Listopad 2016

RŮŽE A MEČ

30. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731

Anotace: Film podle částečně autobiografické prvotiny Moniky Jaroškové o hledání lásky a smyslu života. Děj se odehrává na Severní Moravě, na hradě Helfštýn, ale také na břehu řeky Olzy, v Přerově, Karviné apod. Příběh o lásce a vztazích především pro ženy a dívky.


DEVADESÁTKA

28. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pod junáckou vlajkou / Devadesátka pokračuje

Autor: Jaroslav Foglar

Nakladatelství: Olympia


Anotace: Mirek Trojan přichází do skautského oddílu Devadesátka s úmyslem ukrást stan pro partu vedenou starším Ondrou. V Devadesátce je natolik unesen kamarádskými vztahy mezi jejími členy, že se se starou partou rozejde a s novými přáteli prožívá nejkrásnější chvíle svého mládí. Na svůj nepoctivý úmysl se stanem zcela zapomene. Ondra však vlastní Mirkův úpis a

KRVAVÁ HOREČKA

24. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Krvavá horečka

Autor: Karen Marie Moning

Nakladatelství: JotaAnotace: MacKayle Laneové zabíjí sestru a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Netuší ale, že se tím současně vydává na dlouhou cestu plnou záhad, nebezpečí a také nelehkého sebepoznání. Seznamuje se s dvěma tajemnými muži, bohatým a nepřístupným knihkupcem Jerichem Barronsem a pro pozemské ženy neodolatelným dananským princem V'lanem, jenž jí nabízí pomoc. Chce-li přežít a dobrat se pravdy o sestřině smrti, musí dovedně využívat oba průvodce,

Vážka v jantaru - Diana Gabaldon

23. listopadu 2016 v 17:27 | Nicole & Kit731 |  Recenze NICOLE
Po velice zdařilém prvním dílu s názvem Cizinka, si pro nás nakladatelství Omega připravilo tuto knižní delikatesu. Napněte plachty, Vážka v jataru brzy přijíždí!


POHÁDKY

20. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Pohádky

Autor: Michael Coleman

Nakladatelství: EgmontAnotace: Chtěli byste vědět, která strašidelná pohádka obsadila první místo v naší hitparádě? Možná je to…
Rampelník - odporný mužíček, který se dočká otřesného konce. Dočtete se o něm v zápise ze soudního líčení… zavolejte prvního svědka!

NEPŘÁTELÉ A MILENCI

16. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Nepřátelé a milenci

Autor: Simona Ahrnstedtová

Nakladatelství: MetaforaAnotace: V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok - přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia.

Česnekové bagety

15. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Receptář
Dnešní recept bude na

Česnekové bagety

kterou jsem náhodou našla na internetu. Vypadaly opravdu lákavě, že jsem jim neodolala… No a tady je výsledek.Jako první jsem si z vody, cukru a droždí udělala kvásek (vzpomeňte si na recept na pizzu, tam jsem jej taky popisovala), který jsem poté vypracovala s 400 g hladké mouky a soli to krásného těsta, poté ještě vmíchala 50 g vlahého sádla a nechala v teple kynout.

MANŽELSKÉ ŠTĚSTÍ

12. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Manželské štěstí

Autor: Annie Burrows

Nakladatelství: HarlequinAnotace: Imogen Hebdenová je v situaci, kdy si nemůže o svém případném nápadníkovi dělat velké iluze. Není nijak krásná, je zbrklá, a navíc pověst jejích rodičů je přímo skandální.
A najednou dostává nabídku k sňatku. Vikomt Mildenhall, syn hraběte z Corfeu, ten nejpyšnější a nejarogantnější floutek v Londýně, ji požádá o ruku v okamžiku, kdy by to Imogen čekala nejméně. Ale není to jen proto, že je přítelem jejího nevlastního bratra?

KOŘENÍ ŽIVOTA

10. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731

Anotace: Atraktivní Kate Armstrongová je kuchařka tělem i duší. Nemá rodinu, přítele ani koníčky, jen svou práci, která je pro ni vším. Na jednu stranu díky tomu získala místo respektované šéfkuchařky luxusní manhattanské restaurace, na druhou to však pro její poněkud výbušnou povahu znamená spoustu potíží. Její život se nečekaně změní, když její sestra Christine zahyne při autonehodě a ona se musí postarat o její desetiletou dceru Zoe. Další šok Kate čeká v restauraci. Paula totiž přijala nového kuchaře, sympatického, věčně veselého Nicka Palmera, který její strohou

HEDVÁBNÍK

8. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Hedvábník

Autor: Robert Galbraith (J. K. Rowlingová)

Nakladatelství: PlusAnotace: Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil - už to v minulosti párkrát udělal - a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet.

ČAJ NEJEN O PÁTÉ

4. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 |  Recenze KIT731

Název: Čaj nejen o páté

Autor: Karen Sullivanová a Paula Graingerová

Nakladatelství: MetaforaAnotace: Potřebujete posílit imunitu? Žádný problém. Máme pro vás čaj plný antioxidantů a dalších prospěšných látek, který pomůže zvýšit odolnost proti nemocem.
A co takhle čaj pro štěstí? Taky máme. Posaďte se s voňavým šálkem do pohodlného křesla a uvidíte, jak vám vyloudí úsměv na tváři. Chcete ráno plni energie vyskočit z postele? Tak to si nalistujte a uvařte čaj na dobré ráno. Všechno vám půjde pěkně od ruky.

Čajovna u Sýkorova mostu - Ostrava

1. listopadu 2016 v 10:00 | Kit731 a Tom |  Recenze kávočajných zařízení
První článek zbrusu nové rubriky, která vznikla pouhou náhodou. Snad zde najdete nějaké tipy.

Dneska bych vás chtěla pozvat do své oblíbené

Čajovny u Sýkorova mostu v Ostravě.

Její stránky si můžete prohlédnout tady.


Je to už nějaký ten pátek, kdy jsem se poprvé setkala konečně osobně s kamarádkami ze hry (možná si pamatujete na HOCZ) a my se setkali zrovna tam. A tak se mi tam zalíbilo, že jsem tam začala chodit více. Nejen s lidmi ze hry, ale vzala jsem tam i své kamarády… A doporučuji ji všem.