Červenec 2016

STMÍVÁNÍ

28. července 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Stmívání

Autor: Stephenie Meyer

Nakladatelství: EgmontAnotace: První díl upírské milostné ságy, která se stala světovým bestsellerem. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.

Robert Galbraith |SÉRIE - Detektiv Cormoran Strike # 1-3

28. července 2016 v 1:18 | Nicole |  Recenze NICOLE
Harry Potter, Harry Potter a nic než Harry Potter jsme dosud od J.K. Rowlingové neslyšeli, pak vyšlo prázdné místo a většina z nás začala uvažovat, že Rowlingová umí psát i jiné druhy knih, než ty o malém čaroději. Tuto sérii detektivek vydala pod pseudonymem Robert Galbraith, zřejmě z důvodu obávaných předsudků.

Leslye Walton - Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

27. července 2016 v 15:00 | Nicole |  Recenze NICOLE
POČET STRAN: 280
VYDAVATEL: COOBOO
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender
Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava - skoro ve všech ohledech normální dívka - se narodila s křídly.
Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu.
Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

Itálie 2016 |Rosolina Mare a Lago di Garda

26. července 2016 v 17:53 | Nicole |  Zápisník
Tento rok - vlastně jako každý rok, jsem navštívila Itálii. Konkrétně město Rosolina Mare, do kterého jezdíme již 15 rokem. Což se zdá být trochu stereotypní, ale ono to tak i je!


BALÍME DÁRKY

20. července 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Balíme dárky

Autor: Ghylenn Descampsová

Nakladatelství: Metafora


Anotace: Skoncujme s obyčejným, nudným balením dárků! 30 krásných dárkových balení...
Naučme se balit dárky s elegancí, nápaditě, s nádechem exotiky.
Po několika užitečných lekcích práce s papírem i jinými materiály dokážete stylově a rafinovaně zabalit naprosto cokoli.
Darujte radost!

NA STŘÍBRNÉ CESTĚ

16. července 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Na stříbrné cestě

Autor: Alice Moss

Nakladatelství: Levné knihyAnotace: Po mrazivé zimě začíná ve Winter Millu dlouho očekávané léto. Faye a Liz mají na prázdniny plno plánů. Nejprve však musí oslavit konec školního roku - a pozvání na párty do Lucasova domu se zdá být perfektní příležitostí. Jaké je však překvapení obou dívek, když zjistí, že jejich kamarád beze stopy zmizel...
Fay s Finnem se Lucase vydávají hledat napříč Amerikou. A strastiplná cesta otevírá tajemství loňské zimy, která - jak se zdá - ještě neskončila...

KARVINSKÉ PROSTŘENO

15. července 2016 v 10:00 | Kit731 |  Receptář

Dnešní receptový článek bude trochu jiný, na poslední chvíli jsem se dozvěděla, že Nicol ho sepsat nemůže (až příští měsíc), tak něco málo zkusím sepsat. Ale nebojte, i tentokrát se bude článek týkat receptů.
Jednou ke konci školního roku, když se nám sbor přesunul z pátku na čtvrtek, jsme si s Tomem uvědomili, že máme volný pátek (a to se moc nestává), tak jsme začali plánovat, co vlastně uděláme. A co je lepšího, než se začít motat kolem plotny?

CASTLE NA ZABITÍ

12. července 2016 v 10:00 | Kit731 |  SOUBOJE
Anotace: Castle na zabití (v anglickém originále Castle) je americký kriminální televizní seriál o spisovateli Richardu Castlovi, který se díky tomu, že se zná se starostou, dostane k newyorské policii jako poradce, aby měl inspiraci pro své knihy. U případů spolupracuje s Kate Beckettovou, která nemá Castla zrovna v oblibě. Vysílán byl od 9. března 2009 do 16. května 2016 na americké stanici ABC. V Česku seriál vysílá stanice Prima.


K seriálu vyšlo i pět "Castlem" napsaných knih, čtyři vyšly už i v češtině u nakladatelství Zoner Press. První vyšla pod názvem Heatová a vlna žáru (Heat Wave). Druhá s názvem Heatová a žhavá odhalení (Naked Heat). Třetí s titulem Heatová a hra s ohněm (Heat Rises) a čtvrtá pod jménem Heatová a led v žilách (Frozen Heat), pátá se jmenuje Deadly Heat.

Náš první sraz

10. července 2016 v 16:57 | Kit731 a Nicole |  OSTATNÍ
Jak jsem nedávno zmiňovala na FB, konečně jsme se setkaly! A jak to probíhalo? Přečtěte si náš článeček, z pohledů obou bloggerek (hosté se stydí se vyjádřit, třeba příště).

(Tak to jsme my - zleva Evka, Niky, Tom a Hanka)

Pohledem Kit:

SCHŮZUJEME

8. července 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Náš oddíl / Kronika Ztracené Stopy

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: Olympia / Naše vojsko


Náš oddíl
Anotace: Příručka pro práci v klubech, družinách a oddílech dává nahlédnout do bohatého a činorodého života nejstaršího českého skautského oddílu, slavné pražské Dvojky, která nikdy od svého vzniku v roce 1912 nepřerušila svoji činnost. Je skvělým poučením o tom, jak v oddíle vytvořit kamarádské prostředí, jak si zařídit klubovnu, jaký program připravit na schůzky, co všechno se dá v oddíle dělat a hrát, jak bodovat, jak založit a udržovat tradici oddílu či klubu, jak organizovat a vést výpravy a také tábory apod. Mohou ji využít nováčci i zkušení vedoucí všech možných seskupení dětí a mládeže.

Kronika Ztracené stopy

OŠKLIVÍ

4. července 2016 v 10:00 | Kit731

Název: Oškliví

Autor: Scott Westerfeld

Nakladatelství: TritonAnotace: Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem