

Originální název: Starters
Série: Banka těl (1.)
Počet stran: 343
Rok vydání: 2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama