PLAYBOY A POPELKA

8. června 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Playboy a Popelka

Autor: Leanne Banks

Nakladatelství: HarlequinAnotace: Nicholas Barone si o ženách nedělá žádné iluze. Všechny jsou stejně proradné jako jeho bývalá milenka, která mu ze zištnosti zatajila existenci roční dcerky. Nyní se o ni musí Nicholas postarat, a tak najde chůvu - Gail Fentonovou, dívku přímo zázračných schopností. Nejen že z uplakaného dítěte udělá spokojenou holčičku, ale Nicholase naplní erotickými vidinami a touhou co nejvíce pobývat v její blízkosti.


Na konci května jsem dostala chuť na nějaké lehčí čtivo, o kterém jsem věděla, že ho za chvíli přečtu a uvolním se u něj. A vím o jedné řadě knih, které mají takové účinky, a těmi jsou knížky od nakladatelství Harlequin. No jo, ale jich je obrovské množství, tak jakou si zvolit? Naštěstí jsem ten den měla chuť na nějakou klasiku, a to je pro mě Popelka. V elektronické formě jsem jich v PC našla pět, a tak jsem si zvolila knížku se slibným názvem Popelka a playboy.
Už od první stránky jsem se bavila a smála se, knížka se mi velice líbila a byla opravdu dobře napsána. Zároveň mi tématem připomněla jinou knížku, Nevítané dědictví (recenze snad již brzy), kterou jsem četla pár dní předtím (od stejného nakladatelství, tak snad chápete), kde také hraje hlavní roli muž a dítě, kteří se sbližují s novou chůvou.

(autorka Leanne Banks)

Zasmál se a pak na ni pátravě pohlédl. "Řekla jsi mi, abych s tebou nejednal jako s nevinnou dívkou." Znělo to starostlivě a její srdce se mu otevřelo ještě víc.
"Mé instrukce jsi splnil dokonale. Jako kdybych měla na čele napsáno - Spotřebujte ihned a nenechávejte žádné zbytky."

Tuto knížku jsem vlastně objevila úplnou náhodou, ale rozhodně to není naše poslední setkání. Velmi moc se mi líbilo sledovat rodící se vztah mezi Nicholasem (už jsem se zmínila, že je to jedno z mých nejoblíbenějších jmen?) a Gail, jejich rozhovor prošpikován dvojsmyslnými poznámkami, které mnohdy vedly až k slzám (i když většinou slzám smíchu), dokonce i Janča brečela smíchy, když jsem jí některé ukázky poslala.
Co se obálek týká, česká a anglická jsou téměř totožné, stejný obrázek, jen jiný rámeček. Ale líbí se mi. Z cizojazyčných obálek mě však učarovala francouzská verze, takže kdybych měla knížku v papírové podobě, tak chci s francouzskou obálkou!


"Byla jsem celý den doma."
"Ale nebyla jsi se mnou."
Usmála se, jeho slova ji zahřála u srdce. "Byla jsem s tvou dcerou."
Udělal naoko znechucenou grimasu. "Byl bych raději, kdyby sis hrála se mnou."

Pokud ještě váháte nad čtením knížky, která není vůbec dlouhá, a přitom je v ní všechno, co v ní být má (i když by mi nevadilo, byla-li by delší), tak zastavte a začtěte se do ní, nebudete litovat. Je to taková milá jednohubka, která potěší každou romantickou dušičku, a jistě se k ní budete rádi vracet tak, jako já.

Popelka a playboy si u mě vysloužili čtyři hvězdičky.

Znáte nějaké další knížky o Popelce (kromě klasické Popelky)?

Originální název: The Playboy & Plain Jane
Rok vydání: 2004
Počet stran: 156
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama