Cizinka

20. ledna 2016 v 12:41 | Nicole |  Recenze NICOLE

Bylo, nebylo ... ne ne ne, počkat! Tady nejsme u pohádky, ale u historické knížky! Ještě před pár měsíci by mě nenapadlo, že po této knize někdy sáhnu. A za své dřívější chování se velmi stydím.
Příběh začíná roku 1945 ve Skotsku, kde bývalá vojenská sestřička Claire Randall tráví dovolenou nebo spíš druhé líbánky. Náhodou se dotkne zvláštního kamene a to ji přenese do osmnáctého století. Není to ale klidné období, v zemi zuří občanská válka, lidské mysli jsou plné pověr i nenávisti. Jak si v takové situaci poradí žena navyklá na racionalitu dvacátého století? A jak její život ovlivní nečekaná láska? Román Cizinka je kombinací dobrodružného a romantického příběhu na perfektně vykresleném historickém pozadí.


Cizinka byla mou první zkušeností s historickou četbou a této volby si velmi cením. Ačkoliv jsem u této knihy pořadí prohodila a nejdříve na doporučení kamaráda viděla seriál. Netrvalo moc dlouho a první sérii jsem měla za sebou. Do seriálu jsem se zamilovala a musela jsem mít i knihu!

V knize je toho samozřejmě daleko více, než v seriálu. Takže pokud někdo viděl seriál a rozhoduje se, jestli má jít i do knihy, za mě má jednoznačně ANO!
I přesto, že má kniha přes 700 stran, neuvěříte jak stránky rychle ubíhají. Příběh Claire a Jamieho by se měl stát základním kamenem všech romantických knih. Protože jejich láska skutečně "mává" s časem.

Knihu doporučuje i známý knihomol Simona Stašová, kterou můžete znát i ze skvělé komedie Život je život. Její rozhovor na knihu si můžete přečíst ZDE.


HODNOCENÍ 5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anie | Web | 22. března 2016 v 14:58 | Reagovat

Kniha vypadá velmi zajímavě. Do teď jsme neznala ani ji ani seriál, ale navnadila jsi mě takže po ni asi sáhnu. Jenom kdybych měla tolik času, kolik knih které chci číst.

2 Nicole | Web | 22. května 2016 v 19:03 | Reagovat

[1]: Nejdříve bych se chtěla omluvit, že píšu tak pozdě. Jsem zvědavá, co na to řekneš já i Kat jsme do cizinky (knižní i seriálové) úplní blázni :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama