KLUKŮM VSTUP ZAKÁZÁN

12. června 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Klukům vstup zakázán

Autor: Thomas C. Brezina

Nakladatelství: FragmentAnotace: Co všechno se může stát dvěma obyčejným holkám, které se nemají rády, když zdědí kouzelné schopnosti, vlastní dům a stanou se z nich nevlastní sestry? Samozřejmě, že spoustu problémů, vzrušení, nebezpečí, ale také přátelství a lásky. Kouzla nikdy nebyla tak zábavná. A nezapomeňte, KLUKŮM VSTUP ZAKÁZÁN - Jen pro čarodějnice.


počet dílů v sérii: 20 (české i slovenské vydání, v německém jich je více)


Mnou přečtené díly: Baby na zabitie, Ségra je doňho, Matika a dalsie pohromy, Baby v akcii, Počuj, tebe preskočilo, Ako vyčarovať superchalana, Útok čiernych čarodejníc

I když se jedná o sérii určenou mladším čtenářkám, přesto se k ní ráda vracím. Už od mala jsem si oblíbila knížky Thomase Breziny, které jsou vtipné, čtivé a správně ulítlé. Možná je trochu divné, že i ve svém věku čtu tyto knihy, ale prostě mě baví. A také je půjčuji svým mladým návštěvám, pokud mají chuť na čtení, protože knížky nejsou nijak dlouhé. Proloženy jsou nádhernými ilustracemi, které vážně stojí za prohlédnutí.
Díly, se kterými jsem se zatím setkala, se mi vážně líbily, jako nejslabší mi ale přišel Útok černých čarodějnic, který mě zklamal. Jinak další knížky byly skvělé, i když některé praštěné nápady by mě nikdy nenapadly. Občas by děvčata trochu měla více přemýšlet a více spolupracovat, ne jet na vlastní pěst, což vede, jak víme, k problémům.
A také se mi moc nezamlouvá, jak se Tinka a Lissi chovají ke svým sousedům, vlastně je pořád uráží, posmívají se jim a celkově jsou to příšerní sousedi. I když to celkově mají v rodině, všichni jejich sourozenci (vlastní i nevlastní) jsou jednoduše na zabití, myslím, že Grit a Boris by měli na jejich výchově zapracovat.


Pokud chcete více informací o sérii, a vůbec o tvorbě Thomase Breziny, a ovládáte aspoň trochu němčinu, podívejte se zde.


Jednou bych ráda doplnila svou sérii, nejen v e-formě, ale také papírové. A bylo by fajn, kdyby si sérii oblíbili i naši potomci.
A slyšeli jste už o jejích volném pokračování série Klukům stále vstup zakázán? Sice už to není o Lissi a Tince, ale i zde je najdeme.

Recenze na dvanáctý a třináctý díl najdete zde: Ségra, prober se! / Ségra, ty jsi hvězda

Chtěli byste být čarodějnicí? A jaké kouzlo byste provedli jako první?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama