Leslye Walton - Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

27. července 2016 v 15:00 | Nicole |  Recenze NICOLE
POČET STRAN: 280
VYDAVATEL: COOBOO
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender
Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava - skoro ve všech ohledech normální dívka - se narodila s křídly.
Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu.
Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.


Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender pro mne bylo velkou záhadou. Všichni knižní přátelé okolo mě, mi knihu doporučovali a tak jsem se po dvou letech, co ji mám doma, rozhodla konečně přečíst!

Kniha je napsána zvláštním způsobem. Je to obdoba rodinné kroniky rodiny Lavendrů. Musím podotknout, že kniha je celá psaná v er. formě a na to, jak er-formu nemám ráda, mi to vůbec nevadilo. U tohoto úžasného příběhu si toho ani nevšimnete. První polovina je napsána z pohledu Avyných pra prarodičů, kteří se z francouzského venkova přestěhovali do USA, kde vychovali svých pět dětí. Každý ze sourozenců byl něčím vyjimečný. Já měla v oblibě krásného Reného. Tato rodina měla nespočet rodinných neštěstí a zdá se, že jejich karmu vylepšila až Avyna matka, která otěhotněla krátce po škole se svým bývalím přítelem, od kterého se celý život nemohla odprostit.

Když se Ava se svým dvojčetem Hanrym narodila, psalo se o ní všude v novinách. Protože byla vyjimečná. Měla andělské křídla a tak jí matka nedovolila chodit do školy, nebo opustit parcelu jejich domu. Příliš se o ní bála a o to, jak by Ava zapadla, tedy nezapadla do společnosti.


Celý příběh má tajemný podtext. Sourozenci Avynné babičky ji jako duchové provázejí celým životem za účelem ochránit to nejcenější co mají - Avu. Na kterou má spadeno fanatický, samozvaný bohův posel Nathaniel. Ten má s Avou nekalé úmysly...

Jako každá kniha, kterou jsem zatím tady zrecenzovala i tahle byla skvělá! Já si čtení naprosto užila a nedá se říct, že bych v knize našla nějakou chybu. Jediným mínusem byla er forma, kterou jsem později už nevnímala.
HODNOCENÍ - 5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lída | Web | 28. července 2016 v 11:09 | Reagovat

Parádní připomenutí, kdysi jsem zamýšlela, že si to přečtu, nyní jsem si vzpomněla, co jsem chtěla tak hodně číst. A jdu do toho!

2 kit731 | 28. července 2016 v 19:26 | Reagovat

[1]: Tak to jsem zvědavá, co na knihu řekneš. Já byla naprosto nadšená! ;-)

3 Michelle | Web | 29. července 2016 v 10:11 | Reagovat

Ahoj, děkuju za recenzi, píšu si na seznam k přečtení ;-)

4 Nicole | Web | 29. července 2016 v 12:59 | Reagovat

[3]: Není vůbec zač :) Jsem ráda, když mohu něco skvělého doporučit ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama