DOKÁŽETE UDRŽET TAJEMSTVÍ?

23. března 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Dokážete udržet tajemství?

Autor: Sophie Kinsella

Nakladatelství: BB/art


Anotace: Optimistické, ale smůlou pronásledované Emmě Corriganové se začíná dařit. Už skoro rok má stálé zaměstnání v podniku Panther Cola, po boku jí stojí skvělý přítel, a dokonce se před ní rýsuje naděje na pracovní postup. Všechno se ale zvrtne po schůzce s jedním nespokojeným klientem. Naprosto

zničená se vrací z jednání letadlem a cestou se v hrozivé situaci během turbulencí svěří se svými nejintimnějšími pocity pohlednému muži na vedlejším sedadle. Když pak nazítří přijde do práce, ke svému zděšení zjistí, že její tajuplný společník je sám velký Jack Harper, šéf americké společnosti Panther Cola, který se vydal na týdenní návštěvu britské filiálky podniku. Toto zjištění odstartuje celou sérii chaotických, citově vyčerpávajících a komických situací, které zavádějí Emmu, její nejlepší přítelkyni - workoholičku Lissy a jejich příšernou spolubydlící Jemimu do světa bláznivých příhod, tajností a krkolomných náhod, v němž i Jack, do kterého se Emma zamiluje, má svá tajemství.

Každý má nějaké tajemství, se kterým se nikomu nesvěřil. Ale co kdyby vám šlo o život, stejně jako Emmě? Kdo ví, třeba by začala vycházet najevo…
Knížka od mé oblíbené autorky, Sophie Kinselly, je plná akce, humoru, vtipu a lásky. Od první věty až po konec knížky. Donutí vás smát se, plakat a lapat po dechu. Oblíbíte si postavy, které jsou prostě… dokonale nedokonalé. A možná tam najdete i trochu ze sebe.

Dokážete udržet tajemství? je jedna z prvních knížek, kterou jsem od Kinselly četla a musím uznat, že je brilantní a dovedla mě k lásce k autorce. Četla jsem ji už dvakrát a mám v plánu si ji pořídit i v papírové formě (jak říkám - knihy jsou fajn, ale nad papír prostě není!). A určitě se k ní míním vrátit i v budoucnosti.
Jak jsem již psala výše, u čtení jsem se bavila, smála se skoro pořád, protože Emmiiny šílené zážitky jsou… prostě šílené, nechtěla bych být na jejím místě. A souhlasím s tím, že každý by měl mít aspoň někdy nějaké tajemství, protože kdyby o nich všichni věděli, tak:
a) Neexistuje vlastně žádné tajemství
b) svět by byl až příliš dokonalý a to by byla nuda, nemyslíte?
Přestože je knížka psána ich-formou, tak mi vůbec nevadila (přestože mám prostě radši er-formu, je tak nějak… přirozenější). Při čtení jsem si připadala víc vtažena do děje, občas skoro jako by se to dělo mě (což bych nechtěla - i když některé části bych naopak brala hned).
Což mě trochu šokovalo, byly Emiiny naschvály a myšlenky. Chudák rododendron, toho mi bylo fakt líto, jak mu to vůbec mohla udělat? A ta scéna v archívu? Oh la la :D


Celkově příběh hodnotím čtyřmi hvězdičkami (i když nemá daleko k pěti), rozhodně ho doporučuji všem, kdo si chtějí při čtení odpočinout a polechtat bránici, zasmát se cizímu neštěstí a přitom zažít romantiku v přímém přenosu (protože Jack je prostě k nakousnutí!)

Svěřujete se někomu nebo si berete tajemství s sebou "do hrobu"?


Originální název: Can You Keep a Secret?
Rok vydání:
Počet stran: 336
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama