PROBLÉM NA KAŽDÉ RIEŠENIE

28. června 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Problém na každé riešenie

Autor: Kerstin Gier

Nakladatelství: IkarAnotace: Gerri má tridsať a je slobodná. Rodičia jej ustavične predhadzujú, že jej sestry sú krajšie, šikovnejšie, vzdelanejšie, ale najmä - že majú partnerov. Akoby to nestačilo, jedného dňa sa ocitne ešte aj bez zamestnania. Jediným východiskom sa jej vidí samovražda. Ako typická Panna postupuje systematicky, a preto rozpošle rozlúčkové listy rodičom, sestrám, príbuzným i známym. Servítku pred ústa si v nich rozhodne nedáva. Dôkladne si naplánuje aj

spôsob samovraždy, no keď sa akcia s vodkou a práškami na spanie skončí fiaskom, začínajú sa problémy, o akých sa jej ani nesnívalo... Nemilosrdné rozlúčkové listy sú v rukách adresátov, a Gerri je nažive. Aspoň na vlastnej koži zistí, kto je priateľ, kto nie je...

Knížky od Kerstin jsem si zamilovala hned, co jsem si přečetla první věty její série Drahokamy. A tak, když jsem objevila další knížku s jejím jménem, neváhala jsem a pustila se do čtení. A nedávno si ji přečetla znovu, a ani tentokrát jsem nelitovala, že jsem se k ní dostala.
Už od prvního řádku jsem se smála, protože to, co se Gerri vůbec všechno stalo, to je skoro jako nejhorší noční můra, která však končí happy endem.
Ještě než jsem se do prvního čtení knihy vůbec pustila, tak jsem nevěřila, že mě nějaká knížka, kdy se hlavní hrdina snaží zabít, může rozesmát a pohltit mě, ale u Problému jsem zjistila, že může.


(Německé obálky jsou úžasné, no řekněte, nechtěli byste je všechny?)

Ty neuvěřitelné scény, ti lidé, kteří si nejsou schopni ani zapamatovat jednotlivá jména (vždyť jich ani není tak moc) a pořád hledají další "vhodné" možnosti, jak "zpříjemnit" druhým život, na to byste zřejmě nikdy nepřišli.
A proč jsem si knížku zvolila číst ve slovenštině? Jeden z důvodů byl ten, že jsem ji našla pouze v tomto jazyce, jinou verzi jsem nesehnala. Ale to mi vůbec nevadí, miluji slovenštinu a je fajn si občas něco přečíst v jiném jazyce, i když slovenština je tak podobná češtině… ale proč ne?
Jediný problém Problém měl ten, že knížka byla přečtena za chvíli a nepokračovala dál. Přesto jsem ráda, že vlastně nebyla ještě komplikovanější, protože další individua a veselo-smutné scénky bych snad už ani nepřežila (i když se říká, že smích prodlužuje život, tak může vás smích přivést do hrobu?).

(Kerstin Gier umí člověka svými knihami napnout i pobavit).

Pokud máte chuť na nějakou vtipnou jednohubku, Problém na každé riešenie je řešení na váš problém. Nebudete se nudit a při čtení si prodloužíte život.

Za mě hodnotím knížku čtyřmi hvězdičkami.

Originální název: Für jede Lösung ein Problem
Rok vydání: 2008
Počet stran: 272
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama