TAJOMSTVO STRAŠIDELNÉHO ZÁMKU

18. ledna 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tajomstvo strašidelného zámku

Autor: Robert Arthur

Nakladatelství: Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá


Anotace: Prvý diel zo série Traja pátrači zavedie Jupitera, Petra a Boba do starobylého opusteného zámku hrôzy, ktorý potrebuje slávny režisér Alfréd Hitchcock na natáčanie filmu. V zámku však už dvadsať rokov nikto nebýva a ozývajú sa z neho strašidelné stony, kvílenie a vrieskanie. Mnohí svedkovia videli "Modrý prízrak", ktorý hrá na starom organe a "Hmlu strachu", ktorá v ľuďoch vyvoláva takú hrôzu, že v panike vybiehajú zo zámku. Traja pátrači sa snažia vypátrať, čo sa v zámku deje. Je to vari prekliatie zámku jeho mŕtvym majiteľom? Alebo to má na svedomí záhadný muž, ktorý ich varoval, aby sa k zámku už nikdy nepriblížili?
"Kto sú Traja pátrači?" - na tuto otázku se ptá snad každý, koho znám (jak smutné). Ve zkratce - jedná se o tři detektivy: Jupitera Jonese, Petra Crenshawa a Boba Andrewse, kteří mají svou detektivní kancelář v přívěsu na dvoře Jonesova bazaru. A překvapivě - řeší různé záhady a tajemství.
Jako první se rozhodnou, že najdou pro světoznámého režiséra Alfreda Hitchcocka opravdový strašidelný dům. Alfred se s nimi nejdříve ani nechce bavit, ale Pátrači (a především Jupiter) jsou neodbytní, takže dostanou šanci.
Jako jedna z variant strašidelného domu je starý zámek, ze kterého se ozývají strašidelné zvuky, kde zemřel původní majitel, a lidi se mu radši vyhýbají…


Knížky o Třech pátračích miluji už od mala, když jsem na ně narazila v knihovně. A tak jsem byla velice potěšena, když se mamce podařilo aspoň dva díly z té série sehnat. I když se v tomto případě jedná o původní edici staršího data, přesto si z toho nic nedělám, protože aspoň je mám!
Ke čtení se vracím ráda, i když jsou knihy ve slovenštině (škoda, že je nevydávají i u nás…), dokonce, jak možná víte i ze starších článků, mám i pár jejich knížek v němčině (v angličtině také nemám žádnou, ale to nevadí). Také se mi líbí, že čtenář si může zahrát sám na společníka Tří a řešit případy, jako by byl součástí týmu. A že je občas při čtení nutno zavařit mozkové závity!
Další plus mají i doprovodné ilustrace, u kterých mi vůbec nevadí, že jsou jen černobílé, to dodává celému případu tajemnou atmosféru a prohlubuje zážitek ze čtení.
Je fajn číst takovéto knihy… čtenář si nejen procvičí mozkové závity a rozšíří slovní zásobu (to víte, Jupiter je chytrolín, který používá často cizí nebo neznámá slova), ale také si procvičí i cizí řeč (i když slovenština zas tak cizí není, ne?).


Ke knížce je i připojen malý slovníček výslovnosti cizích jmen, jak se vlastně správně čtou (i když znám pár lidí, kteří by četli tak, jak vidí).
A ještě jedna dobrá zpráva - byl natočen i film podle této knihy (i když mírně zkombinován s jinými knihami), naneštěstí jsem jej zatím našla jen v němčině. Ale co, zhruba vím, o co jde… a německy trochu taky rozumím (takže až si najdu dost času a podívám se nato, co můžete očekávat? Hádáte správně).

Patříte také mezi příznivce Tří pátračů? Nebo jste o nich ještě neslyšeli? Či se s nimi teprve chystáte seznámit?

Originální název: Alfred Hitchcock and The Three Investigators in The Secret of the Terror Castle
Série: Traja pátrači (1.)
Rok vydání: 1973
Počet stran: 143
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama