MALÁ ČARODĚJKA

4. září 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Abeceda věštění / Slabikář magie

Autor: Liliana Fibigerová

Nakladatelství: AlbatrosAnotace: Zajímáš se o lidi kolem sebe a ráda bys o nich věděla víc? Jsi zamilovaná a chceš zjistit, jaký vlastně je, co k tobě cítí a jak si ho získat? Řešíš obtížnou situaci, hledáš správnou cestu, potřebuješ se na problémy podívat z jiného úhlu? Nebo chceš lépe poznat samu sebe? Pak ti tato knížka má co nabídnout. Najdeš zde informace o práci s kyvadlem, jednoduché způsoby výkladu z karet, základy tajemné symboliky čísel - numerologie a mnoho dalších zajímavostí, o kterých bys jako dobrá čarodějka měla něco vědět.Kdysi celkem dávno (no dobrá, zas tak moc dávno to nebylo) jsem se nějak dostala ke knížce Slabikář magie, kde jsem se celkem dost naučila. A když jsem si o několik let později šla kupovat knížku do autoškoly, našla jsem tam i Abecedu magie, tak jsem si doplnila čarodějnickou sérii. Nevím totiž, jestli si pamatujete, ale celkem mě věci kolem čarodějnických věcí.
V každé z knížek jsou základní informace k nejrůznějším druhům různého věštění, spoustu okruhů "kouzel", které vás jistě naladí na magickou vlnu, a třeba se i začnete zajímat o některé z těchto disciplín.
Pokud si však myslíte, že se z vás stane čaroděj,jako třeba Gandalf nebo Harry Potter, musímvás zklamat. Spíše se zde jedná o umění, které by vás naučila profesorka Trelaneyová (nebojte, nezešílíte jako ona). Ovšem i to vám občas může pomoci v rozhodování (i když rozum a srdce vám napoví nejlépe) a zároveň se i odreagujete.
Co se mi na knížkách líbí, jsou ilustrace. Co všechno ještě najdeme? Kromě spousty rad, jak být lepší a vylepšit si život, nejen v té magické sféře, seznámení s významnými osobnostmi, historií a základy jednotlivých umění.
Musím přiznat, že jsem knížkám propadla a zakládám si tam dalšíčlánky z novin a časopisů, které se k daným tématům týkají, jsou opravdu zajímavé, i když nevím, jestli se jim někdy buudu věnovat opravdu hluboko. Ale cožpak není dobré mít o některých věcech aspoň přehled? Aspoň vím, kde co hledat, kdyby bylo opravdu zapotřebí. Nikdy nevíme, co se bude hodit...Jaký máte vztah k magii? Chtěli byste umět čarovat?

Rok vydání: 2008, 2006
Počet stran: 106, 122
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama