VOLÁNÍ KUKAČKY

20. června 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Volání Kukačky

Autor: Robert Galbraith (J. K. Rowling)

Nakladatelství: PlusAnotace: Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který

si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí.


Jednou se mi podařilo jakýmsi záhadným způsobem na FB vyhrát v soutěži knížky Prázdné místo a Volání Kukačky, což mě nesmírně překvapilo (moc často se mi nepodaří vyhrát) a zároveň také překvapilo. A představte si, že v jiné soutěži jsem dokonce i vyhrála Volání Kukačky a Hedvábníka! Takže vlastně mám dvakrát Volání Kukačky, takže kdyby měl někdo zájem…
Než jsem se pustila do čtení knížky, celkem mi to trvalo. Asi to znáte taky, spousta knížek na přečtení a tak málo času L Ale nakonec jsem se ke knížce dostala a jsem za to ráda. I když…
Než se mi podařilo se začíst do knížky, tak to trvalo. Možná za to může jen nemálo času, nebo snad počasí, nevím. Rozhodně ale můžu říct, že to není tím, že by mě knížka nebavila. Kdepak.
Právě naopak, příběh byl čtivý a zajímavý, něco takového jsem vůbec nečekala. I když trochu jsem myslela, že se stane více, přece jen mi tam něco málo chybělo (neptejte se mě, co, ještě jsem na to nepřišla).


Každopádně postavy byly věrohodně napsané, některé detaily byly trochu více nechutnější, přesto jsem si našla pár svých oblíbenců a nemůžu se dočkat dalšího dílu (i když jak se znám, tak se přes tu hromadu nepřečtených knih na čekačce k Hedvábníkovi dostanu až za dlouho L ale aspoň se mám na co těšit).
Knížce bych vyčetla snad jediné - je strašně těžká. A nosit ji všude, kam jdete, abyste si ji mohli číst, je dost… náročné. Ale nelituji toho.

Knížku jsem ohodnotila třemi hvězdičkami, protože věřím, že další díly mě překvapí.

Uvažovali jste někdy o kariéře detektiva? A který případ byste nikdy nechtěli řešit?

Originální název: The Cuckoo's calling
Série: Cormoran Strike (1)
Rok vydání: 2014
Počet stran: 477

Za výhru děkuji nakladatelství Plus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama