TAJEMSTVÍ VELKÉHO VONTA

24. června 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Tajemství Velkého Vonta

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: OlympiaAnotace: Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti, že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie.


Znáte to, když milujete nějakou sérii, máte ji přečtenou skrz naskrz, ale nemůžete se stále dostat k tomu, abyste sepsali recenzi? Mně se to stalo právě teď - procházím složku s nezrecenzovanými knížkami (a velmi se stydím za to, jaká hromada to je - radši ani nebudu vypisovat), a našla jsem tu nahrávku, která je právě o Tajemství Velkého Vonta. A tak jsem si řekla, proč ji nezrecenzovat, ať ji konečně mám hotovou?
Jenže ouvej - je to sice nahrávka o knize… ale jen o stručném ději, takže se knížku teď pokusím zrecenzovat tak, jak si ji pamatuju (a nebojte, na Foglarovky se jen tak nezapomíná.)
Nepamatuji si přesně, kdy jsem TVV četla poprvé, ale vím, že jsem ji měla z knihovny v takovém tom velkém svazku Dobrodružství v temných uličkách, kde jsem si konečně poprvé přečetla i třetí díl. Jaksi mám totiž jen první dva díly (ale hodlám to napravit!).


Pak jsem knížku četla ještě několikrát, pokaždé v elektronické formě, ale mám to, jako bych ji četla včera.
Pokaždé, i když vím předem, co se bude dít, mi běhá při čtení mráz po zádech, jak je kniha plná napětí, nebezpečí, ale zároveň i neskutečného přátelství a lidskosti mezi lidmi. Zároveň odkrýváme tajemství mezi záhadnými obyvateli Stínadel, ke kterým máme díky předchozím dílům blízko. Ani tady však již není klid, právě naopak, je zde ještě dusněji než předtím!
Už od začátku jsem byla mile potěšena vývojem dějství a knížky rozhodně miluji. Hodlám se k nim zase někdy vrátit (stejně tak i k filmu a seriálu na motivy prvního dílu), protože Rychlé šípy jsou legendární a dostali se mi hluboko pod kůži.

(Jaroslav "Jestřáb" Foglar uměl zaujmout každého dobrodruha)

Knížkám bych vyčetla snad jen to, že skončily. Škoda, že nejsou i nějaké další díly, asi znáte ten knihomilský problém oblíbené série - když něco milujete, nechcete, aby to skončilo.
Skvostné zakončení mé srdcové série, doufám, že si ji oblíbíte aspoň z trošky tak, jako já. Rozhodně doporučuji J

Mít tu možnost vytvořit vlastní spolek, který by fungoval klidně i přes celou čtvrť, jak byste jej pojali?

Série: Stínadelská trilogie (3.)
Rok vydání: 1992
Počet stran: 204
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama