USMÍVEJ SE NA MNE

8. října 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Usmívej se na mne

Autor: Patricia Potter

Nakladatelství: HarlequinAnotace: Slibnou kariéru fotbalisty Stevena Morrowa přerušil úraz, který ho navždy zbavil možnosti živit se tímto sportem. Steven se nevzdal a podařilo se mu najít nový smysl života - pokouší se podnikat v oblasti výstavby rodinných domov. Právě chystá uvést do života svůj první rozsáhlý projekt, do kterého investoval všechny úspory a zadlužil se v bance. V agentuře, která připravuje

reklamu na otevření čtvrtě jeho snů, dochází neočekávaně ke změně a reklamní kampaň namísto solidní Leslie Turnerové přebírá svérázná Gillian Collinsová. A tato energická žena se rozhodne změnit nejen koncepci připravené kampaně, ale i chování věčně zamračeného seriózního muže. Donutí ho, aby se začal dívat na svět s úsměvem na rtech...(mé první setkání s touto autorkou bylo zajímavé)

Když jsem neměla absolutně chuť na žádnou složitější a delší knížku, v PC jsem si vybrala knížku Usmívej se na mne od Patricie Potterové, protože podle názvu jsem hádala, že se jedná o oddechovku.
Jelikož jsem ale byla absolutně bez nálady a unavená, během první kapitoly jsem knížku zase "zavřela" a věnovala se jiným aktivitám, které mě trochu probudily a já zase dostala chuť si číst. A tak jsem knížce znovu dala šanci.
Příběh se mi líbil, i když v některých okamžicích mi přišel trochu rozvleklý a některé scény považuji za zbytečné. I přes tyto mírné neshody se mi knížka celkem zamlouvá, i když nemám pocit, že bych se k ní ještě někdy vrátila, už jsem četla i lepší Harlequinky.
Co se hlavních postav týká, Steven je rozporuplný muž, částečně sympatický, ale většinou zamračený a nerudný, že jsem si ho za celou dobu nějak nestihla oblíbit, nijak zvlášť mě neoslovil a kdybych se s ním nikdy nesetkala, vůbec by mi to nevadilo.
Gillian je naopak hyperaktivní žena, která chce pomoci všem se vším a musí mít prostě poslední slovo (jak jde vidět při otevírání čtvrti a přítomnosti CELÉHO cirkusu), a zároveň má strašně dlouhé vedení. Myslím, že ani ona by mi nechyběla v životě.


Obálky také nejsou nijak skvělé, jako jo, líbí se mi, ale že by byly něco extra, to bych neřekla, vážně už jsem viděla i lepší. (i když jak se to vezme, existují i mnohem, mnohem horší, že ano?)

Celkově knížku řadím mezi takový slabší průměr, dostává ode mě tři slabší hvězdičky.


Originální název: Impetuous
Rok vydání: 1996
Počet stran: 176
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama