Leden 2016

Blytonovic Dvojčata

27. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE
Slavné knihy se zfilmovávají, někdy je to dobrý nápad, jindy je to propadák. I jedna z mých oblíbených sérií se dočkala televizní úpravy, dokonce několikrát. A jaký na jejich zpracování mám názor já?

Knížky
Začněme knižní předlohou - Dvojčata Patricie a Isabela O´Sullivanovy jsou tak rozmazlené, že rodiče nemají jinou možnost, než je poslat do internátní školy St. Clare. Už od začátku dělají všechno pro to, aby se ze školy dostaly… ale spolužačky a učitelky dvojčatům jejich lumpárny neusnadňují…

WRECK THIS YOURNAL|0.1|

24. ledna 2016 v 15:00 | Nicole |  WRECK THIS YOURNAL
Poslední dobou se kreativní knížky Keri Smith, stali velice populární. Přiznávám, že i já jejím kouzlům podlehla a to již na samotném začátku módy kreativního ničení. Pár stránek už mám za tu dobu za sebou, tak se s Vámi mohu podělit o výsledky mé práce.


Kouzelná knihovnička 2016 - Kit731

24. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  KOUZELNÁ KNIHOVNIČKA

Po třech letech nastal čas, abych vás seznámila se svou Kouzelnou knihovničkou, která se za ten čas teda moc nezměnila... Jen se ještě více zaplnila (je-li to vůbec možné). Dneska to bude část pokojová.

Jako první se seznamte s pohledem na naši nejstarší část.

LÉTO, KDY JSEM ZKRÁSNĚLA

21. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Léto, kdy jsem zkrásněla

Autor: Jenny Hannová

Nakladatelství: Jota


Anotace: Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu…

Kouzelná knihovnička 2016 - NICOLE

20. ledna 2016 v 15:04 | Nicole |  KOUZELNÁ KNIHOVNIČKA

Tak já se taky hlásím se svím prvním příspěvkem do Kouzelné knihovničky. Princip už asi všichni znáte, tak jdeme na to! ;-)
V domě mám přímo místnost, která je takovou mou knihovnou/pracovnou. Je to můj nejmilejší prostor, kde si čtu, učím se do školy, rýsuji výkresy do školy - a taky se u toho dost vztekám :D

Cizinka

20. ledna 2016 v 12:41 | Nicole |  Recenze NICOLE

Bylo, nebylo ... ne ne ne, počkat! Tady nejsme u pohádky, ale u historické knížky! Ještě před pár měsíci by mě nenapadlo, že po této knize někdy sáhnu. A za své dřívější chování se velmi stydím.

Kontaktuj Nás ...

20. ledna 2016 v 12:05 | Kit731 a Nicole

KONTAKTUJ NÁS ...

Ahoj. Velice si vážíme, že jsi přišel na Náš blog. Jako ostatní i my žijeme sociálním životem. Dáváme ti tady možnost nás kontaktovat. Můžeš Nám napsat kdykoliv a s čímkoliv. Ať už je to dotaz ohledně blogu, nebo si s Námi popovídat o seriálech, knihách či hrách. Neváhej se na Nás obrátit! ;)

TAJOMSTVO STRAŠIDELNÉHO ZÁMKU

18. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tajomstvo strašidelného zámku

Autor: Robert Arthur

Nakladatelství: Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá


Anotace: Prvý diel zo série Traja pátrači zavedie Jupitera, Petra a Boba do starobylého opusteného zámku hrôzy, ktorý potrebuje slávny režisér Alfréd Hitchcock na natáčanie filmu. V zámku však už dvadsať rokov nikto nebýva a ozývajú sa z neho strašidelné stony, kvílenie a vrieskanie. Mnohí svedkovia videli "Modrý prízrak", ktorý hrá na starom organe a "Hmlu strachu", ktorá v ľuďoch vyvoláva takú hrôzu, že v panike vybiehajú zo zámku. Traja pátrači sa snažia vypátrať, čo sa v zámku deje. Je to vari prekliatie zámku jeho mŕtvym majiteľom? Alebo to má na svedomí záhadný muž, ktorý ich varoval, aby sa k zámku už nikdy nepriblížili?

O nás ...

16. ledna 2016 v 16:01 | Kit731 a Nicole

KIT 173

Ahoj,
Jmenuji se Hanka, ale na internetu mě najdete pod přezdívkou Kit731. Už dávno mi není -náct, přesto stále miluji knížky (stačí se podívat u nás doma… není snad jediná místnost, kde by se nějaká nenašla). Jsem hrozný knihomol, většinou zvládnu přečíst minimálně dvacet knížek za měsíc. Z větší míry to jsou knížky elektronické, i když mám i dost papírových, které jsem ještě nečetla (ano, stydím se za to, ale když těch knížek je tolik…). Naše knihovničky jich čítají něco přes tisícovku z nejrůznějších žánrů. Najdete tu fantasy, dobrodružství, romantiku, čtivo pro děti nebo i napětí a horory.
Kromě čtení mám také jiné zájmy, jmenujme například zpěv. Už dlouhou dobu chodím do místního pěveckého sboru, se kterým jsem byla na nejrůznějších zájezdech po světě (jmenujme například Wales, Francii, Rusko, Řecko nebo Austrálii… v dubnu si připočítám i Ameriku).
K tomu bych hned přidala i psaní. Jedná se hlavně o povídku Splašené srdce (více informací zde), které se týká našeho sboru a mých nejbližších přátel. Také to jsou pohádky nebo vlastní tvorba (i když tím se radši nechlubím).
V další řadě bych zmínila jazyky, díky škole zvládnu angličtinu, němčinu a latinu (teda mám na ni papír, ale radši bych jí nemluvila), přesto existuje spousta dalších, které bych ráda uměla, například norština, italština a spousta dalších.

A nesmíme zapomenout ani na zvířata, řadím se do skupiny kočkofilů. Stejně jako mí přátelé a rodina, bez kterých si život nedokážu představit.

NICOLE:


Ahoj,
Jmenuji se Nicole, je mi 19 a chodím na stavební průmyslovku do Havířova. Nechtěla jsem se opakovat po Hance, ale musím jsem strašný knihomol, no a taky trošku geek! Kromě knížek jsem schopná strávit celý den hraním videoher, nebo sledováním seriálů. Miluji upíry a kočky. Doma mám psa Rockyho a kocourka Felixe. Taky ráda kreslím a plánuju
NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIHA:Stefanovy deníky - zrození
OBLÍBENÝ ŽÁNR:Young adult, Fantasy, Klasika, Manga
OBLÍBENÉ SERIÁLY:The vampire diaries, The originals, Outlander, The big bang theory, Once upon a time, První republika.
OBLÍBENÉ HRY:The sims 2,3,4 (hraji již 12 rokem), Uncharted (1,2,3)

Assassins creed (všechny díly), Watch dogs

PRINCEZNINY DENÍKY

15. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Princezniny deníky

Autor: Meg Cabot

Nakladatelství: Knižní klub


Anotace: Mia Thermopolisová je obyčejná americká 14letá dívka. Má běžné starosti jako spolužáci - propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná a pořád jí ne a ne narůst prsa. A ke všemu se dozví, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. Teprve teď jí začínají problémy. Jak má tohle utajit před kamarádkami, když ji do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny "princeznování" u nenáviděné Grandmere? Proč nemůže být zase jen obyčejná Mia? K překvapení všech - a nejvíc jí samé - se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená.

TAJEMNÁ ŘÁSNOVKA

12. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tajemná Řásnovka

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: OlympiaAnotace: Jindra Sochor propadá už v říjnu z chemie a má přísného otce. Tyto okolnosti ho donutí k útěku z domova. Dostane se na jedno místo jménem Řásnovka, kde se mu tak zalíbilo, že po vyřešení problému s otcem zde každé ráno dojíždí na učební obor. Seznámí se zde s chlapci zapálenými pro vytvoření klubu. Po pár zkouškách, kdy hlavní člen odchází, se Jindra stane vedoucím tohoto klubu - "Stráže Řásnovky". Jejich kamarádství má však mnoho zkoušek.

KxF Dexter

9. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE

- Známý seriál o sériovém vrahovi podle knih z pera Jeffa Lindsaye.
Stručný děj: Dexter Morgan, krevní analytik u miamské policie, není zcela takový, jako se může na první pohled zdát. Je to totiž muž bez jakýchkoliv pocitů, který se v noci mění v sériového vraha. Na veřejnosti však své pocity skrývá a snaží se splynout s okolím. Dokonce má i románek s Ritou, stará se o svou nevlastní sestru Deboru, jenže co když se začne vynořovat minulost?

ELIZABETH DRŽÍ SLOVO

6. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Elizabeth drží slovo

Autor: Enid Blytonová

Nakladatelství: Egmont


Anotace: Elizabeth se rozhodne, že už nikdy nebude zlobit. Jenže když jí John svěří své tajemství, bude mít nejprotivnější holka mnohem víc starostí než kdykoliv předtím…

NEMOŽNÁ HOLKA

3. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nemožná holka

Autor: Sarra Manningová

Nakladatelství: Knižní klub


Anotace: Jeane Smithová je nesmírně osobitá, přemýšlivá, ale i nesnesitelná a drzá teenagerka, která se vyžívá v blogování a tweetování. Sama si na internetu vybuduje svůj svět (Adorkable) a získá statisíce fanoušků. Založí blog a následně lifestylovou firmu, která si získá celosvětovou popularitu právě díky Jeanině "ujetosti".´Navzdory tomu všemu se zamiluje do Michaela,který však záhy neunese, že je pořád středem pozornosti Jeane, a nelíbí se mu její sebestřednost. Jeane se rozhodne odejít ze školy, přestat si všímat všech reálných lidí a soustředit se jen na svůj "adorkable" svět. Dokáže však virtuální realita nahradit lidskou vřelost, lásku a porozumění?